• <

Letnia Szkoła Ratownictwa 2024 na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Letnia Szkoła Ratownictwa 2024 na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Partnerzy portalu

Fot. Gdańskie Ratownictwo Wodne

Letnia Szkoła Ratownictwa, organizowana przez stowarzyszenie Gdańskie Ratownictwo Wodne, to cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci od 6 roku życia, mający na celu przybliżenie idei ratownictwa wodnego oraz promowanie bezpiecznej kąpieli.

Projekt Letniej Szkoły Ratownictwa skupia się na edukacji z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli oraz umiejętności niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa nad wodą. Program obejmuje: doskonalenie umiejętności pływackich, zasady bezpiecznej kąpieli – edukację na temat zagrożeń związanych z wodą oraz sposobów ich unikania, podstawy pierwszej pomocy – nauka podstawowych technik ratunkowych, które mogą uratować życie oraz prezentację pracy ratowników – dzieci poznają sprzęt ratowniczy i dowiedzą się, jak wygląda praca ratownika wodnego w praktyce.

Zajęcia odbywają się w każdy wakacyjny weekend na kąpielisku Molo Gdańsk Brzeźno, a podział na grupy wiekowe zapewnia dostosowanie programu do możliwości i potrzeb uczestników:

  • Godzina 9:30-10:30 – Dzieci od 6 do 8 roku życia (limit 30 miejsc na zajęcia)
  • Godzina 10:30-11:30 – Dzieci od 9 do 11 roku życia (limit 30 miejsc na zajęcia)
  • Godzina 11:30-12:30 – Dzieci od 12 do 14 roku życia (limit 30 miejsc na zajęcia)

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Rejestracja odbywa się elektronicznie, oddzielnie na każdy dzień zajęć, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkie zmiany w grupach wiekowych lub lokalizacji będą komunikowane uczestnikom drogą mailową.

Aby zapisać dziecko na zajęcia, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej stowarzyszenia. Na pierwsze zajęcia należy przynieść wypełnione oświadczenie, które można pobrać na stronie zapisów.

Uczestnictwo w Letniej Szkole Ratownictwa to nie tylko nauka, ale także doskonała zabawa i okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci mają możliwość:

  • Poznania pracy ratowników – uczestnicy poczują się jak prawdziwi ratownicy, używając profesjonalnego sprzętu ratowniczego.
  • Rozwoju umiejętności społecznych – współpraca w grupie, nauka odpowiedzialności i wzajemnego wsparcia.
  • Zwiększenia pewności siebie w wodzie – dzięki lepszej znajomości technik pływackich i ratunkowych.

Doświadczeni ratownicy, instruktorzy i trenerzy pływania zapewniają wysoki poziom nauczania i bezpieczeństwa podczas zajęć, tworząc inspirujące i edukacyjne środowisko dla najmłodszych.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.