• <
BOTA_2023

RWE, Lotte Chemical Corporation i Mitsubishi Corporation będą współpracować na rzecz czystego amoniaku

zk

02.03.2023 16:08 Źródło: RWE
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas RWE, Lotte Chemical Corporation i Mitsubishi Corporation będą współpracować na rzecz czystego amoniaku

Partnerzy portalu

RWE, Lotte Chemical Corporation i Mitsubishi Corporation będą współpracować na rzecz czystego amoniaku  - GospodarkaMorska.pl
RWE

Trzy duże koncerny zawarły strategiczny sojusz w celu wspólnego rozwoju stabilnych i wielkoskalowych łańcuchów dostaw czystego amoniaku (zielonego i niebieskiego amoniaku) w Azji, Europie i USA.

W ramach tego porozumienia RWE, LOTTE i MC podpisały umowę o wspólnych badaniach (JSA) w celu opracowania zintegrowanego projektu produkcji i eksportu czystego amoniaku w porcie Corpus Christi w Teksasie.

Partnerzy zgodzili się wspólnie przeanalizować możliwość rozwoju wielkoskalowego zakładu produkcji amoniaku, który integruje produkcję zielonego i niebieskiego amoniaku oraz wykorzystuje wspólną infrastrukturę do międzynarodowego eksportu, koncentrując się na obszarze Azji i Europy.

Strony planują rozpoczęcie produkcji do 2030 roku i stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych.

Na końcowym etapie realizacji projektu przewiduje się produkcję do 10 mln ton czystego amoniaku rocznie. Obecnie trwają rozmowy z władzami Portu Corpus Christi na temat terenów niezbędnych do realizacji projektu.

Wspólne porozumienie o współpracy uzupełnia inne wstępne działania mające na celu rozwój wielkoskalowych projektów związanych z czystym amoniakiem w regionie Południowego Teksasu.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.