• <

Wynik wyszukiwania - "ro-ro" - Wiadomości

Wallenius Wilhelmsen zdobywa kontrakty o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów

Norwesko-szwedzka firma z branży żeglugowej zawarła intratne umowy dla działających na rynki w USA międzynarodowych klientów z branży górniczej i motoryzacyjnej. Kontrakty wiążą się z zapewnieniem dostaw prowadzonych drogą morską. Firma zapewnia, że wpisuje się to również w jej strategię promowania świadomości o dekarbonizacji żeglugi, promując wykorzystanie transportu morskiego o ograniczonym wpływie w zakresie emisji CO2.
30.01.2024

Transport morski pod napięciem. Ryzyka podróży z elektrykiem na statku i w porcie

Pojazdy elektryczne znalazły już miejsce na stałe w naszym codziennym życiu. Nietrudno zauważyć, że w wielu miastach użytkowanie samochodów elektrycznych, skuterów, hulajnóg i rowerów z wspomaganiem bateryjnym stało się codziennością. Wszystkie te urządzenia przewożone są na masową skalę statkami. Mniejsze jednostki w kontenerach. Samochody statkami ro-ro lub promami samochodowo-pasażerskimi. Transport tych urządzeń to wyzwanie nie tylko dla armatorów, ale również dla terminali ro-ro.
02.01.2024

Polski przewoźnik ma nowy prom. Epsilon jest w drodze, zastąpi Galileusza

Unity Line wzbogaci się o nowy prom. Jednostkę Epsilon zakupiła szczecińska firma Euroafrica w połowie 2022 roku. Prom płynie właśnie do Trelleborga i w styczniu wejdzie na linię.
26.12.2023

Maersk ruszył z serwisem kontenerowym Ro-Ro przez Morze Śródziemne

Transport kontenerowy za pomocą Ro-Ro zdobywa popularność na Morzu Śródziemnym. Z nową usługą tego typu wystartował Maersk.
22.12.2023

Po ataku na statek Galaxy Leader USA planują wpisać Huti na listę organizacji terrorystycznych

Przeprowadzony 19 listopada atak jemeńskich rebeliantów na rorowiec obsługiwany przez brytyjskie i japońskie przedsiębiorstwa wywołał szok z powodu swojej zuchwałości. Z racji na antyizraelską działalność oraz groźbę kolejnych akcji, amerykańskie władze decydują, czy uznać ponownie wspierany przez Iran ruch Huti do listy organizacji terrorystycznych.
23.11.2023

MOL wdraża system sztucznej inteligencji do wczesnego wykrywania pożaru na statkach typu ro-ro

Zaprószenie ognia i pożar pozostają jednymi z największych zagrożeń dla jednostek nawodnych od najdawniejszych czasów. Ostatnie, głośne wypadki wymuszają większą kontrole i zapotrzebowanie na najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa. Branża morska poszukuje coraz to nowszych rozwiązań, aby poradzić sobie z zagrożeniami związanymi z niekontrolowanymi pożarami, zwłaszcza pojazdów elektrycznych i akumulatorów litowo-jonowych.
16.11.2023

Rosyjski ro-ro zderzył się z płynącym z Ukrainy masowcem

Slavyanin, pływający pod rosyjską flagą statek ro-ro, zderzył się z masowcem New Raouf u wybrzeży Bułgarii. Rosyjski statek został uszkodzony i dopłynął do portu w Warnie. Analitycy szybko zwrócili uwagę, że Slavyanin płynął nietypowym dla siebie kursem.
14.11.2023

Brexit w dokach. Porty Wielkiej Brytanii pod presją recesji, covidu i brexitu

Porty brytyjskie po kryzysie 2008-2009 znalazły się na równi pochyłej. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE i pandemii Covid działały ze zmiennym szczęściem. W niektórych portach przeładunki nawet rosły. A ponieważ porty są zwierciadłem gospodarki, przegląd ich statystyk daje dobry obraz tego co dzieje się z gospodarką Albionu po opuszczeniu Unii Europejskiej.
12.11.2023

