• <

Wynik wyszukiwania - "RWE" - Wiadomości

Wielka Brytania pozyskuje inwestorów do największej na świecie farmy wiatrowej

Niemiecki RWE oraz pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Masdar podpisały umowę inwestycyjną o równowartości 13,9 mld dolarów. Miało to miejsce podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego COP28. Inwestycja jest kluczowa dla rozwoju brytyjskiego sektora energii odnawialnej.
07.12.2023

RWE uzyskało prawomocną decyzję środowiskową dla infrastruktury przyłączeniowej F.E.W. Baltic II

RWE rozwija swoją pierwszą morską farmę wiatrową u wybrzeży Polski. Spółka uzyskała prawomocną decyzję środowiskową dla budowy infrastruktury przyłączeniowej. Projekt o planowanej mocy zainstalowanej 350 megawatów jest zlokalizowany w środkowej części polskiego Morza Bałtyckiego. Zaprojektowana infrastruktura przyłączeniowa umożliwi RWE wyprowadzenie energii wyprodukowanej przez turbiny farmy wiatrowej na morzu do sieci przesyłowej na lądzie. Uprawomocniona decyzja środowiskowa została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony
30.11.2023

RWE wraz z Fundacją MARE wyłowią plastikowe odpady w Porcie Ustka

Odpady z tworzyw sztucznych pływające w morzach i wzdłuż linii brzegowej stanowią poważne wyzwanie środowiskowe dla każdej nadmorskiej miejscowości. Według danych HELCOM, czyli Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku, na każdych 100 m bałtyckich plaż można znaleźć średnio od 50 do 300 sztuk odpadów, z czego 70 proc. to tworzywa sztuczne.
08.11.2023

W Ustce odbyła się wizyta studyjna na statku serwisowym morskich farm wiatrowych

W piątek, 22 września br., burmistrz Jacek Maniszewski oraz przedstawiciele środowiska rybackiego, stoczni i portu mieli okazję obejrzeć innowacyjną jednostkę CTV, która zacumowała przy nabrzeżu władysławowskim, z którego firma RWE planuje w przyszłości prowadzić prace serwisowe. RWE zamierza wykorzystać port w Ustce jako bazę operacyjną i serwisową dla F.E.W. Baltic II, swojej pierwszej morskiej farmy wiatrowej na polskich wodach Bałtyku.
25.09.2023

Stocznia Szczecińska „Wulkan” będzie zaangażowana w budowę należącej do RWE morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1000 MW

Stocznia Szczecińska „Wulkan” ogłasza swoje zaangażowanie w budowę morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1000 MW należącej do RWE. Na podstawie niedawno podpisanej umowy z Dajin Offshore, Stocznia „Wulkan” odpowiedzialna jest za dostawę pakietów platform wewnętrznych.
19.09.2023

OceanScore i RWE łączą siły, aby zmniejszyć ryzyko emisji dzięki rozwiązaniu do zarządzania systemem EU ETS w żegludze

Zintegrowane rozwiązanie umożliwiające operatorom statków zarówno zarządzanie zobowiązaniami związanymi z emisjami, jak i handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla w ramach nadchodzącego reżimu EU ETS dla żeglugi zostało uruchomione przez firmę OceanScore, specjalizującą się w danych morskich.
31.08.2023

RWE, Mitsui i Port of Tilbury zdekarbonizują operacje portowe zielonym wodorem

RWE - największy wytwórca energii na terenie Wielkiej Brytanii i światowy gracz na rynku OZE, Mitsui - globalna firma handlowa i inwestycyjna o zróżnicowanym portfelu biznesowym obejmującym około 63 kraje oraz Port of Tilbury - centrum logistyczne Londynu i południowo-wschodniej części kraju, opracowują innowacyjny projekt wodorowy w Porcie Tilbury w Essex w ramach niedawno podpisanego protokołu ustaleń (MoU) dotyczącego dwóch projektów związanych z zielonym wodorem.
14.07.2023

Rozwój morskich farm wiatrowych w Polsce jako szansa dla lokalnych społeczności na nowe ścieżki kariery

Wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii morskie farmy wiatrowe stają się obiecującym rozwiązaniem dla zrównoważonej produkcji energii. Jednak wyzwanie związane z brakiem wykwalifikowanej kadry dotyczy nie tylko Polski, ale również sceny międzynarodowej. Poszukując rozwiązań, RWE i windhunter_academy uruchomiły program przekwalifikowujący, którego celem jest stworzenie nowych możliwości zawodowych dla lokalnych społeczności.
27.06.2023

RWE i Jan De Nul nawiązują współpracę w celu budowy statków następnej generacji

RWE podpisało umowę z Jan De Nul Group w celu zabezpieczenia długoterminowego użytkowania dwóch statków instalacyjnych nowej generacji do przyszłej budowy fundamentów i turbin wiatrowych na morzu. Czartery są wspierane przez umowę serwisową, w ramach której Jan De Nul Group zapewni zarówno wewnętrzne, jak i rynkowe rozwiązania i usługi. Dzięki temu wesprze, a także przeprowadzi kampanie instalacyjne dla morskich projektów wiatrowych RWE.
12.06.2023

RWE wyłącznym właścicielem klastra offshore Nordseecluster

Northland Power ogłosił w czwartek sprzedaż swoich 49-procent udziałów w morskim klastrze wiatrowym Nordseecluster swojemu partnerowi, RWE Offshore Wind GmbH.
31.05.2023

