• <
mewo_2022

Aarsleff rozpoczął przeładunek platform dostępowych dla morskiej farmy wiatrowej Sofia

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Aarsleff rozpoczął przeładunek platform dostępowych dla morskiej farmy wiatrowej Sofia

Partnerzy portalu

Fot. Aarsleff

Firma Aarsleff załadowała i rozpoczęła przeładunek pierwszych siedemnastu z planowanych stu głównych platform dostępowych (MAP) dla morskiej farmy wiatrowej Sofia położonej na płytkich wodach Morza Północnego, znanych jako Dogger Bank.

Aarsleff nie tylko zajmuje się załadunkiem i przeładunkiem MAP, ale również został zakontraktowany przez wykonawcę EPCI, firmę Van Oord, na przewóz podestów dla łodzi i drabin górnych, tworzących tzw. "system dostępu zewnętrznego". Te elementy zostały wyprodukowane przez Navikon specjalnie na potrzeby projektu Sofia.

Dostawa, obejmująca pierwsze siedemnaście platform dostępowych, to zaledwie początek. Planowane są kolejne pięć transportów, które mają zostać zrealizowane do końca III kwartału 2024 roku.

Morska farma wiatrowa Sofia, o mocy 1,4 gigawata (GW), reprezentuje jedną z największych pojedynczych morskich farm wiatrowych na świecie. Zlokalizowana na Dogger Bank w Morzu Północnym, około 195 kilometrów od północno-wschodniego wybrzeża Wielkiej Brytanii, farma składać się będzie ze stu potężnych turbin.

MFW Sofia jest własnością RWE, jednego z największych światowych dostawców energii odnawialnej. Realizacja tego projektu przyczynia się do zwiększenia udziału energii odnawialnej w globalnym miksie energetycznym i stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.