• <

Rosjanie rozstawili system rakietowy tuż przy plaży w Sewastopolu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosjanie rozstawili system rakietowy tuż przy plaży w Sewastopolu

Partnerzy portalu

Fot. Ruch Oporu Atesz

Rosyjskie wojska na okupowanym Krymie rozstawiły przeciwlotniczy system rakietowego tuż przy plaży w Sewastopolu, po raz kolejny stwarzając zagrożenie dla ludności cywilnej – poinformował w poniedziałek działający na półwyspie ukraińsko-tatarski ruch oporu Atesz.

„Tym razem raszyści (Rosjanie) wybrali kolejne +idealne+ miejsce do umieszczenia swojego przeciwlotniczego systemu rakietowego. Znalazł się on tuż nad plażą, po raz kolejny zagrażając miejscowej ludności” – powiadomił Atesz na Telegramie, gdzie umieścił zdjęcia zestawu. (https://t.me/atesh_ua/5011)

Atesz przypomniał, że ukraińskie wojska systematycznie atakują rosyjskie stacje radarowe i systemy rakietowe na Krymie „tworząc korytarz” do mostu nad Cieśniną Kerczeńską, który łączy półwysep z Rosją. „Rozpoczęło się odliczanie ostatnich chwil istnienia nielegalnej konstrukcji” – napisali krymscy partyzanci.

23 czerwca okupacyjne władze Krymu poinformowały o ukraińskim ataku rakietowym na Sewastopol, w wyniku którego zginęły cztery, a poszkodowanych zostało 151 osób.

Rosja zarzuciła USA, że dostarczyły broń użytą w ataku, w którym zginęło co najmniej dwoje dzieci, oraz że amerykańscy specjaliści wojskowi nakierowali pociski i dostarczyli do nich dane. Jeden z pocisków został zestrzelony nad plażą.

Sewastopol na zachodzie Półwyspu Krymskiego jest główną bazą rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Należący do Ukrainy Krym został anektowany przez Rosję w marcu 2014 roku w wyniku interwencji zbrojnej i nielegalnego referendum. Ukraina i Zachód uznały te działania Kremla za pogwałcenie prawa międzynarodowego.

Jarosław Junko
jjk/ ap/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.