• <

Popularna wśród turystów plaża na wyspie Zakinthos pozostanie zamknięta

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Popularna wśród turystów plaża na wyspie Zakinthos pozostanie zamknięta

Partnerzy portalu

Popularna wśród turystów plaża Nawajo na greckiej wyspie Zakinthos na Morzu Jońskim pozostanie zamknięta w tym roku w związku z ryzykiem osuwisk - zdecydowały miejscowe władze.

Plaża Nawajo, zwana też Zatoką Wraku, pozostanie zamknięta dla turystów drugie lato z rzędu - pisze w czwartek portal Greek Reporter.

Zamknięcie plaży zarekomendowała grupa ekspertów, która udała się na miejsce w ramach regularnej kontroli bezpieczeństwa. Według nich istnieje znaczne ryzyko osuwisk w związku z erozją okolicznych klifów. Niepokój budzi też stan wraku na plaży, który został uszkodzony. Wrak statku Panagiotis znajduje się na plaży od 1980 roku, gdy osiadł na mieliźnie.

Dostęp do plaży, uznawanej przez niektórych za najlepszą na świecie, już wcześniej ograniczano dla mieszkańców i turystów. We wrześniu 2022 roku plażę zamknięto, gdy w wyniku trzęsienia ziemi o sile 5,4 z miejscowych klifów do zatoki runęły skały. W 2018 roku siedem osób zostało rannych na Nawajo z powodu osunięcia się ziemi. Wtedy zamknięto plażę dla turystów do kwietnia 2019 r.

Jak podkreśla Greek Reporter, sytuacja bezpieczeństwa na miejscu ma być poddawana ocenie dwa razy w roku.

Z Aten Natalia Dziurdzińska

ndz/ ap/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.