RWE zapewni klientom zieloną energię z morskiej farmy wiatrowej Bard Offshore 1

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz inwestor Ocean Breeze Energy podpisali kontrakt na długoterminowe dostawy bezemisyjnej energii (PPA) z morskiej farmy wiatrowej Bard Offshore 1. Elektrownia już od 2013 r. dostarcza energię do niemieckiej sieci.
21.04.2023

Siemens Gamesa dostarczy 132 łopaty RecyclableBlades do projektu RWE

Siemens Gamesa podpisał umowę na dostawę 132 łopat turbin wiatrowych nadających się do recyklingu, które będą wykorzystane w projekcie offshore RWE Sofia, u wybrzeży Wielkiej Brytanii.
01.04.2023

Pływa i jeździ. RWE prezentuje statek przeznaczony do prac przy morskich farmach wiatrowych

Firma RWE, we współpracy z Commercial Rib Charters (CRC), zaprezentowała statek serwisowy CRC Walrus, który ma wykonywać prace na morskich farm wiatrowych zlokalizowanych na płytkich wodach.
08.03.2023

RWE, Lotte Chemical Corporation i Mitsubishi Corporation będą współpracować na rzecz czystego amoniaku

Trzy duże koncerny zawarły strategiczny sojusz w celu wspólnego rozwoju stabilnych i wielkoskalowych łańcuchów dostaw czystego amoniaku (zielonego i niebieskiego amoniaku) w Azji, Europie i USA.
02.03.2023

Vestas dostarczy turbiny dla niemieckiego klastra offshore RWE i Northland Power

Vestas został wytypowany jako preferowany dostawca turbin wiatrowych dla niemieckiego projektu offshore Nordseecluster o mocy do 1,6 GW - będącego wspólnym przedsięwzięciem RWE i Northland Power.
02.03.2023

RWE czarteruje nowe CSOV firmy Rem Offshore

Niemiecki koncern RWE podpisał długoterminową umowę na czarter specjalistycznej jednostki pływającej typu CSOV, przeznaczonej do budowy dla offshore. Statek będzie pracował przy brytyjskiej morskiej farmie wiatrowej.
18.01.2023

Buduj farmy wiatrowe na Bałtyku. Już w styczniu spotkanie Polenergii, Equinora i Siemens Gamesa z polskimi dostawcami

Chcemy, aby jak najwięcej polskich firm wzięło udział w budowie farm wiatrowych na Bałtyku - mówią przedstawiciele firm Polenergia, Equinor i Siemens Gamesa, które 11 stycznia w Gdańsku organizują spotkanie dla krajowych dostawców.
18.12.2022

RWE będzie uczyć studentów na Litwie w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Niemiecki deweloper projektów offshore wind podpisał listy intencyjne z Uniwersytetem w Kłajpedzie, Litewską Akademią Morską, Państwowym Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Kłajpedzie oraz Centrum Szkoleniowym Kłajpeda Paulius Lindenau w Kłajpedzie. Inwestor będzie wspierał Litwę w szkoleniu kadr potrzebnych do projektów offshore wind.
10.12.2022

Przebranżowienie rybaków. RWE z Windhunter Academy rusza z programem

Na początku przyszłego roku pierwsi rybacy z regionu Ustki rozpoczną miesięczne szkolenie przekwalifikowujące ich na serwisantów morskich farm wiatrowych. Celem programu realizowanego we współpracy z Windhunter Academy jest zdobycie przez pracowników branży rybackiej podstawowych kompetencji i uprawnień niezbędnych do podjęcia pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki wiatrowej na morzu. Już 8 grudnia w Pęplinie koło Ustki odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników programu.
01.12.2022

Wszystkie turbiny zainstalowane na farmie wiatrowej RWE Kaskasi - ponad dwie trzecie z nich już dostarcza ekologiczny prąd

Ta 342-megawatowa farma wiatrowa RWE dostarczy prąd do ponad 400 000 gospodarstw domowych. Deweloper pilotuje program, w którym zainstalowano w turbinach pierwsze na świecie łopaty wirnika nadające się do recyklingu, wyprodukowane przez Siemens Gamesa.
24.11.2022

30 listopada webinar RWE „Certyfikacja offshore bez tajemnic” dla wszystkich zainteresowanych bałtyckim offshore

RWE zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinar „Certyfikacja offshore bez tajemnic”, a w szczególności obecnych i przyszłych przedsiębiorców oraz właścicieli firm zainteresowanych zaangażowaniem w realizację morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
23.11.2022

GeoFusion współpracuje z RWE Offshore Wind Poland

Grupa GeoFusion poinformowała o nowym kontrakcie z niemieckim deweloperem offshore, RWE. W ramach istniejących obecnie dwóch kontraktów polska firma ma wykonać badania dna morskiego na potrzeby projektów morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II.
09.11.2022

RWE ubiega się o pozwolenie lokalizacyjne dla MFW na Bałtyku o mocy do 1,8 GW, proponując unikalne rozwiązania technologiczne

Obszar zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie morskiej farmy wiatrowej RWE F.E.W. Baltic II. Deweloper proponuje innowacyjną ekologiczną koncepcję oraz rozwiązania dla stabilizacji sieci. Firma złożyła dotychczas 5 wniosków o pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 7,8 GW. Kolejne wnioski zostaną przedłożone wkrótce.
26.10.2022