Canopée zbudowany w Szczecinie statkiem roku

Stocznia Neptune Shipyards wraz z Partner Stocznia z Polic zbudowała statek Canopée, który został uhonorowany prestiżową nagrodą Statek Roku. Jest to rewolucyjny projekt dwusilnikowego ro-ro napędzanego energią wiatru.
08.11.2023

Kajakami zatrzymać statek. Wspierający Palestynę demonstranci nie chcieli dopuścić do dostarczenia broni Izraelowi

Realizowana od kilku dni akcja związana z hasztagiem "blocktheboat" przybrała na sile, a skali zjawiska władze portowe, policja oraz Straż Wybrzeża USA mogły się nie spodziewać. Osoby wyrażające poparcie dla Hamasu walczącego z Izraelem dążą wszelkimi metodami, by MV Cape Orlando nie dostarczył uzbrojenia i wyposażenia dla izraelskich żołnierzy.
08.11.2023

Rosyjski ro-ro dryfował kilka dni zanim wezwał pomoc

Ascalon, pływający pod rosyjską banderą 127-metrowy ro-ro doznał 23 września na Morzu Czarnym awarii silnika. Statek dryfował przez kilkadziesiąt godzin, zanim jego dowództwo zdecydowało o wezwaniu pomocy.
30.09.2023

Słabe frachty i czartery powodują konkurencję pomiędzy różnymi segmentami żeglugi. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 33 – 37/2023)

Rynek przewozów ciężkich i ponadgabarytowych realizowany przede wszystkim drobnicowcami wielozadaniowymi nadal osiągał słabe wyniki, a branżowe indeksy dotyczące tego segmentu notowały spadki. Sytuacja ta wynika z nadal słabej podaży ładunków inwestycyjnych w porównaniu do poprzednich lat a także istniejącej poważnej konkurencji ze strony innych typów statków, tj. masowce, kontenerowce, a także statki ro-ro.
28.09.2023

MV Cape Ducato w Porcie Gdynia. Wizyta nietypowego statku znajdującego się w wyposażeniu władz USA

Do Gdyni wszedł 7 sierpnia statek transportowy (samochodowiec) wchodzący w skład Floty Rezerwowej Obrony Narodowej (National Defense Reserve Fleet, NDRF) USA. Obecność takiej jednostki wiąże się z specyfiką działania amerykańskich służb morskich.
08.08.2023

CEVA Logistics wynajmie cztery hybrydowe statki dalekomorskie do przewozu samochodów

CEVA Logistics podpisuje 10-letnią umowę leasingową ze spółką macierzystą, CMA CGM, na hybrydowe statki dalekomorskie napędzane LNG firmy Eastern Pacific Shipping. Posiadanie floty tych jednostek umożliwi CEVA przetransportowanie około 140 000 pojazdów rocznie, zwłaszcza między Chinami i Europą.
23.06.2023

Finnlines – kurs na innowacyjne statki ro-ro z długą linią ładunkową. Port Gdynia i OT Gdynia już się przygotowują

Dobrze znany w Polsce Finnlines w okresie styczeń – wrzesień 2022 osiągnął wzrost sprzedaży o 31%. Przychody wyniosły 558,4 mln euro. W tym czasie statki armatora przewiozły 572 tys. jednostek ładunkowych, 99 tys. samochodów ciężarowych oraz 514 tys. pasażerów. Swój udział w dobrych wynikach operatora ma również połączenie Polska-Finlandia z serwisem ro-ro sześć razy w tygodniu między Gdynią a Hanko.
24.02.2023

Promy Stena Line, ro-ro i zbiornikowce fundamentem biznesu Stena AB. W Polsce króluje żegluga promowa

