• <

Poszukiwanych pięcioro wolontariuszy do misji badawczej na Antarktydę

pc/Airbnb

26.09.2019 04:25 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Poszukiwanych pięcioro wolontariuszy do misji badawczej na Antarktydę
Poszukiwanych pięcioro wolontariuszy do misji badawczej na Antarktydę - GospodarkaMorska.pl

Firma Airbnb i organizacja Ocean Conservancy ogłosiły organizację urlopu naukowego na Antarktydzie, wyjątkowej możliwości dla pięciu osób do wzięcia udziału w podróży na najbardziej odległy kontynent i przyłączenia się do naukowca Kirstie Jones-Williams w pierwszej tego typu misji badawczej, która odbędzie się w grudniu.

Pięciu wolontariuszy angażujących się w naukę obywatelską zajmie się pobieraniem próbek śniegu i badaniem zakresu penetracji mikrodrobin plastiku do wnętrza Antarktydy. Celem urlopu naukowego na Antarktydzie jest zwiększenie świadomości na temat wpływu człowieka na klimat w jednym z najmniej znanych i najbardziej odizolowanych ekosystemów na świecie. Przez lepsze zrozumienie wpływu zanieczyszczenia plastikiem z innych części świata naukowcy-wolontariusze przygotują wnioski na temat tego, w jaki sposób społeczność międzynarodowa może lepiej chronić Antarktydę i całą planetę.

„Większość osób wyobraża sobie Antarktydę jako nienaruszony, odizolowany kontynent, ale najnowsze dowody wskazują na to, że nawet najbardziej oddalone lokalizacje są pod wpływem zanieczyszczenia plastikiem. Wyprawa ta pozwoli nam na lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób mikrodrobiny plastiku trafiają do tak odległych regionów, jak Antarktyda. Ekspedycja odbywa się w krytycznym czasie, jeżeli chodzi o podkreślenie naszej odpowiedzialności za ochronę świata naturalnego - skomentowała Jones-Williams. - Czeka nas dużo ciężkiej pracy, musimy zachować naukowy rygor w trudnych, zimowych warunkach. Poszukujemy osób kierujących się pasją i poczuciem międzynarodowej, obywatelskiej misji, które pragną dołączyć do zespołu i po powrocie z wyprawy podzielić się odkryciami ze światem”.

W trakcie trwającej miesiąc wyprawy na naukowców-wolontariuszy czekają następujące wyzwania:

- Udział w intensywnym szkoleniu w Punta Arenas w Chile, które obejmie kursy z glacjologii i pobierania próbek oraz pracy w laboratorium i obsługi sprzętu;

- Lot na Antarktydę w celu rozpoczęcia misji naukowej. Lądowanie na naturalnym, lodowym pasie położonym głęboko na kontynencie, na którym prowadzone będą badania;

- Pobieranie próbek śniegu z głębi kontynentu arktycznego w celu badania ich pod kątem obecności mikrodrobin do oceny zakresu obecności odpadów i zanieczyszczenia na świecie;

- Wizyta na Biegunie Południowym, która pozwala na obejście kuli ziemskiej w kilku krokach;

- Możliwość odkrycia piękna arktycznych miejsc, w tym Lodospadu Drake'a, wzgórza Charles Peak Windscoop i Elephant's Head w celu zgłębienia geografii kontynentu;

- Powrót do Chile, gdzie badania nad próbkami będą kontynuowane. Praca z organizacją Ocean Conservancy i zostanie ambasadorami ochrony oceanów. Na tym stanowisku wolontariusze przedstawią analizę tego, jak społeczność Airbnb i inni mogą zmniejszyć wpływ plastiku w ramach wsparcia realizacji misji Ocean Conservancy.