RWE wyznacza preferowanych dostawców dla morskiej farmy wiatrowej w Danii

Niemiecki inwestor RWE realizuje w Danii projekt morskiej farmy wiatrowej Thor. Niemiecka spółka Siemens Energy zostanie preferowanym dostawcą podstacji lądowej, a holenderski HSM Offshore Energy podstacji morskiej.
24.10.2022

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

Niemiecki koncern energetyczny RWE porozumiał się z emiracką firmą National Oil Company (ADNOC) w sprawie pierwszego ładunku skroplonego gazu LNG, który zostanie przyjęty w terminalu FSRU w Brunsbüttel. Niemcy nawiązali także współpracę z Masdar w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
07.10.2022

RWE ubiega się o pozwolenie lokalizacyjne dla morskiej farmy wiatrowej w Polsce

Wniosek lokalizacyjny na morską farmę wiatrową o mocy do 1,5 GW został złożony przez Grupę RWE. Koncepcja uwzględnia efektywne współużytkowanie obszaru. RWE oferuje 20-letnie doświadczenie w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.
06.10.2022

Latvenergo i RWE łączą siły w rozwoju offshore wind na Łotwie

Spółka Latvenergo, jeden z największych dostawców usług energetycznych w krajach bałtyckich oraz RWE, światowy lider w dziedzinie OZE, połączyli siły w obszarze rozwoju projektów morskich farm wiatrowych.
20.09.2022

RWE, Equinor i Hydro badają możliwości budowy dużej MFW w rejonie Sørlige Nordsjø II

Konsorcjum, w skład którego wchodzą RWE Renewables, Equinor i Hydro REIN, podpisało MoU z Windport AS, dostawcą urządzeń portowych.
31.08.2022

RWE wzmacnia działalność w energetyce odnawialnej nabywając projekty solarne o mocy 3 gigawatów

RWE przejęło polskiego dewelopera fotowoltaicznego wraz z zespołem ok. 60 specjalistów. Ruch ten dodatkowo wzmacnia ugruntowaną działalność firmy w zakresie energetyki odnawialnej. Transakcja jest strategicznym uzupełnieniem globalnego planu rozwoju energetyki słonecznej RWE o mocy 10 GW.
25.08.2022

RWE wybrało partnera certyfikującego dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II

RWE wybrało UL Solutions do certyfikacji założeń projektowych farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Certyfikacja będzie prowadzona zgodnie ze światowymi standardami i w porozumieniu z Polskim Rejestrem Statków, niezależną i uznaną instytucją rzeczoznawczą. Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, RWE wzmacnia swoją obecność i kontynuuje proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.
18.08.2022

RWE zwodował pływającą turbinę wiatrową DemoSATH

Niemiecki inwestor RWE poinformował, że pomyślnie przeprowadził operację załadunku i wodowania pływającej turbiny wiatrowej DemoSath. Turbina została zbudowana na lądzie w porcie Bilbao w Hiszpanii. W rezultacie DemoSATH jest gotowa do zainstalowania na terenie testowym BiMEP w terminie do końca lata 2022 roku.
31.07.2022

RWE łączy offshore i wodór

Jedną z aktywnie badanych technologii jest połączenie morskich farm wiatrowych z produkcją wodoru. Niemiecki gigant – deweloper RWE ogłosił, że wraz z partnerami planuje zbadać możliwości produkcji wodoru na morzu w związku budową MEW.
16.07.2022

Dotacje UE na zielony wodór – Shell, RWE i Air Liquide wśród zwycięzców z puli 1,8 mld euro

Trzy projekty H2 w Holandii otrzymały środki w drugiej rundzie finansowania, w tym dwa dotyczące elektrolizerów o łącznej mocy 600 MW i jeden przetwarzania odpadów na wodór.
14.07.2022

Akademia Morska, RWE i Siemens Gamesa razem dla morskiej energetyki wiatrowej

Przedstawiciele firm: RWE Renewables oraz Siemens Gamesa podpisali z Akademią Morską porozumienie o wzajemnej współpracy. Ma ona na celu określenie wspólnych działań wspierających edukację studentów. Obejmuje również badanie możliwości współpracy przy projektach badawczych.
27.06.2022

RWE i Chantiers de l'Atlantique rozmawiają z polskimi firmami o łańcuchu dostaw offshore

RWE, deweloper pracujący nad projektem farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, po raz czwarty spotkał się z przedstawicielami polskich firm, które chcą być częścią łańcucha dostaw. Tym razem rozmowy dotyczyły morskiej stacji transformatorowej i odbyły się z udziałem generalnego wykonawcy – francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique.
26.06.2022

RWE wspólnie z ArcelorMittal będą budować i eksploatować MFW i instalacje wodorowe na potrzeby produkcji niskoemisyjnej stali

Nowe, planowane farmy wiatrowe mogą pokryć znaczną część rosnącego zapotrzebowania ArcelorMittal na energię elektryczną zakładów produkcyjnych w Niemczech, pod warunkiem zapewnienia odpowiednich ram prawnych. Ustawa o energii wiatrowej na morzu musi zostać zmieniona, aby ceny energii wiatrowej mogły utrzymać konkurencyjność dla niemieckiego przemysłu, a tym samym uniknąć "negatywnych ofert" w przetargach na morską energię wiatrową.
26.06.2022

