Japoński projekt statku do przewożenia samochodów napędzanego amoniakiem otrzymał aprobatę ze strony towarzystwa klasyfikacyjnego ClassNK.
Projekt powstał na zamówienie firmy żeglugowej "K" Line (Kawasaki Kisen Kaisha) w partnerstwie z Shin Kurushima Dockyard jako część projektu mającego na celu sprawdzanie możliwości nowych paliw, które mają pomóc w dekarbonizacji sektora. "K" Line jest jednym z przedsiębiorstw, które zdecydowały się przyspieszyć prace względem proponowanego przez IMO scenariusza, zakładającego redukcję emisji do 2050 roku o 50 proc. względem poziomu z 2008 roku. Firma, wraz z innymi potentatami branży, zamierza do tego czasu całkowicie wyeliminować emisje. "K" Line potwierdza, że projekt samochodowca napędzanego amoniakiem jest elementem tych starań.
Shin Kurushima Dockyard ponadto podało, że jednymi z wyzwań, z jakimi musieli zmierzyć się projektanci, było zapewnienie bezpieczeństwa w związku z toksycznością amoniaku. Opracowane zostały procedury dla ryzyka wycieku i środki mające mu zapobiec. Projektanci wskazali także na konieczność doboru odpowiednich materiałów do budowy zbiornika.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River