Firma Airbnb angażuje się w umożliwianie społeczności użytkowników podróżowania w sposób zrównoważony na każdym etapie podróży. W ramach realizacji tego zobowiązania Airbnb współpracuje z organizacją Ocean Conservancy w celu wykorzystania analizy pozyskanej w trakcie urlopu naukowego na Antarktydzie do kształtowania działań edukacyjnych i ambasadorskich. Firma Airbnb przeprowadza także ocenę wpływu środowiskowego w celu pomiaru i lepszego zrozumienia oddziaływania na środowisko oraz identyfikacji działań prowadzących do zmniejszenia negatywnych skutków w czasie. Są to podstawowe działania, które przyczynią się do opracowania przyszłych zobowiązań i realizacji wizji firmy co do stania się pionierem zrównoważonej turystyki.

„Współpraca z Airbnb w ramach urlopu naukowego na Antarktydzie to bardzo dobra szansa na kontynuację walki z plastikiem w wodach oceanicznych i podnoszenie świadomości na temat tego problemu - skomentowała Janis Searles Jones, główna dyrektor wykonawcza organizacji Ocean Conservancy. - Ze względu na coroczną akcję międzynarodowego czyszczenia wybrzeży oceanów, w ramach której wolontariusze nie tylko zbierają odpady z plaż i brzegów na całym świecie, ale także wprowadzają dane na temat każdego znalezionego przedmiotu do globalnej bazy danych, organizacja Ocean Conservancy cieszy się długą tradycją pracy z naukowcami-wolontariuszami. Wyglądamy możliwości wprowadzenia wyników wyprawy naukowej do globalnych rozwiązań”.

Społeczność użytkowników Airbnb ceni sobie zdrowe podróże, na co wskazują odpowiedzi 64% użytkowników, którzy wybrali Airbnb w 2018 r., ponieważ uważają firmę za zrównoważoną środowiskowo opcję podróży* opierającą się na jak najlepszym wykorzystaniu nieużywanej przestrzeni w domach innych.

- Od sierpnia 2018 r. firma Airbnb zanotowała ponad 5 milionów gości, którzy zatrzymali się na noc w proekologicznych miejscach dostępnych na platformie**.

- 88% gospodarzy na Airbnb wdraża ekologiczne praktyki w swoim zakwaterowaniu, w tym przez wykorzystywanie ekologicznych środków czyszczących, zapewnianie możliwości recyklingu, zachęcanie gości do korzystania z transportu publicznego i montowanie paneli słonecznych*.

- Goście korzystający z Airbnb mają do dyspozycji wiele doświadczeń, które nie tylko dobrze wpływają na planetę, ale także łączą odwiedzających z lokalnymi ekspertami i ambasadorami zrównoważenia środowiskowego. W zeszłym roku firma zanotowała wzrost rezerwacji proekologicznych i zrównoważonych doświadczeń o 196%**.

„Wraz z Ocean Conservancy podkreślamy problem mikrodrobin plastiku i zachęcamy międzynarodową społeczność do zwrócenia większej uwagi na konsekwencje stylu życia i podjęcia wspólnych działań - skomentował Chris Lehane, starszy wiceprezes komunikacji i zasad międzynarodowych w Airbnb. - Podczas gdy Airbnb jest opcją naturalnie bardziej przyjazną środowisku w porównaniu do innych form podróży, ponieważ goście wykorzystują istniejące, wolne przestrzenie, musimy nadal szukać sposobów na zmniejszenie wpływu ludzi na środowisko. Musimy podjąć znacznie intensywniejsze działania i właśnie to zamierzamy robić wraz z rozwojem firmy”.

Urlop naukowy na Antarktydzie poprzedził urlop naukowy we Włoszech, który dotyczył rewitalizacji miejskiej prowadzonej przez Airbnb i Wonder Grottole. W ramach tego urlopu pięciu wolontariuszy spędziło trzy miesiące w zabytkowym mieście Grottole na południu Włoch, pomagając z rewitalizacji społeczności na skraju zaniknięcia. Program urlopów naukowych ma na celu zainspirowanie do wykorzystania dni urlopowych do oddania czegoś ludziom i miejscom w ramach transformacyjnego doświadczenia.