RWE: Local content wpisany w strategię

RWE Renewables jest jednym z deweloperów morskich farm wiatrowych, który nie tylko postrzega polski rynek jako bardzo obiecujący, ale ma też nam wiele do zaoferowania. Spółka, będąca liderem odnawialnych źródeł energii i jednym z wiodących światowych graczy morskiej energetyki wiatrowej, nie tylko rozwija jeden z pierwszych polskich projektów farmy na Bałtyku – F.E.W. Baltic II, ale i pracuje nad kolejnymi inicjatywami, które mogą przysłużyć się zarówno sektorowi, jak i gospodarce.
20.06.2022

RWE pierwsze na świecie, innowacyjne stalowe kołnierze zainstalowane na farmie wiatrowej Kaskasi

Innowacyjna technologia fundamentowania świętuje swoją premierę na morskiej farmie wiatrowej Kaskasi należącej do RWE: Po raz pierwszy w branży energetyki odnawialnej wokół fundamentu monopala na poziomie dna morskiego zainstalowano specjalne kołnierze. Monopale kołnierzowe to konstrukcja oparta na patencie RWE. Nowa rozwiązanie zapewni dodatkowe podparcie dla obciążeń bocznych, zwiększy nośność i poprawi integralność strukturalną całego fundamentu. Prace instalacyjne zostały wykonane przez firmę DEME Offshore.
19.06.2022

F.E.W. Baltic II: RWE rozmawia z polskimi dostawcami o zamówieniach dla morskiej stacji transformatorowej

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu – Chantiers de l'Atlantique.
09.06.2022

RWE. Czy nowy akt delegowany UE zablokuje produkcję H2 z offshore?

"Nie powinno być żadnych kryteriów ograniczających dla producentów i nabywców zielonego wodoru, jeśli chodzi o wykorzystanie energii elektrycznej do jego produkcji" - poinformowała firma RWE w komentarzu do proponowanego aktu delegowanego UE, który do 2026 roku, po krótkim okresie przejściowym, zezwoli na wytwarzanie zielonego wodoru wyłącznie z energii elektrycznej pochodzącej z nowo wybudowanych, niesubsydiowanych farm wiatrowych i słonecznych.
24.05.2022

Local content w F.E.W. Baltic II. RWE Renewables spotkało się z dostawcami [WIDEO]

W czwartek 19 maja w hotelu Scandic odbyło się spotkanie pod nazwą „RWE Suppliers Day”. RWE, deweloper odpowiedzialny za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic I wraz z głównymi kontraktowami – GE i Pile Elbud – zaprosił do dyskusji firmy, które potencjalnie mogą włączyć się w pracę nad projektem.
22.05.2022

RWE złożyło 11 wniosków o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych dla farm wiatrowych na Bałtyku

RWE, drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, chce wzmocnić obecność i kontynuować proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.
18.05.2022

RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

RWE Renewables, firma odpowiedzialna za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w dialogu na temat możliwości współpracy.
11.05.2022

Porty nad Morzem Celtyckim otwierają się na morską energetykę wiatrową

Niemiecki koncern RWE nawiązał współpracę z największym brytyjskim operatorem portowym, Associated British Ports (ABP) oraz największym brytyjskim portem energetycznym - Port of Milford Haven. Partnerstwo ma na celu stworzenie nowej infrastruktury portowej wspierającej rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Celtyckim, w szczególności technologii floating.
05.04.2022

Co analitycy wróżą sektorowi offshore?

Na co zwracać uwagę w dalszej części roku, w sektorze energetyki wiatrowej? Jakie są dominujące trendy? Czy wojna w Ukrainie i odejście od rosyjskich surowców energetycznych przyspieszy transformację, a tym samym rozwój sektora offshore?
03.04.2022

RWE złożyło wnioski o trzy lokalizacje dla farm wiatrowych na Bałtyku

Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore, RWE chce wzmocnić obecność i silniej wesprzeć proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce. Doświadczenie i wiedza RWE w budowie i eksploatacji farm wiatrowych gwarantuje znaczne zbliżenie się do wyznaczonych dla Polski celów klimatyczno-energetycznych do 2040 roku. Szybkie i sprawne uruchomienie wytwarzania energii z morskich farm wiatrowych kluczem do realnej dywersyfikacji polskich źródeł zasilania.
23.03.2022

Poznaj CRC Walrus - pierwszy na świecie amfibijny statek do obsługi offshore wind

RWE, niemiecki inwestor działający w sektorze OZE, przedstawił projekt amfibijnej jednostki do transportu załogi na tereny morskich farm wiatrowych. Statek został zaprojektowany we współpracy z brytyjskim podmiotem Commercial Rib Charters.
10.03.2022

Niemiecki bank podpisał porozumienie ws. budowy terminala LNG u ujścia Łaby

Niemiecki państwowy bank rozwojowy KfW podpisał z firmami Gasunie i RWE memorandum ws. budowy terminala LNG u ujścia Łaby - poinformowało w sobotę niemieckie ministerstwo gospodarki (BMWi). Budowę terminali zapowiedział ostatnio kanclerz Olaf Scholz.
06.03.2022

Wojna w Ukrainie: RWE przekazuje 1 mln euro na pomoc dla uchodźców

Obrazy z Ukrainy są wstrząsające. Ludzkie cierpienie, jakie niesie ze sobą inwazja na ten kraj, jest niewyobrażalne. W obliczu grozy wojny setki tysięcy osób uciekają już ze swojej ojczyzny. Przekazując 1 milion euro, RWE chce wesprzeć przede wszystkim organizacje humanitarne, które zajmują się uchodźcami w Polsce. Polska jako kraj bezpośrednio sąsiadujący z Ukrainą stała się dla wielu miejscem schronienia i jest tam teraz potrzebna szybka pomoc w przyjmowaniu uchodźców i zapewnieniu im opieki.
02.03.2022