Stena AB, której główną domeną działalności są usługi promowe oraz shipping, poinformowała, że w 2022 r. EBITDA grupy osiągnie około 14 mld SEK, w porównaniu do 9 mld SEK w 2021 r., a EBITDA z działalności operacyjnej w 2022 roku wyniesie około 12,6 mld SEK, w porównaniu do 7 mld SEK w 2021 r. Na ten dobry wynik wpływ miały również dobra wyniki Stena Line Polska, która powiększyła niedawno swoją flotę o dwa najbardziej innowacyjne i ekologiczne promy w regionie.
19.02.2023

Corsica Ferries inwestuje w budowę zielonych rorowców

Francuski start-up Neoline Armateur donosi, że zakończył pierwszy krok ku budowie rorowca napędzanego wiatrem, który firma planuje wprowadzić na rejsy transatlantyckie. Do inwestorów dołączyła firma przewozowa Corsica Ferries, przejmując część udziałów w rozwijającej się firmie.
13.01.2023

Unia Europejska chce stateczniejszych rorowców

Rada Europy i Parlament Europejski osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie zmiany obowiązujących przepisów dotyczących wymogów stateczności dla statków pasażerskich typu ro-ro. Aktualizacja dyrektywy ma zapewnić bezpieczeństwo tych statków w Unii Europejskiej, zgodnie z nowymi międzynarodowymi standardami w tym zakresie.
07.12.2022

Finneco III w Porcie Gdynia. Będzie przebudowa nabrzeży [WIDEO]

Finneco III, jeden z najnowszych i największych statków ro-ro jakie pojawiają się na Bałtyku, zawinął na chwilę do Portu Gdynia. Odbyło się to w ramach testów mających pokazać, czy takie jednostki mogą częściej przybijać do portu jeszcze zanim przebudowane zostanie nabrzeże i rampy ro-ro. Prace mają ruszyć niedługo.
25.10.2022

Fiński MacGregor wyposaży promy ro-pax PŻM w rozwiązania ro-ro

Firma MacGregor, część grupy Cargotec, została wybrana na dostawcę kompleksowych pakietów wyposażenia ro-ro dla trzech niskoemisyjnych statków napędzanych czterema silnikami LNG typu dual-fuel ze wspomaganiem bateryjnym (napęd hybrydowy). Fińska grupa jest liderem w proekologicznych rozwiązaniach dla promów.
26.05.2022

Finnlines odebrał pierwszy hybrydowy ro-ro

Linie Finnlines oficjalnie odebrały pierwszą hybrydową jednostkę ro-ro. Statek o nazwie Finneco I został przekazany armatorowi przez chińską stocznię China Merchants Jinling. Jednostka będzie pływać po Bałtyku, Morzu Północnym i Zatoce Biskajskiej.
29.04.2022

Wysokie ceny statków. Zamieszanie na rynku wyhamowuje inwestycje żeglugowe. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 12-15/2022)

Ze względu na dobrą koniunkturę na rynku frachtowym a także spadającą już od pewnego czasu podaż tonażu, wartości statków niemal wszystkich segmentów mocno wzrastają. Uśrednione dane dla ostatnich 3 miesięcy wskazują, że zmiany wynoszą około plus 12 proc. Dodatkowo wzrosty cen stali, powszechna niepewność tego, jak zachowa się rynek, nie dają podstaw do przeprowadzania bezpiecznych i dużych zakupów, czy też zamówień bez gwarancji pokrycia kontraktowego.
21.04.2022

Totalna reorientacja rynku i wysokie frachty. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 12-15/2022)

Chaos na rynku żeglugowym odzwierciedla się również w wysokich, ale aktualnie sztucznie utrzymywanych głównie przez wysokie ceny paliw okrętowych stawkach frachtowych i czarterowych. Obecna sytuacja wprowadziła znaczne zamieszanie na rynku i nieustannie towarzyszącą procesom biznesowym wysoką niepewność.
19.04.2022

