• <
siemens_gamesa_2022

Samochodowiec na amoniak z akceptacją klasową

jm

11.12.2021 20:53
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Samochodowiec na amoniak z akceptacją klasową

Partnerzy portalu

Samochodowiec na amoniak z akceptacją klasową - GospodarkaMorska.pl
Fot. "K" Line America

Japoński projekt statku do przewożenia samochodów napędzanego amoniakiem otrzymał aprobatę ze strony towarzystwa klasyfikacyjnego ClassNK.

Projekt powstał na zamówienie firmy żeglugowej "K" Line (Kawasaki Kisen Kaisha) w partnerstwie z Shin Kurushima Dockyard jako część projektu mającego na celu sprawdzanie możliwości nowych paliw, które mają pomóc w dekarbonizacji sektora. "K" Line jest jednym z przedsiębiorstw, które zdecydowały się przyspieszyć prace względem proponowanego przez IMO scenariusza, zakładającego redukcję emisji do 2050 roku o 50 proc. względem poziomu z 2008 roku. Firma, wraz z innymi potentatami branży, zamierza do tego czasu całkowicie wyeliminować emisje. "K" Line potwierdza, że projekt samochodowca napędzanego amoniakiem jest elementem tych starań.

Shin Kurushima Dockyard ponadto podało, że jednymi z wyzwań, z jakimi musieli zmierzyć się projektanci, było zapewnienie bezpieczeństwa w związku z toksycznością amoniaku. Opracowane zostały procedury dla ryzyka wycieku i środki mające mu zapobiec. Projektanci wskazali także na konieczność doboru odpowiednich materiałów do budowy zbiornika.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.