RWE będzie produkować zielony wodór na Morzu Północnym

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz spółka Neptune Energy łączą siły, aby przyspieszyć produkcję zielonego wodoru w holenderskiej części Morza Północnego. Przedstawiciele inwestorów podpisali umowę dotyczącą rozwoju projektu demonstracyjnego H2opZee w perspektywie do 2030 roku.
19.02.2022

RWE zleca Chantiers de l'Atlantique zaprojektowanie, budowę i montaż morskiej stacji elektroenergetycznej dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

Montaż stacji elektroenergetycznej na pierwszej polskiej, morskiej farmie wiatrowej koncernu RWE, planowany jest na 2025 rok. Morska farma wiatrowa o mocy 350 megawatów zasili w energię elektryczną 350 tys. gospodarstw domowych w Polsce.
14.02.2022

Na obszarze farmy morskiej Triton Knoll została zainstalowana pierwsza turbina wiatrowa

Niemiecki koncern RWE uruchomił w terminie pierwszą turbinę morską na farmie wiatrowej Triton Knoll. Prace były realizowane zgodnie z harmonogramem, mimo pandemii koronawirusa.
24.01.2022

RWE i Northland Power łączą siły w Niemczech. W planie budowa klastra morskiej energetyki wiatrowej

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz kanadyjski inwestor Northland Power wspólnie rozwiną klaster morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,3 GW u wybrzeży Niemiec na wodach Morza Północnego.
11.01.2022

Kto jest kim w polskim offshore? RWE: Pracujemy intensywnie nad projektem F.E.W. Baltic II

Niemiecki koncern RWE jest jednym z globalnych liderów rynku OZE oraz „numerem 2” w branży morskiej energetyki wiatrowej. Spółka posiada na terenie Polski znaczne aktywa wiatrowe na lądzie oraz realizuje pierwsze projekty fotowoltaiczne. Obecnie deweloper rozwija także morski projekt wiatrowy F.E.W Baltic II o mocy 350 MW. Zespół projektowy pracuje m.in. nad wyłonieniem kluczowych dostawców usług oraz komponentów, a także przygotowaniem portu serwisowego w Ustce. Jakie są najbliższe plany RWE w Polsce?
06.01.2022

RWE otrzymało decyzję środowiskową dla projektu morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW

Jest to pierwsza decyzja środowiskowa dla morskiej farmy wiatrowej w Polsce, wydana po zastosowaniu tzw. procedury transgranicznej oceny oddziaływania na środowisko. Port w Ustce wybrany został jako lokalizacja centrum operacyjno-serwisowego farmy F.E.W. Baltic II. Jego realizacja przyczyni się do utworzenia nawet 50 stałych miejsc pracy.
09.12.2021

RWE chce zrewolucjonizować rynek pływających farm wiatrowych

RWE wraz z partnerami Shell, TEPCO Renewables i Stiesdal testuje pierwszy na świecie w pełni wyprodukowany pływający fundament - TetraSpar. To innowacyjne rozwiązanie ma pozwolić na przyspieszenie procesu produkcji, montażu i instalacji, a także obniżyć koszty materiałów, czym ma utorować rozwój pływających morskich farm wiatrowych na skalę komercyjną.
04.12.2021

Sukces RWE – niemiecki inwestor zdobył koncesję na rozwój morskiej farmy Thor w Danii

Niemiecka spółka energetyczna RWE otrzymała koncesję na realizację projektu morskiej energetyki wiatrowej Thor. Z planowaną mocą rzędu 1 GW Thor będzie jak dotąd największą morską farmą wiatrową w Danii. Farma wiatrowa zostanie zbudowana na zachodnim wybrzeżu Danii, a jej pełne uruchomienie planowane jest na 2027 rok.
02.12.2021

Zielony wodór połączy dwóch gigantów energetycznych – Shell i RWE

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell oraz niemiecka spółka RWE zamierzają wspólnie realizować projekty w zakresie produkcji, wykorzystania i dystrybucji zielonego wodoru, a także dalsze możliwości dekarbonizacji elektrowni gazowych i opalanych biomasą, należących do RWE w północno-zachodniej Europie.
13.11.2021

RWE pracuje nad bazą do obsługi farm wiatrowych w Ustce

RWE rozpoczęło prace nad ustanowieniem stacji technicznej do obsługi farmy wiatrowej. Baza miałaby powstać w Ustce. Firma przedstawiła już jej plany tamtejszej radzie miasta.
30.09.2021

RWE Local Content Live Event

W dniu 30.09.2021 roku w Sopocie, w hotelu Radisson BLU, odbędzie się „RWE Local Content Live Event" - spotkanie typu „suppliers day" dedykowane podmiotom z łańcucha dostaw w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.
20.09.2021

Niemcy: wielkie losowanie lokalizacji MFW

Kilku uczestników biorących udział w konkursie, poprosiło o zerowe wsparcie rządowe w swoich ofertach na trzy lokalizacje morskich farm wiatrowych. Niemiecki organ regulacyjny był zmuszony do wyłonienia zwycięzców w drodze losowania. Najwięcej szczęścia miały RWE Renewables i EDF. Prezes WindEurope Giles Dickson sugeruje, że podejście to musi się zmienić.
20.09.2021

