• <

Władze Noworosyjska ograniczyły dostęp do plaż w związku z ukraińskimi atakami

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Władze Noworosyjska ograniczyły dostęp do plaż w związku z ukraińskimi atakami

Partnerzy portalu

Dostęp do plaż w Noworosyjsku nad Morzem Czarnym, na południowym zachodzie Rosji, został w środę ograniczony – poinformował mer tego portowego miasta Andriej Krawczenko. Wcześniej podano, że rosyjskie siły odpierają atak ukraińskich dronów morskich.

„Do godziny 9 (godz. 8 w Polsce) woda w zatoce będzie monitorowana – oznajmił Krawczenko na Telegramie. – Prosimy nie odwiedzać okolic plaż, nabrzeża i terenów rekreacyjnych wzdłuż wody podczas działań operacyjnych”.

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że siły rosyjskie zniszczyły dwa ukraińskie drony morskie kierujące się w stronę Noworosyjska. Przebazowano tam okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, które po ukraińskich atakach opuściły Krym.

Noworosyjsk to największy port Rosji nad Morzem Czarnym, kluczowy dla wywozu ropy i produktów naftowych w regionie. Jest tam również załadowywana ropa z Kazachstanu i Azerbejdżanu. Przez port przechodzą też ładunki zboża, węgla, nawozów mineralnych, drewna, żywności i środków chemicznych.


mw/ ap/
fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.