Supergwiazdy we flocie Finnlines

Finnsirius i jej siostra Finncanopus. Tak nazywają się dwa nowe nabytki w portfolio fińskich linii Finnlines. Statki będą pływały z Finlandii do Szwecji.
11.04.2022

Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 8-11/2022)

Wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej w dniu 24 lutego zapewne nie pozostanie bez znaczenia dla międzynarodowych rynków frachtowych. W pierwszej kolejności może odbić się przede wszystkim na przewozach masowych, a także zbiornikowcowych, ale również i na omawianych w niniejszej analizie segmentach. Również one mogą zostać dotknięte efektami sankcji, zmianami szlaków handlowych oraz innymi szeroko pojętymi zawirowaniami rynku związanymi z konfliktem i jego długofalowymi skutkami.
25.03.2022

Emiracki ro-ro zatonął w Zatoce Perskiej, jedna osoba zaginiona

Statek handlowy pod banderą Zjednoczonych Emiratów Arabskich zatonął w czwartek na Zatoce Perskiej. Jedna osoba jest uznawana za zaginioną.
18.03.2022

Göteborg złapał oddech. Więcej kontenerów w terminalach i 60% na torach

Mimo pandemii gospodarka szwedzka ożyła, co sprawiło, że w terminalach Göteborga zwiększyła się podaż ładunków. Port przetrwał zawirowania w rozkładach rejsów kontenerowców i zamieszanie w produkcji samochodów. W Göteborgu wzrosły przeładunki we wszystkich segmentach ładunków suchych, w tym w kontenerach, ro-ro i nowych samochodach.
25.02.2022

[WIDEO] Powstaje projekt bezemisyjnego statku cargo

Energy Observer zaprezentuje projekt wielozadaniowego statku cargo napędzanego wodorem.
07.02.2022

Trzeci hybrydowy prom Finnlines zwodowany

W Chinach odbyło się wodowanie promu ro-ro Finneco III. To trzecia hybrydowa jednostka produkowana w stoczni w Jiangsu dla Finnlines.
22.11.2021

Grimaldi zamówił sześć wielozadaniowych jednostek ro-ro Hyundai Mipo Dockyard

Włoski armator, Grimaldi Group, zapowiedział budowę sześciu nowych wielozadaniowych jednostek ro-ro w południowokoreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard.
26.02.2021

Rozpoczął się proces cięcia wraku Golden Ray. Pojawiły się pierwsze utrudnienia [wideo]

Po długiej serii opóźnień w końcu rozpoczął się proces cięcia wywróconego samochodowca Golden Ray na części za pomocą łańcucha i gigantycznego statku dźwigowego.
09.11.2020

Nowy statek ro-ro Polskich Linii Oceanicznych - pierwszy nabytek od 30 lat

Polskie Linie Oceaniczne pierwszy raz od 30 lat powiększyły swoją flotę o nowy statek. Zakupiona 24 września jednostka, nazwana POL Maris, to 10-letni statek typu ro-ro, który zastąpi wysłużony M/V Żerań.
01.10.2020

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Bezpieczny port w biznesie
port,port gdańsk,gdańsk port,Port Gdańsk,porty,port morski,porty morskie,przeładunki portowe,port trojmiasto,port bałtyk,przeładunki ładunków,port drobnica,port ładunki masowe,port ro-ro,port gdański

IM Solutions Sp. z o.o.

obsługa agencyjna,portowa statków,pełna obsługa czarteringowa,transport morski,przewozy cargo,spedycja,logistyka morska,logistyka morska,ponadgabaryty,Project Cargo,Ro-ro,transport kontenerowy,trans marine,im solutions,kontenery,spedycja kontenerowa,spedycja międzynarodowa,przewozy kontenerowe,export kontenrów,eksport kontenerów,obsługa portowa statków,czarterowanie statków pod przewozy łądunków,rozładunki,przełądunki,wyładunki,transport drogowy,transport kolejowy,przeładunki w portach,transpot blisko i daleko morski,agencja portowa,przewóz ładunków pełnokontenerowych,transport od drzwi do drzwi,odprawy celne,transport intermodalny,transport drogowy plandekowy,magazynowanie,przeładunki towarów z kontenerów na samochody plandekowe i na odwrót,transport kolejowy

OT Port Gdynia Sp. z o.o.

