• <
premium

KONSTRUKCJE OFFSHORE l KONSTRUKCJE OKRĘTOWE l KONSTRUKCJE STALOWE

Dane kontaktowe

  • Adres: 83-000 Pruszcz Gdański, Obrońców Westerplatte 5A
  • Telefon: +48 58 773-77-70
  • Fax: +48 58 773-77-99
  • E-mail: office@haco.com.pl

Udostępnij

HACO jest wytwórcą szerokiej gamy osprzętu i konstrukcji stalowych. Posiadamy bogato wyposażony park maszynowy umożliwiający szeroki zakres obróbki mechanicznej produkowanych przez nas elementów – frezowanie, struganie, wiercenie, gwintowanie, szlifowanie itp. Wszystkie konstrukcje możemy dostarczyć wyposażone w instalacje elektryczne i hydrauliczne. Wykonujemy również wykończenie powierzchni cynkowaniem oraz czyszczeniem i malowaniem wykonanych konstrukcji farbami podkładowymi i finalnie. Dostarczamy elementy z certyfikatami Towarzystw Klasyfikacyjnych.

W momencie rozpoczęcia współpracy z firmą National Oilwell oraz grupą TTS dla HACO otworzyła się możliwość produkcji elementów i konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle wydobywczym paliw kopalnych. Od kilku lat produkujemy: elementy systemów wydobywczych na platformy wiertnicze, wysięgniki serwisowe systemów wydobycia głębinowego, elementy obsługi brzegowej, elementy wyposażenia morskich wydobywczych jednostek serwisowych
Produktem końcowym są kompletne urządzenia wyposażone w instalacje hydrauliczne i elektryczne, poddane testom funkcjonalności i działania, dostarczane bezpośrednio do użytkownika końcowego.

Firma HACO oferuje również usługi z zakresu cięcia laserowego i cięcia gazowego.

HACO współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami w Europie i Polsce. Ze względu na utrzymywany od początków historii firmy eksportowy w 90% charakter produkcji najważniejszymi partnerami, dobrze znanymi na rynku, są firmy zagraniczne, których centrale ulokowane są przede wszystkim w Skandynawii – Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Oferta

W momencie rozpoczęcia współpracy z najpoważniejszymi przedsiębiorstwami na rynku off-shore, dla HACO otworzyła się możliwość produkcji elementów i konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle wydobywczym paliw kopalnych.

Od kilku lat produkujemy:
- elementy systemów wydobywczych na platformy wiertnicze
- napinacze lin wyciągowych
- chwytaki i podajniki rur
- wysięgniki serwisowe systemów wydobycia głębinowego
- elementy obsługi brzegowej
- elementy wyposażenia morskich wydobywczych jednostek serwisowych
- wyciągarki linowe

Produktem końcowym są kompletne urządzenia wyposażone w instalacje hydrauliczne i elektryczne, poddane testom funkcjonalności i działania, dostarczane bezpośrednio do użytkownika końcowego.
Produkcja ta ciągle się rozwija, a dzięki inwestycjom w nowe systemy obróbki, dla HACO stała się to główna gałąź działalności.

W zakres wytwórstwa w firmie HACO wchodzą również konstrukcje i komponenty stalowe wyposażenia nabrzeży portowych, zarówno służące do obsługi jednostek pływających jak i elementy obsługi ruchu pasażerskiego. Są to między innymi:

- rampy załadowcze
- trapy i schodnie
- automatyczne i półautomatyczne systemy cumownicze
- pachoły cumownicze

HACO produkuje szeroką gamę elementów służących wyposażeniu jednostek pływających wszelkiego rodzaju – od drobnicowców, poprzez masowce aż po statki kontenerowe. Ten zakres produkcji jest nieprzerwanie rozwijany od początku działalności firmy.

Elementy pokryw luków okrętowych i pokładów:
- koła toczne z wałami
- zawiasy
- stopery
- elementy nierdzewne oraz z brązu i mosiądzu (wałki, tuleje, obudowy łożysk)
- prowadnice
- gniazda i zaczepy kontenerowe
- uchwyty do mocowanie innych ładunków
- uszczelnienia zrębnic
- pokrywy wentylatorów
- windy kotwiczne
- dźwigi pokładowe

Konstrukcje kadłubowe i RO-RO:
- włazy
- zbiorniki
- drzwi burtowe i przeciwpowodziowe
- rampy i podesty
- najazdy załadowcze
- podnośniki towarowe
- furty, trapy itp.

