• <
escort_980x120_gif_2020

Obiekty Public Access Lagoons firmy Crystal Lagoons debiutują na rynku izraelskim

gm

12.01.2023 10:00 Źródło: PR Newswire
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Obiekty Public Access Lagoons firmy Crystal Lagoons debiutują na rynku izraelskim

Partnerzy portalu

Obiekty Public Access Lagoons firmy Crystal Lagoons debiutują na rynku izraelskim - GospodarkaMorska.pl
Crystal Lagoons

Wielonarodowy podmiot zawarł nową umowę na realizację w Izraelu obiektów Public Access Lagoons, związanych  z innowacyjnym wykorzystaniem wody morskiej.

Obiekty powstaną we współpracy z międzynarodowym holdingiem z branży nieruchomości Ecipsa i będą zlokalizowane w dużych miastach, wśród których mogą się znaleźć Tel Awiw, Hajfa, Riszon le-Cijjon, Netanja i Petach Tikwa. Inwestycje zapewnią mieszkańcom miast izraelskich dostęp do idyllicznych plaż przez cały rok, niezależnie od otoczenia, w jakim mieszkają.

Wszystkie obiekty PA przewidziane do realizacji w Izraelu będą obejmować dużą krystaliczną lagunę stworzoną dzięki technologii Crystal Lagoons, w której można pływać i uprawiać sporty wodne, oraz białą piaszczystą plażę. Obiekty będą dostępne dla wszystkich za opłatą. Każda inwestycja może również zawierać hotele, strefy mieszkalne, obiekty gastronomiczne, handlowe itp.

Izrael i Crystal Lagoons łączy zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony wód, a obiekty PAL™ firmy zdobyły kilka nagród międzynarodowych za zrównoważony rozwój. Główną cechą lagun jest to, że można do nich użyć dowolnego rodzaju wody, w tym wody morskiej i niezdatnej do picia z obszarów jałowych, która nie ma żadnego innego zastosowania. To połączenie czynników przygotowało grunt pod wprowadzenie Crystal Lagoons w Izraelu, kraju przodującym w ochronie wód.

- To, że Crystal Lagoons będą dostępne w jednym z czołowych krajów na świecie pod względem innowacji i zrównoważonego zużycia wody, jest wspaniałym potwierdzeniem wartości naszej technologii. Oprócz tego obiekty PAL doskonale wpisują się w kulturę Izraela, którego mieszkańcy korzystają z uroków życia, szczególnie przebywając na zewnątrz – powiedział dyrektor regionalny Crystal Lagoons Francisco Matte.

Zrównoważona technologia firmy jest kluczowym elementem jej sukcesu w krajach rozwiniętych. Laguny wymagają jednorazowego napełnienia wodą i działają w ramach obiegu zamkniętego. Można do nich wykorzystać dowolnego rodzaju wodę (wodę morską, niezdatną do picia i wodę słodką). Zużycie wody na potrzeby lagun jest średnio o 40% niższe niż w przypadku terenów zielonych. Ponadto przy ich eksploatacji zużywa się do 100 razy mniej substancji chemicznych niż w przypadku basenu i zaledwie 2% energii elektrycznej w porównaniu do typowego systemu filtracyjnego.

Obiekty PAL przyciągnęły uwagę głównych podmiotów na rynku z całego świata, a kontrakty o dużym znaczeniu na realizację tych obiektów podpisano m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Korei, Palestynie, Pakistanie, Europie i Kolumbii.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.