• <
gryfia_70lat

Tajemnicze zaginięcie kapitana kontenerowca w Hiszpanii

jm

13.07.2022 14:53
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Tajemnicze zaginięcie kapitana kontenerowca w Hiszpanii

Partnerzy portalu

Tajemnicze zaginięcie kapitana kontenerowca w Hiszpanii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mike Cullom / MarineTraffic.com

Załoga kontenerowca Algeciras Express zgłosiła w trakcie rejsu, że nie może odnaleźć swojego kapitana. Statek przeszukano, ale dowódcy jednostki nie odnaleziono.

Pływający w barwach linii Hapag-Lloyd kontenerowiec Algeciras Express (50 789 DWT) wyruszył z portu Yalova w Turcji w swój kolejny rejs 30 czerwca. Cztery dni później załoga poinformowała służby w hiszpańskim Algeciras, że nie może zlokalizować na pokładzie kapitana jednostki. Statek został skierowany do portu w Algeciras i nakazano mu zacumować na kotwicowisku do czasu pojawienia się nowego pierwszego oficera – przepisy uniemożliwiają statkom manewrowanie w porcie bez obecności kapitana. Czarterujące jednostkę linie Hapag-Lloyd przekierowały na statek nowego dowódcę w postaci ukraińskiego kapitana. Jego podróż do Hiszpanii trwała jednak trzy dni.

10 czerwca Algeciras Express finalnie przybił do nabrzeża w Algeciras. Statek został przeszukany przez policję. Spisano także zeznania 28-osobowej załogi. Miejscowe media relacjonują, że na statku nie znaleziono żadnych śladów świadczących o ewentualnej przemocy w stosunku do kapitana – w jego kabinie znaleziono nawet przygotowany plan podróży na kolejne dni. Samego mężczyzny jednak nie odnaleziono. Hiszpania oficjalnie uznała go za osobę zaginioną.

Statek został dopuszczony do dalszej żeglugi i popłynął w swoją standardową trasę do Maroka pod okiem nowego kapitana.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.