Począwszy od 2000 roku Spółka systematycznie rozwija produkcję na rzecz napraw serwisowych, remontów i przeglądów zwanych w przemyśle stoczniowym “after sales”. Aktualnie HACO jest specjalistą w realizacji dużej ilości krótkoterminowych zleceń składanych przez wszystkich naszych głównych partnerów. Produkty ekspresowo rozsyłane są we wszystkie strony świata. Obecnie zakres produkcji after sales przekroczył poziom 50% średniomiesięcznej sprzedaży całkowitej.

Na potrzeby naszych stałych partnerów oraz innych klientów wykonujemy usługi serwisowe i naprawcze - cięcie, produkcję drobnych elementów stalowych i części zamiennych - wałki, tuleje, zaczepy i zawiasy, koła toczne i inne w krótkich terminach i po konkurencyjnych cenach. Towary te w miarę zapotrzebowania klienta i przy niewielkiej masie możemy dostarczyć poprzez DHL w każdy zakątek świata w ciągu kilku dni.

Wykonujemy również na zlecenia specjalne:
- konstrukcje stalowe wymagające udziału wielkogabarytowej obróbki mechanicznej
- urządzenia kompletne - wyposażone w instalacje hydrauliczne, elektryczne i pneumatyczne, wraz z malowaniem końcowym i testami funkcjonalnymi i klasyfikacyjnym
- konstrukcje ze stali nierdzewnej i aluminium

Oferujemy szereg usług związanych z osprzętem i konstrukcjami stalowymi, m.in.:
- cięcie laserowe
- cięcie gazowe

Wykorzystując dwie maszyny do numerycznie sterowanego krzywoliniowego cięcia gazowego ESAB Combirex CXC P 3500 wykonujemy usługi cięcia grubych blach stalowych o maksymalnym rozmiarze 2750x12000mm i grubościach od 6 do 250mm.

Posiadamy dwa lasery przemysłowe sterowane numerycznie umożliwiające precyzyjne cięcie materiałów płaskich - modele Bystronic BL1000 o mocy 1000W oraz Bystronic Bystar 3015 o mocy 3000W.

W zakres usług cięcia laserowego wchodzą:
- przygotowanie dokumentacji traserskiej (programu cięcia) na podstawie dostarczonych rysunków technicznych lub plików w formatach Auto CAD
(.dxf lub .dwg)
- cięcie laserowe następujących materiałów
a) stal zwykła do grubości 15mm
b) stal nierdzewna do grubości 8mm
c) aluminium do grubości 6mm
d) mosiądz do grubości 5 mm
e) tworzywa sztuczne (np. plexiglas) do grubości 10mm
f) sklejka do grubości 18mm

Inne materiały płaskie podejmujemy się ciąć dopiero po przeprowadzeniu wstępnych testów. Dokładność cięcia wynosi 0,1mm na 1 metr. Wycinanie dowolnych kształtów jest praktycznie nieograniczone pod warunkiem zachowania proporcji wycinanych otworów, średnica otworów lub odstęp miedzy nimi nie może być mniejszy niż 150% grubości materiału, w którym są one cięte.

Zapytania wraz z rysunkami w postaci plików można przesyłać do nas pocztą elektroniczną.

Kontakt do działów firmy

Haco Sp. z o.o.
Tel: +48 58 773-77-70
Fax: +48 58 773-77-99
ul. Obrońców Westerplatte 5A
83-000 Pruszcz Gdański | Polska

Opis dodatkowy

konstrukcje stalowe, cięcie laserowe, cięcie gazowe, osprzęt okrętowy, frezowanie, struganie, wiercenie, gwintowanie, szlifowanie, wykończenie powierzchni cynkowaniem oraz czyszczeniem i malowaniem wykonanych konstrukcji farbami podkładowymi i finalnie, elementy systemów wydobywczych na platformy wiertnicze, wysięgniki serwisowe systemów wydobycia głębinowego, elementy obsługi brzegowej, elementy wyposażenia morskich wydobywczych jednostek serwisowych, konstrukcje offshore, Elementy pokryw luków okrętowych i pokładów, koła toczne z wałami, zawiasy, stopery, elementy nierdzewne oraz z brązu i mosiądzu, prowadnice, gniazda i zaczepy kontenerowe, uchwyty do mocowanie innych ładunków, uszczelnienia zrębnic, pokrywy wentylatorów, windy kotwiczne, dźwigi pokładowe, Konstrukcje kadłubowe i RO-RO, włazy, zbiorniki, drzwi burtowe i przeciwpowodziowe, rampy i podesty, najazdy załadowcze, podnośniki towarowe, furty, trapy, napinacze lin wyciągowych, chwytaki i podajniki rur, wyciągarki linowe, rampy załadowcze, trapy i schodnie, wytacz

Dziękujemy za wysłane grafiki.