• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

10 plaż na letni relaks w Kołobrzegu

Partnerzy portalu

Kołobrzescy radni na ostatniej sesji mijającej kadencji zdecydowali, że tego lata w mieście będzie funkcjonowało 10 morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR). Sezon kąpielowy zacznie się 22 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Jak co roku przed sezonem wakacyjnym kołobrzescy radni rozpatrywali uchwałę dotyczącą sezonu kąpielowego i wykazu kąpielisk, planowanych na obszarach morskich przyległych do granic miasta.

Podczas środowej sesji zdecydowano, że w Kołobrzegu będzie działać 10 kąpielisk morskich: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo, Podczele.

Sezon kąpielowy zacznie się 22 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. W czerwcu ruszą kąpieliska: Bałtyk, Plaża TRM i Podczele. Pozostałe otworzą się nieco później, bo 1 lipca. Ponadto 19 sierpnia sezon zakończą kąpieliska: Molo, Słoneczko i Plaża Wojskowa.

Zgodnie z zapisami uchwały przewidywana maksymalna liczba osób korzystających dziennie z wyznaczonych 10 kąpielisk to ok. 22 tysięcy. Plaż strzec ma łącznie 55 ratowników.

Inga Domurat
ing/ agz/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.