„Uniwersalny terminal portowy”
ot port,ot port gdynia,terminal portowy,port przeładunkowy,usługi portowe,terminal ro-ro,terminal uniwersalny,terminal drobnicowy,przeładunki portowe,przeładunek drobnicy,przeładunek ładunków masowych,przeładunek w technologii ro-ro,przeładunek w technologii lo-lo,załadunek,wyładunek,formowanie i rozformowanie kontenerów,składowanie ładunków drobnicowych,składowanie ładunków masowych,magazynowanie,magazyny czasowego składowania,otpg,obsługa wyrobów stalowych,przeładunki papieru,przeładunek project cargo,obsługa dostaw inwestycyjnych,przeładunek big-bagów,obsługa ładunków masowych agro,przeładunek koksu

Haco Sp. z o.o.

KONSTRUKCJE OFFSHORE l KONSTRUKCJE OKRĘTOWE l KONSTRUKCJE STALOWE
konstrukcje stalowe,cięcie laserowe,cięcie gazowe,osprzęt okrętowy,frezowanie,struganie,wiercenie,gwintowanie,szlifowanie,wykończenie powierzchni cynkowaniem oraz czyszczeniem i malowaniem wykonanych konstrukcji farbami podkładowymi i finalnie,elementy systemów wydobywczych na platformy wiertnicze,wysięgniki serwisowe systemów wydobycia głębinowego,elementy obsługi brzegowej,elementy wyposażenia morskich wydobywczych jednostek serwisowych,konstrukcje offshore,Elementy pokryw luków okrętowych i pokładów,koła toczne z wałami,zawiasy,stopery,elementy nierdzewne oraz z brązu i mosiądzu,prowadnice,gniazda i zaczepy kontenerowe,uchwyty do mocowanie innych ładunków,uszczelnienia zrębnic,pokrywy wentylatorów,windy kotwiczne,dźwigi pokładowe,Konstrukcje kadłubowe i RO-RO,włazy,zbiorniki,drzwi burtowe i przeciwpowodziowe,rampy i podesty,najazdy załadowcze,podnośniki towarowe,furty,trapy,napinacze lin wyciągowych,chwytaki i podajniki rur, wyciągarki linowe,rampy załadowcze,trapy i schodnie,wytacz

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego

FREE FALL LIFEBOAT,SZKOLENIE STERNIKA MOTOROWODNEGO I STARSZEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO,SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE NA STATKI PASAŻERSKIE TYPU RO-RO,SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE NA ZBIORNIKOWCE,SZKOLENIA ZGODNIE Z WYMAGANIAMI KODEKSU ISPS,SZKOLENIA NA EKSPERTÓW ADN,Szkolenia wyższe,Szkolenia podstawowe,osrm

Ośrodek Szkoleniowy POLSTEAM

SZKOLENIA DLA MARYNARZY
polsteam,szkolenia polsteam,szkolenie polsteam,polsteam szkolenia,polsteam szkolenie,kursy marynarskie,kurs problematyka ochrony statku,kurs ppoż wyższego stopnia,kurs ratownika,kurs pierwszej pomocy medycznej,kurs opieka medyczna nad chorym medical care,kurs bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna,kurs indywidualne techniki ratunkowe,kurs ITR,kurs ratownik morski,kurs ładunków niebezpiecznych HAZMAT,kurs na zbiornikowiec do przewozu gazów skroplonych podstawowy,kurs bezpieczeństwo kierowania tłumem,kurs bezpieczeństwo pasażerów dla personelu zajmującego się bezpośrednią obsługą pasażerów w pomieszczeniach pasażerskich,kurs zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i zachowań ludzkich,kurs bezpieczeństwo pasażerów ładunku oraz szczelności kadłuba na statku pasażerskim typu ro-ro,kurs międzynarodowy kodeks zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i zapobiegania zanieczyszczeniom ( ISM CODE),kurs ochrony statku (SSO),kurs oficera ochrony armatora,kurs oficera ochrony obiektów por

