• <

Plaża w Trzebieży zostanie poszerzona

kw

31.05.2024 11:59 Źródło: Radio Szczecin

Partnerzy portalu

Fot. Wikipedia/Kapitel, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski ogłosił plany poszerzenia plaży w Trzebieży. Proces ten jednak nie będzie szybki, ponieważ teren należy do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Rozpoczęto już negocjacje, a Urząd Morski wstępnie zatwierdził dalsze prace.

Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie poinformowała Radio Szczecin, że jeśli wszystkie wymagane procedury zostaną spełnione, piasek z falochronu zachodniego w Dziwnowie zostanie przeniesiony na plażę w Trzebieży. Wspomniała, że podobny projekt zrealizowano w ubiegłym roku w gminie Wolin. Jeżeli gmina Police wystąpi z takim pomysłem, nie będzie żadnych przeszkód.

Turyści będą mogli korzystać z poszerzonej plaży w Trzebieży najwcześniej od przyszłego lata.

Trzebież znajduje się na Równinie Polickiej, nad Zalewem Szczecińskim, przy ujściu Odry, około 35 km na północ od Szczecina i 14 km od Polic oraz granicy z Niemcami. Położona na skraju Puszczy Wkrzańskiej, pełni funkcję ośrodka wypoczynkowego. W Trzebieży znajduje się największy polski port nad Zalewem Szczecińskim oraz przebiega tor wodny Świnoujście–Szczecin. W rejonie portu znajdują się sztuczna wyspa Chełminek i Wyspa Refulacyjna. 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.