• <

Certyfikat uznania The Nautical Institute dla symulatora CTV z Centrum Nowych Kompetencji

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Certyfikat uznania The Nautical Institute dla symulatora CTV z Centrum Nowych Kompetencji

Partnerzy portalu

Źródło: CNK

Centrum Nowych Kompetencji (CNK) z Gdyni uzyskało certyfikat uznania The Nautical Institute dla swojego symulatora jednostki Crew Transfer Vessel (CTV). Jest to pierwsza taka certyfikacja w Europie, co stanowi znaczące wyróżnienie dla polskiego ośrodka.

The Nautical Institute, organizacja z siedzibą w Londynie, uznaje wysokie standardy i efektywność szkoleniową CNK. Program, łączący teorię z praktycznymi ćwiczeniami na symulatorze VR, został doceniony za innowacyjne podejście do edukacji morskiej.

Symulator to aplikacja jednostki CTV zintegrowana z istniejącą już platformą ruchu, składającą się z fotela sternika z pulpitem w futurystycznie zaprojektowanej obudowie. Powstałe w ten sposób narzędzie bazuje na realistycznej symulacji odzwierciedlającej fizyczne parametry zachowania statku oraz jego otoczenia. Oprogramowanie uwzględnia modyfikację czynników specyficznych dla środowiska morskiego, zwłaszcza zmiennych warunków atmosferycznych – wpływu falowania, prądów wodnych, wiatru, mgły, opadów itp. To zatem kompletny system umożliwiający profesjonalne przygotowanie załóg serwisujących maszty i turbiny wiatrowe na morzu.

Fot. CNK


– Ten złożony produkt łączy moc wirtualnej rzeczywistości z ruchomą platformą 3DoF. Stymulując różne zmysły, uzyskaliśmy w ten sposób efekt pełnej immersji w wirtualnej rzeczywistości, nieosiągalny na symulatorach ekranowych – wyjaśnia Tomasz Lisiecki, prezes CNK. – Realne odtworzenie rzeczywistości pozwala na rozwijanie umiejętności kapitanów różnych warunkach i scenariuszach takich jak manewry portowe, transfer ludzi, dokowanie do turbiny i wykonywanie zadań obszarze farmy wiatrowej – dodaje. 

Inwestycje CNK w nowoczesne technologie i ciągły rozwój kursów, wspierane przez fundusze unijne i lokalne, pozwoliły na stworzenie jednego z najbardziej zaawansowanych ośrodków szkoleniowych w tej części Europy. Certyfikat od The Nautical Institute znacząco podnosi prestiż szkolenia na międzynarodowej scenie edukacyjnej. To również istotny atut dla absolwentów CNK – potwierdza ich wysokie kwalifikacje i zwiększa konkurencyjność na globalnym rynku pracy. 

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.