RWE, NTE i Havfram wspólnie powalczą w przetargach na budowę offshore wind w Norwegii

Niemiecki potentat energetyczny RWE oraz norweskie podmioty NTE i Havfram podpisały umowę o współpracy. Konsorcjum zamierza wziąć udział w przetargu organizowanym przez rząd Norwegii na budowę morskich elektrowni wiatrowych, który rozpocznie się jeszcze w tym roku.
14.09.2021

RWE łączy siły z polskim przemysłem morskim na rzecz rozwoju polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej

RWE Renewables przyspiesza rozwój łańcucha dostaw offshore wind w Polsce. Poprzez swoją spółkę zależną Baltic Trade & Invest Sp. z o.o. RWE Renewables zawarła w ostatnich tygodniach porozumienie o współpracy z kilkoma polskimi podmiotami z sektora morskiego.
30.06.2021

RWE rozpoczął budowę farmy morskiej Sofia o mocy 1,4 GW

Niemiecki inwestor wiatrowy RWE Renewables poinformował, że rozpoczął budowę morskiej farmy wiatrowej Sofia na płytkich wodach Morza Północnego, znanych jako Dogger Bank. To największy projekt morskiej farmy wiatrowej realizowany w dotychczasowym portfelu deweloperskim RWE.
14.06.2021

Offshore-to-x. Energia z morskiej farmy zasili zakład chemiczny w Ludwigshafen

BASF, największy koncern chemiczny na świecie, stoi przed wyzwaniem zdekarbonizowania produkcji przemysłowej. Rozwiązaniem jest elektryfikacja oraz wdrożenie zastosowania wodoru. W tym celu zostanie wybudowana przez RWE farma wiatrowa na morzu, która będzie całkowicie prywatnym przedsięwzięciem.
24.05.2021

RWE i National Grid łączą siły w offshore wind. Celem podbój Nowego Jorku

Niemiecki inwestor RWE Renewables nawiązał współpracę z National Grid Ventures, oddziałem brytyjskiego operatora sieci przesyłowych. Inwestorzy chcą połączyć doświadczenie z wiedzą o realizacji projektów infrastrukturalnych w USA.
21.05.2021

NOVUM ØKONOMI AS

Norweskie autoryzowane biuro księgowe z główną siedzibą w Drammen i spółką siostrą w Bydgoszczy.
księgowość w Norwegii ,norweskie kadry ,norweskie płace ,doradztwo biznesowo - podatkowe w Norwegii ,zakładanie firmy w Norwegii ,kursy norweskiego BHP (HMS-kurs) ,szkolenia rynek norweski ,webinary ,norweskie programy księgowe ,prawo pracy Norwegia ,oddział firmy zagranicznej w Norwegii (NUF) ,norweska spółka (AS) ,zaliczki na podatek pracownika w Norwegii ,pracodawca w Norwegii ,zeznanie podatkowe w Norwegii ,konwencja o unikaniu podwójnego opodatkowania Polska-Norwegia ,kontrakt w Norwegii

Baltic Gateway Poland

BILETY PROMOWE. ORGANIZACJA KONFERENCJI I IMPREZ INTEGRACYJNYCH.DOMKI LETNISKOWE W SZWECJI,DANII I NORWEGII,WĘDKARSTWO W SZWECJI,REJSY NA BORNHOLM,REJSY MORSKIE I RZECZNE

ALMAR Sp. z o.o.

łosoś,łosos norweski,przetwórstwo łososia

Stanpol Sp. z o.o.

Przetwórstwo i eksport ryb.
ryby morskie,dorsz bałtycki,obrót rybami,łosoś norweski,sandacz,turbot,flądra,filety mrożone,

Limito

Produkty z łososia norweskiego.
łosoś norweski,polędwica z łososia,produkty z łososia,dania z łososia,łosoś,

BK-Food Poland sp. z o.o.

Import towarów takich jak konserwy rybne, warzywa i owoce w konserwach.
konserwy rybne,ryby mrożone,owoce morza,konserwy z tuńczyka,laguna,łosoś norweski,

Bogdan Wolański Hurtownia i Obróbka Ryb Keja

Hurtownia i Obróbka Ryb
anchois,dorszyk polarny,filet z limandy,filet ze śledzia,filet śledziowy,flądra,frosta,frutti di mare,halibut,homar,ikra,ikra abba,ikra taszy,kabanos z łososia,kalmary,karp,kawior,kawior z bieługi,kawior z jesiotra,krewetka,krewetki,langusta,limanda,lisner,makrela,matjas,małże,mintaj,morszczuk,mule,okoń,owoce morza,ośmiornica,ośmiorniczka,paluszki krabowe,paluszki rybne,paluszki surimi,pasta kawiorowa,pasta tuńczykowa,pasta z ikry,pastella z makreli,pastella z tuńczyka,pstrąg,pstrąg patroszony,rak,ramiona ośmiornicy,rekin,rio mare,rolmops,ryba,sandacz,sardela,sardynki,sałatka krabowa,sałatka rybna,sielawa,sklep rybny,skorupiak,sola,surimi,szczupak,szprot w sosie pomidorowym,szprot wędzony,szprotki,tuńczyk,tuńczyk sashimi,tuńczyk w puszcze,węgorz,węgorz wędzony,łosoś norweski,łosoś polski,łosoś wędzony,łosoś z wysp kurylskich,śledzie w śmietanie,ślimak,ślimak winniczek

