• <
escort_980x120_gif_2020

Czerwone flagi na plażach w Szczecinie i Lubczynie

13.08.2020 11:45 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Czerwone flagi na plażach w Szczecinie i Lubczynie

Partnerzy portalu

Czerwone flagi na plażach w Szczecinie i Lubczynie - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Dziś rano czerwona flaga pojawiły się także w zachodniopomorskim -   nad kąpieliskiem miejskim Dziewoklicz w Szczecinie, z powodu zielonego zakwitu na wodzie oraz nad Jeziorem Dąbie w Lubczynie, ze względu na zanieczyszczenia biologiczne.

"W związku z pojawieniem się w wodzie na Dziewokliczu zielonego zakwitu kąpiele w tym miejscu są aktualnie niemożliwe aż do odwołania" - poinformował w czwartek rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska Andrzej Kus. Dodał, że sytuacja została zgłoszona do sanepidu.

Na szczecińskim kąpielisku obowiązuje zakaz wchodzenia do wody, ale - jak podał Kus - wstęp na obiekt w celach rekreacyjnych jest obecnie bezpłatny.

Czerwona flaga wywieszona została także na kąpielisku na Jeziorze Dąbie w Lubczynie. Jak informuje serwis kąpieliskowy GIS, woda jest tam niezdatna do kąpieli z powodu zanieczyszczeń biologicznych na dnie kąpieliska. Zaobserwowano tam masowo śnięte ryby, a woda zmieniła zabarwienie.(PAP)autorka: Elżbieta Bielecka

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.