Vogen

KONSTRUKCJE OFFSHORE, RO-RO, W TYM DLA MARYNARKI WOJENNEJ
pokrywy lukowe,konstrukcje stalowe,offshore,wyposażenie statków,gangway,Vogen,linkspany,pontony,sekcje statków,rampy Ro-ro,offshore,grab,konstrukcje offshore,marynarka wojenna,konstrukcje portowe,konstrukcje nabrzeżowe

STAL COMPLEX Dariusz Tiszer

Stal Complex -budowa konstrukcji stalowych i aluminiowych. Remonty statków.
stal complex,stal-complex,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,prace kadłubowe,prace spawalnicze,prace monterskie,prace hydrauliczne,prace elektryczne,automatyka przemysłowa,budowa statków,budowa katamaranów,budowa barek,budowa ramp,budowa grodzi wodoszczelnych,budowa dziobnic,budowa pokładów,wymiana lin,wymiana siłowników,wymiana silników hydraulicznych,obsługa urządzeń hydraulicznych,obsługa urządzeń RO-RO,budowa oczyszczalni ścieków,budowa balustrad,budowa schodów,budowa zbiorników,stal complex

Finneco III w Porcie Gdynia. Będzie przebudowa nabrzeży

Finneco III, jeden z najnowszych i największych statków ro-ro jakie pojawiają się na Bałtyku, zawinął na chwilę do Portu Gdynia. Odbyło się to w ramach testów mających pokazać, czy takie jednostki mogą częściej przybijać do portu jeszcze zanim przebudowane zostanie nabrzeże i rampy ro-ro. Prace mają ruszyć niedługo.
24.10.2022

20 lat terminalu ro-ro OT Port Gdynia: Kierunek na kolejne lata to rozbudowany i "zielony" terminal [WIDEO]

Najbardziej wyspecjalizowany polski terminal ro-ro świętuje okrągły jubileusz. - Wśród priorytetów jest dla nas rozwój i bardziej zaawansowana obsługa większych statków ro-ro z minimalnym wpływem na środowisko. To umożliwi rozbudowa placów składowych, stworzenie nowych ramp i wymiana sprzętu - mówi Jerzy Majewski, prezes zarządu OT Port Gdynia Sp. z o.o.
29.06.2021

Około 30 % pożarów na statkach pasażerskich ro-ro powstaje na pokładach samochodowych

Około 30 % pożarów na statkach pasażerskich ro-ro powstaje na pokładach samochodowych, a źródłem 90 % z nich są przewożone ładunki. To wyniki studium dotyczącego bezpieczeństwa pożarowego na tego typu statkach, opublikowanego w lutym 2017 r. przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA). O wyzwaniach, zagrożeniach i nowoczesnych rozwiązaniach służących zmniejszeniu liczby pożarów na jednostkach pasażerskich rozmawiali eksperci podczas seminarium „Zagrożenie pożarowe na statkach pasażerskich ro-ro”, które odbyło się w Gdańsku. Jego organizatorem był Polski Rejestr Statków.
14.06.2017

Port Gdańsk uruchomił nowy serwis. Tym razem związany z branżą motoryzacyjną

Nowy serwis żeglugowy w gdańskim porcie. Raz w tygodniu statki typu ro-ro będą tam zawijały po samochody marki Hyundai. Serwis na trasie Gdańsk-Tilbury obsłużą statki japońskiej globalnej firmy żeglugowo-logistycznej Kawasaki Kisen Kaisha, znanej na rynku jako K-Line. 5 stycznia to połączenie zainaugurowało pierwsze zawinięcie i załadunek statku EMS Highway.
06.01.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.