Rafa. S.j. Wędzenie i przetwórstwo ryb

filet sandacz,filet dorsz,łosoś norweski,łosoś bałtycki,węgorz,

Offshore Training Centre

Rigger Package Rigger Familiarization NOROG (eq. BOSIET + OLF) Offshore FROG Familiarization Norwegian Lifts Course Norwegian Hot Work Course Hooking,Slinging & Signaling Norwegian Work at Heights Norwegian HSE Course Norwegian - Safe Use of Tools Isometric Drawing Course Abrasive Wheels Course Service - Polish Certificates Accreditation in Norway Industrial Trade Test Services Norwegian Language Course Maritime Courses

Suempol Sp.z o.o.

przetwórstwo ryb,łosoś norweski,łosoś,ryby hurt

GADUS Sp. z o.o.

ryby świeże,ryby mrożone,dorsz norweski,flądra,szproty,śledzie

MC Ship Service Marcin Chmielowski

Stolarka okrętowa, usługi blacharskie i izolacyjne, produkcja okien okrętowych
stolarka okrętowa,izolacje okrętowe,okna okrętowe,produkcja okien okrętowych,mc ship service,mc ship service marcin chmielowski,mc ship,prace okrętowe norwegia,usługi wykończeniowe na statkach,usługi instalacyjne na statkach,

Strategia partnerstwa dla offshore wind. RWE w Polsce

Pilna potrzeba dekarbonizacji sektora energetycznego kieruje uwagę wszystkich na rosnącą rolę energii odnawialnej. RWE, jako doświadczony deweloper branży OZE, dostrzega olbrzymi potencjał i znaczenie polskiego rynku offshore wind dla przyszłości energetycznej kraju. Między innymi o tym mieliśmy okazje porozmawiać z Pålem Coldevinem, wiceprezesem wykonawczym RWE Offshore Wind ds. rozwoju offshore w krajach nordyckich, Polsce i krajach bałtyckich, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
21.08.2023

Kadłub statku zbudowanego przez Marine Projects popłynął do Norwegii [GALERIA, WIDEO]

W gdańskiej stoczni Marine Projects Ltd. powstał częściowo wyposażony kadłub statku rybackiego Nord Fugløy. W czwartek 15 grudnia opuścił on dok i popłynął na holu do Norwegii.
17.12.2022

RWE i Chantiers de l'Atlantique rozmawiają z polskimi firmami o łańcuchu dostaw offshore

RWE, deweloper pracujący nad projektem farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, po raz czwarty spotkał się z przedstawicielami polskich firm, które chcą być częścią łańcucha dostaw. Tym razem rozmowy dotyczyły morskiej stacji transformatorowej i odbyły się z udziałem generalnego wykonawcy – francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique.
24.06.2022

Local content w F.E.W. Baltic II. RWE Renewables spotkało się z dostawcami [WIDEO]

W czwartek 19 maja w hotelu Scandic odbyło się spotkanie pod nazwą „RWE Suppliers Day”. RWE, deweloper odpowiedzialny za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II wraz z głównymi kontraktorami – GE i Pile Elbud – zaprosił do dyskusji firmy, które potencjalnie mogą włączyć się w pracę nad projektem.
20.05.2022

RWE Renewables „Local Content Live Event” – inwestor tworzy local content

Ostatniego dnia września w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie RWE Renewables, inwestora budującego farmy wiatrowe na Bałtyku, z reprezentantami zainteresowanych współpracą branż i firm.
03.10.2021

Terminal GCT w Porcie Gdynia stał się areną dla biegaczy. Kilkuset uczestników pierwszego biegu po terminalu kontenerowym w Polsce

W niedziele na terenie GCT w Porcie Gdynia odbył się pierwszy w Polsce bieg na terminalu kontenerowym - One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.
16.08.2021

Stocznia Safe. Naszpikowany technologią statek rybacki gotowy do pracy [wideo]

Statek rybacki został zbudowany w stoczni Safe dla norweskiej firmy Granli Fiskeri AS. Operował będzie na Morzu Północnym, Morzu Barentsa oraz w okolicach Svalbardu. 
24.05.2021

Nabrzeże Norweskie w Porcie Gdynia zostanie przebudowane

Serce gdyńskiego portu zyska nowe oblicze! 4 grudnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał umowę z firmą STRABAG Sp. z o.o. na „Wykonanie przebudowy Nabrzeża Norweskiego w Porcie Gdynia”, która jest elementem dużego projektu pn. „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i II oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III”.
04.12.2020

W stoczni Remontowa Shipbuilding zwodowano elektryczny prom dla norweskiego armatora

W stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Remonowa Holding zwodowano elektryczny prom dla armatora Norled. Będzie to dwustronna jednostka z napędem Diesel Electric Hybrid. Kontrakt podpisany z norweskim armatorem zakłada budowę czterech takich statków.
04.10.2019

Stocznia Safe położyła stępkę pod budowę w pełni wyposażonego statku rybackiego dla Norwegów

Stocznia Safe rozpoczęła budowę w pełni wyposażonego statku rybackiego dla norweskiej firmy Granli Fiskeri AS. Uroczystość położenia stępki odbyła się we wtorek. Nowoczesna jednostka, która otrzyma imię MS Slettenberg, ma być gotowa w 2020 r. To już kolejny w pełni wyposażony statek na własne konto stoczni Safe.
17.07.2019

