• <
siemens_gamesa_2022

Ponad tuzin gazowców LNG ustawiło się w kolejce w Katarze

16.09.2021 09:40 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Ponad tuzin gazowców LNG ustawiło się w kolejce w Katarze

Partnerzy portalu

Ponad tuzin gazowców LNG ustawiło się w kolejce w Katarze - GospodarkaMorska.pl
Fot. Quatargas

Ponad tuzin tankowców z skroplonym gazem ziemnym czeka na swoją kolej, aby zatankować w katarskim porcie Ras Laffan, co jest wyraźnym znakiem, jak napięty stał się światowy rynek gazu.

Nabywcy z Korei Południowej i Pakistanu należą do tych, którzy chcą zmaksymalizować dostawy w ramach długoterminowych kontraktów na dostawy z emiratem Bliskiego Wschodu, jednym z największych światowych eksporterów gazu ziemnego, według handlowców posiadających wiedzę w tej sprawie. Ładunki są powiązane z cenami ropy i kosztują około połowy obecnej stawki na spotowych rynkach gazu, gdzie globalny kryzys podaży spowodował, że ceny wzrosły do rekordowych wyników w sezonie.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i dostawcy gazu miejskiego na całym świecie walczą o zdobycie odpowiedniej ilości gazu ziemnego przed zimą, kiedy popyt na paliwo wzrośnie na półkuli północnej. Katar dąży do podpisania większej liczby kontraktów, aby wesprzeć ogromną ekspansję i jest bardziej skłonny niż jego rywale do dostosowania zakontraktowanych wolumenów, zarówno w górę, jak i w dół.

Jak wynika z danych Bloomberg, kilkanaście statków balastowych ze skroplonym gazem ziemnym znajduje się u wybrzeży Kataru, a kolejnych pięć jest obecnie załadowywanych.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.