• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kontrole na greckich plażach w związku z nielegalnym ograniczaniem dostępu do brzegu

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kontrole na greckich plażach w związku z nielegalnym ograniczaniem dostępu do brzegu

Partnerzy portalu

Na greckich plażach rozpoczynają się kontrole, które mają przeciwdziałać ograniczeniom przez firmy i hotele swobodnego dostępu do brzegu morskiego, m.in. przez stawianie nielegalnych konstrukcji – informuje portal Kathimerini.

Kontrolerzy mają sprawdzić m.in., czy działalność gospodarcza, prowadzona na zajętym obszarze, jest legalna, a w przypadku stwierdzenia braku koncesji karać grzywnami, które sięgają do 60 tys. euro.

Akcja, w którą zaangażowane są policja, prokuratura, skarbówka oraz władze lokalne, ma przeciwdziałać utrudnianiu swobodnego publicznego dostępu do morza, brzegu morskiego i plaży przez samowolne zajmowanie terenów i prowadzenie na nich stałej lub tymczasowej działalności czy organizowanie imprez.

Karane będzie również wyrzucanie gruzu, materiałów budowlanych i wszelkiego rodzaju odpadów na publicznych przejściach do morza – pisze Kathimerini.

Grecja jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Europie i na świecie. Według opublikowanych na początku roku przez Bank Grecji danych pomimo fali upałów i pożarów rok 2023 był dla kraju rekordowy pod względem liczby zagranicznych turystów. Grecję odwiedziło wówczas 32,7 mln osób. 

mrf/ kar/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.