• <
premium

„Uniwersalny terminal portowy”

Dane kontaktowe

 • Adres: 81-336 Gdynia, Indyjska 13
 • Telefon: +48 58 627 41 08
 • Fax: +48 58 627 41 07
 • E-mail: info@otpg.pl

Udostępnij

OT Port Gdynia świadczy usługi przeładunkowo-składowe w strategicznie położonej lokalizacji w porcie Gdynia przez 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Terminal spełnia wymagania wynikające z Kodeksu ISPS, jest doskonale skomunikowany z krajowym system transportowym drogowym i kolejowym, jak również dysponuje dużym parkingiem zewnętrznym na potrzeby wyczekiwania na wjazd do OT Port Gdynia przewoźników samochodów ciężarowych.

OT Port Gdynia obsługuje regularne zawinięcia do Gdyni armatorów Finnlines (Finlandia), Transfennica (Finlandia), Euroafrica (Europa Zachodnia, Afryka Zachodnia), jak również serwisy czarterowe na Morzu Bałtyckim i serwisy czarterowe do Ameryki Centralnej, Północnej i Południowej.

Terminal posiada dominującą pozycję w Polsce w przeładunku w technologii ro-ro (ładunki toczne, naczepy) oraz przeładunku i magazynowaniu papieru oraz wyrobów papierniczych w tym celulozy.

Oferta

OT Port Gdynia posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze:
- ładunków drobnicowych w systemie ro-ro, sto-ro i lo-lo, tj. papier, celuloza, stal, big-bagi, wyroby drewnopochodne, sztuki ciężkie, ładunki ponadgabarytowe, elementy dostaw inwestycyjnych, naczepy, samochody, inne pojazdy i maszyny;
- ładunków masowych, zarówno ładunków agro tj. zboża, śruty, pasze, biomasa oraz innych masowych tj. koks czy kruszywo,
- kontenerów w systemie ro-ro i lo-lo, w tym tank-kontenerów i kontenerów chłodzonych.

Poza główną obsługą przeładunkowo-składową OT Port Gdynia wykonuje również usługi formowania i rozformowania kontenerów, formowania i rozformowania palet, mocowania ładunku, sortowania, segregacji i inne.

Filmy

 • Wycieczkowiec MSC Poesia jako pierwszy w tym roku statek tego typu zawitał do Portu Gdynia. Jednostka zawinęła do Gdyni w niedzielę 15 maja.

 • Najbardziej wyspecjalizowany polski terminal ro-ro świętuje okrągły jubileusz. - Wśród priorytetów jest dla nas rozwój i bardziej zaawansowana obsługa większych statków ro-ro z minimalnym wpływem na środowisko. To umożliwi rozbudowa placów składowych, stworzenie nowych ramp i wymiana sprzętu - mówi Jerzy Majewski, prezes zarządu OT Port Gdynia Sp. z o.o.

 • Nowoczesne, klimatyzowane, przyjazne środowisku i najdłuższe z dotychczas jeżdżących w stolicy tramwaje przypłynęły na terminal OT Port Gdynia. W czwartek (24 czerwca) miał miejsce wyładunek dwóch pierwszych wagonów zamówionych przez Tramwaje Warszawskie i wyprodukowanych w fabryce Hyunday Rotem Company Limited, które wkrótce pojawiają się na warszawskich ulicach.

 • Ponad 80 osób zwiedziło gdyński port w sobotę 29 maja. Wyjątkowym wydarzeniem tego dnia było również odsłonięcie pomnika budowniczego gdyńskiego portu - inż. Tadeusza Wendy. Pretekstem do tego było obchodzone w tym roku  w 100-lecie rozpoczęcia budowy Portu Tymczasowego.

 • Załadunek olbrzymich szpul w OT Port Gdynia

 • Nowy Magazyn Agro OT Port Gdynia, kwiecień 2017

 • OT Port Gdynia - zobacz port z góry (04.2017)

Opis dodatkowy

ot port, ot port gdynia, terminal portowy, port przeładunkowy, usługi portowe, terminal ro-ro, terminal uniwersalny, terminal drobnicowy, przeładunki portowe, przeładunek drobnicy, przeładunek ładunków masowych, przeładunek w technologii ro-ro, przeładunek w technologii lo-lo, załadunek, wyładunek, formowanie i rozformowanie kontenerów, składowanie ładunków drobnicowych, składowanie ładunków masowych, magazynowanie, magazyny czasowego składowania, otpg, obsługa wyrobów stalowych, przeładunki papieru, przeładunek project cargo, obsługa dostaw inwestycyjnych, przeładunek big-bagów, obsługa ładunków masowych agro, przeładunek koksu

Dziękujemy za wysłane grafiki.