Aby wyrazić chęć udziału w urlopie naukowym na Antarktydzie, należy udać się na stronę airbnb.com/sabbatical i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Obowiązują warunki i zasady***.

*Opinie gości na podstawie niemal 12000 odpowiedzi na nieobowiązkową ankietę przesłaną do wybranych kont gości Airbnb, którzy wybrali się w podróż do wybranych krajów w roku 2018. Wypełnienie ankiety nie wiązało się z otrzymaniem płatności lub innych form zachęt.

**Na podstawie wewnętrznych danych Airbnb dotyczących wzrostu na świecie w skali roku pod względem meldowania się gości w przyjaznych środowisku, aktywnych ofertach zakwaterowania (przyjazność środowisku definiowana jest jako następujące typy zakwaterowania: schronisko, jurta, namiot, chata, altana) i rezerwacji doświadczeń, porównując 1 sierpnia 2018 do 1 sierpnia 2019 roku.

***Przed przesłaniem zgłoszenia należy dokładnie zapoznać się z zasadami selekcji uczestników przedstawionymi na stronie. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, mieć możliwość podróży do Chile i na Antarktydę na miesiąc w listopadzie i grudniu 2019 w celu przeprowadzenia pracy na bazie wolontariatu jako naukowcy-wolontariusze i muszą posługiwać się konwersacyjnym językiem angielskim. Decyzja o wyborze pięciu naukowców-wolontariuszy zostanie podana do wiadomości publicznej 30 października. W urlopie naukowym wziąć udział mogą mieszkańcy następujących krajów i regionów: Argentyna, Austria, Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Dania, Dubaj, Francja, Niemcy, Irlandia, Indie, Włochy, Hongkong, Japonia, Korea Południowa, Malezja, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Rosja, Singapur, RPA, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania i USA.

O Airbnb

Firma Airbnb została założona w 2008 r. w celu stworzenia świata, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce na świecie przez zapewnianie bezpiecznej turystyki, która jest lokalna, autentyczna, zróżnicowana, inkluzywna i zrównoważona. Airbnb w niepowtarzalny sposób używa technologii do umożliwiania milionom ludzi na całym świecie wykorzystywania i spieniężania przestrzeni mieszkalnych, pasji i talentu, czyniąc z nich przedsiębiorców w branży turystycznej. Rynek zakwaterowania Aibnb obejmuje ponad 7 milionów miejsc do zatrzymania się w niemal 100000 miast i 191 krajach i regionach. Doświadczenia Airbnb dają niesłychanie bliski dostęp do lokalnych społeczności i tradycji poprzez ponad 40000 szczegółowo opracowanych atrakcji prowadzonych przez gospodarzy w ponad 1000 miastach na całym świecie. Platforma łącząca ludzi Airbnb jest źródłem korzyści dla wszystkich zainteresowanych, w tym gospodarzy, gości, pracowników i społeczności, wśród których działa.

O Ocean Conservancy


Organizacja Ocean Conservancy pracuje nad ochroną oceanów przed największymi, międzynarodowymi wyzwaniami. Wraz z partnerami organizacja opracowuje rozwiązania na bazie nauki obywatelskiej, dążąc do zapewnienia zdrowia oceanów oraz przyrody i społeczności, które od nich zależą.

O badaczce Antarktydy Kirstie Jones-Williams

Badaczka Antarktydy Kirstie Jones-Williams specjalizuje się w badaniu wpływu mikrodrobin plastiku na polarny zooplankton morski. Jako naukowiec kończy doktorat z nauk biologicznych na uniwersytecie w Exeter w Wielkiej Brytanii fundowany przez program treningowy NERC GW4+ DTP.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 37500,00 $ tona 2,53% 24 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 2,17% 24 wrz
 Aluminium 2905,00 $ tona -1,06% 24 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.