• <
mewo_2022

Siemens Gamesa dostarczy 132 łopaty RecyclableBlades do projektu RWE

bk

01.04.2023 10:38
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Siemens Gamesa dostarczy 132 łopaty RecyclableBlades do projektu RWE

Partnerzy portalu

Siemens Gamesa dostarczy 132 łopaty RecyclableBlades do projektu RWE - GospodarkaMorska.pl

Siemens Gamesa podpisał umowę na dostawę 132 łopat turbin wiatrowych nadających się do recyklingu, które będą wykorzystane w projekcie offshore RWE Sofia, u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

RWE zdecydowało się na wykorzystanie RecyclableBlade w 44 morskich turbinach wiatrowych SG 14-222 DD.

W 2022 roku RWE stało się pierwszym komercyjnym deweloperem offshore, który zainstalował łopaty RecyclableBlade firmy Siemens Gamesa. Pierwsze łopat zostały już zastosowane na farmie wiatrowej Kaskasi, zlokalizowanym na niemieckim Morzu Północnym.

W projekcie Sofia zostaną użyte łopaty RecyclableBlade o długości 108 metrów, co stanowi pierwsze wdrożenie tego wariantu.

Projekt Kaskasi korzysta z 81-metrowych RecyclableBlades w wybranych morskich turbinach wiatrowych SG 8.0-167 DD.

- Nasza wiodąca w branży technologia RecyclableBlade zapewnia teraz jeszcze większy obieg materiałów. Kiedy rozpoczęliśmy współpracę z RWE nad projektem Kaskasi, wiedzieliśmy, że podjęliśmy pierwsze poważne kroki w kierunku rozpoczęcia kluczowej zmiany w sektorze wiatrowym - powiedział Marc Becker, dyrektor generalny biznesu offshore Siemens Gamesa.

- Niezwykłym osiągnięciem jest możliwość wyprodukowania i zainstalowania 132 RecyclableBlades dla projektu Sofia. W pełni pokazuje to wspólne skupienie się naszych firm na rozwoju i dostarczaniu jeszcze większego poziomu zrównoważonego rozwoju dla energetyki odnawialnej na całym świecie - dodał dyrektor.

Zastosowanie technologii RecyclableBlade firmy Siemens Gamesa umożliwia pełny recykling elementów łopaty po zakończeniu okresu eksploatacji produktu: żywica, włókno szklane i drewno, są oddzielane między innymi  przy użyciu roztworu łagodnego kwasu.

Łopaty będą dostarczane z fabryki Siemens Gamesa w Hull, która wyprodukowała pierwsze łopaty RecyclableBlades dla projektu Kaskasi.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.