Norwegian Getaway w Porcie Gdynia. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Ma ponad 325 m długości, zabiera na pokład prawie 4 030 pasażerów, jest luksusowy i elegancki. To Norwegian Getaway – największy wycieczkowiec tego sezonu w Porcie Gdynia i najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów. Jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Francuskim.
28.06.2019

Norweska Perła po raz pierwszy w Porcie Gdynia

Norwegian Pearl w Porcie Gdynia. Luksusowy wycieczkowiec z charakterystycznie pomalowanym kadłubem zacumował we wtorek przy Nabrzeżu Francuskim. To jego pierwsza wizyta w Gdyni.
28.05.2019

W stoczni Safe budują sześć statków jednocześnie. Prototypowy holownik jest już gotowy

Pełen portfel zamówień w Safe. Gdańska stocznia buduje obecnie sześć statków jednocześnie. Pierwsza jednostka, częściowo wyposażony holownik Multicat 3515, została już ukończona. W czwartek wypłynęła z Gdańska do Holandii.
15.02.2019

Statek rybacki Zephyr ze stoczni Marine Projects Ltd. wypłynął z Gdańska do Norwegii

M/V Zephyr już gotowy. Częściowo wyposażony statek rybacki z Marine Projects Ltd. w czwartek wypłynął z Gdańska do Norwegii. Tam jego budowę dokończy stocznia Larsnes Mek. Verksted AS. Trawler pelagiczny powstał na zamówienie brytyjskiego armatora Zephyr Fishing Company Ltd. z Lerwick na Szetlandach.
15.02.2019

Prace na Ślązaku zgodne z harmonogramem

Przykład tej jednostki pokazuje, że stocznia jest w stanie samodzielnie zbudować jednostkę bojową – powiedział we wtorek Konrad Konefał, prezes PGZ Stoczni Wojennej. Podkreślił, że w procesie tym niezbędna będzie pomoc zewnętrznych producentów, bo „żadna stocznia nie produkuje silników do okrętów ani żadna stocznia nie produkuje uzbrojenia”. Obecnie patrolowiec Ślązak, bo o nim mowa, przechodzi próby morskie. Budowana od 2001 r. jednostka została zaprezentowana w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni.
20.11.2018

Statek rybacki ze stoczni Safe przekazany Norwegom

TBN Støttfjord w drodze do Norwegii. Częściowo wyposażony sejner stocznia Safe zbudowała na zamówienie stoczni Stadyard AS, która dokończy jego budowę. Przekazanie gotowego statku właścicielowi Brødrene Bakken AS planowane jest na grudzień tego roku.
17.07.2018

W stoczni Safe w Gdańsku zwodowano statek rybacki dla Norwegów

W stoczni Safe zwodowano sejner dla Norwegów. Częściowo wyposażony statek rybacki powstał na zamówienie stoczni Stadyard AS. Odholowanie jednostki z Gdańska do Norwegii zaplanowano na 16 lipca.
09.07.2018

Montex Shipyard zwodował nowoczesny hybrydowy prom dla Norwegów. Byliśmy na pokładzie

Munken już na wodzie i w drodze do Norwegii. Stocznia Montex Shipyard w niedzielę zwodowała częściowo wyposażony kadłub nowoczesnego hybrydowego promu zbudowanego na zamówienie przewoźnika FosenNamsos Sjø. Jednostka zostanie dokończona w norweskiej stoczni, a od 1 stycznia 2019 r. wejdzie na trasę Flakk-Rørvik.
28.05.2018

1 010 wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding

1 010 i pierwsze w tym roku wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding. Tym razem był to statek rybacki dla norweskiego armatora. Uroczystość widowiskowego wodowania bocznego odbyła się we wtorek.
28.03.2018

Taklowiec z SR Nauta już na wodzie. W najbliższych miesiącach jeszcze co najmniej dziesięć wodowań

Drugie w tym roku wodowanie w SR Nauta. Tym razem był to taklowiec SEIR dla norweskiego armatora. Uroczystość odbyła się w piątek w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku.
23.02.2018

Norwegian Getaway, najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów, odwiedził Gdynię

Nowoczesny, luksusowy i olbrzymi. Tak w kilku słowach można opisać wycieczkowiec Norwegian Getaway, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni. To najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.
24.06.2017

Największy wykonany w Polsce moduł platformy Johan Sverdrup powstał w Gdyni. Waży 1 000 t

Trzeci moduł platformy Johan Sverdrup, wykonany przez Energomontaż Północ Gdynia, gotowy. Typowo mieszkalna część tego projektu w sobotę została nasunięta na statek i popłynęła do Norwegii. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
05.06.2017

Sekcja statku wypłynęła z Gdańska do Norwegii

Sekcja statku wypłynęła w piątek ze Stoczni Wisła do Gdyni. Stamtąd zostanie przetransportowana do Norwegii. Jak udało nam się ustalić, to fragment nowoczesnej jednostki AHTS (Anchor Handling Tug/Supply vessel) dla Maersk Supply Service.
28.04.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Prototypowa konstrukcja dla Norwegów powstaje w Gdyni

Nowy projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to element do cumowania statków podczas dostawy ropy ze złoża. Konstrukcja powstaje dla norweskiego centrum cumowniczo-wydobywczego.
07.12.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.