• <
escort_980x120_gif_2020

Na Pomorzu policjanci przez megafony ostrzegają przed zagrożeniem na plażach

gm

15.07.2022 14:37 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Na Pomorzu policjanci przez megafony ostrzegają przed zagrożeniem na plażach

Partnerzy portalu

Na Pomorzu policjanci przez megafony ostrzegają przed zagrożeniem na plażach - GospodarkaMorska.pl

Policjanci z Pomorza na plażach, w pasie nadmorskim i w pobliżu jezior rozpoczęli nadawanie komunikatu głosowego ostrzegającego przed zagrożeniem. Jest to związane z rosnącą liczbą utonięć i nieprzestrzeganiem regulaminów kąpielisk.

Pomorska policja poinformowała, że funkcjonariusze na plażach, w pasie nadmorskim i nad jeziorami za pomocą komunikatów głosowych emitowanych z wozów policyjnych i quadów rozpoczęli akcję mającą na celu ostrzeganie przed zagrożeniem.

Swoje działania funkcjonariusze tłumaczą coraz większą liczbą utonięć i nieprzestrzeganiem przez osoby wypoczywające na kąpieliskach regulaminów, w tym wywieszonych czerwonych flag.

Oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podkom. Karina Kamińska tłumaczyła w przesłanym komunikacie, że podczas ostatnich kilku dni nad Bałtykiem doszło do kilku tragicznych zdarzeń. "Dramatyczna akcja ratunkowa w Jantarze i ratowanie kilku osób, które weszły do wody na ratunek tonącym, w wyniku czego jedna z nich nie przeżyła, kolejne dwa utonięcia w Jastrzębiej Górze" - wyliczała Kamińska.

Dodała, że wszystkie te tragiczne w skutkach zdarzenia miały wspólny mianownik, były to niestrzeżone kąpieliska, plaże, na których wywieszone zostały przez ratowników czerwone flagi.

Według policyjnych statystyk od czerwca w województwie pomorskim utonęło 11 osób.

"Po raz kolejny chcemy dotrzeć do świadomości ludzi po to, aby nie podejmowali oni ryzykownych zachowań i nie narażali swojego zdrowia i życia wchodząc do wody, gdy warunki pogodowe lub ich stan psychofizyczny temu nie sprzyjają" - podkreśla w komunikacie oficer prasowa KWP w Gdańsku.

Zauważa, że woda jest zbyt srogim nauczycielem, który w wielu przypadkach nie daje drugiej szansy.

Treść komunikatu: Szanowni Państwo tu Policja. Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajcie tylko ze strzeżonych kąpielisk, wybierajcie te, na których są ratownicy. Zwróćcie uwagę na wywieszoną flagę przy kąpielisku. Czerwony kolor to kategoryczny zakaz wchodzenia do wody. Pamiętajcie, by pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Komunikaty takiej treści od dziś płyną przez megafony z radiowozów, quadów pomorskiej Policji. Funkcjonariusze na plażach, w rejonach pasa nadmorskiego, nad jeziorami i innymi akwenami, nad którymi mieszkańcy i turyści spędzają wakacje, apelują o odpowiedzialne zachowanie.

Komunikat zostanie przekazany również innym służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo nad akwenami z prośbą o jego jak najczęstsze emitowanie.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.