• <
escort_980x120_gif_2020

Kolejna surowa kara za wywóz piasku z plaży na Sardynii

gm

25.08.2022 09:51 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Kolejna surowa kara za wywóz piasku z plaży na Sardynii

Partnerzy portalu

Kolejna surowa kara za wywóz piasku z plaży na Sardynii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Karę w wysokości 1000 euro wymierzono na Sardynii parze turystów z Czech, którzy próbowali wywieźć z wyspy ponad 6 kilogramów piasku z jednej z plaż. Z tym zabronionym łupem turyści zostali zatrzymani na lotnisku w Cagliari. Do takich zdarzeń dochodzi tam niemal codziennie.

Informacja o karze, podana przez stowarzyszenie o wszystko mówiącej nazwie Sardynia Okradana i Łupiona jest kolejnym ostrzeżeniem i przypomnieniem dla osób wypoczywających na włoskiej wyspie, że stanowczo zabroniony i zawsze surowo karany jest tam wywóz piasku, kamyków i muszli z plaż.

Uważane jest to za kradzież. Dlatego bagaże pasażerów są skrupulatnie sprawdzane pod tym kątem.

Organizacja obrońców środowiska opublikowała zdjęcie skonfiskowanej "pamiątki z wakacji" i ogłosiła, że wkrótce piasek wróci na plażę.

"Złodziejom, których mam nadzieję nigdy więcej nie zobaczyć w naszych stronach, życzymy, aby dalej długo i z bólem płakali, tak jak wtedy, gdy dowiedzieli się, że kara wynosi 1000 euro" - podkreśliło stowarzyszenie.

Na niektórych najpiękniejszych plażach, z których słynie Sardynia, istnieje nawet nakaz dokładnego oczyszczenia ubrań , butów i ręczników oraz toreb z piasku, aby nie zabierać jego ziarenek. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.