• <

Wynik wyszukiwania - "jachty" - Wiadomości

Szkutniczki podbijają branżę jachtową

Nie ma już zawodów męskich, kobiety nie tylko zdobywają nowe obszary zawodowe, ale także podbijają tradycyjnie męskie dziedziny. Jednym z najbardziej fascynujących przykładów jest rosnąca liczba kobiet, które z pasją i niemałą determinacją zajmują się budową jachtów.
07.12.2023

Galeon Yachts rozszerza swoją działalność na Zachodnim Wybrzeżu dzięki współpracy z Silver Seas Yachts

Silver Seas Yachts, znane z szerokiej wiedzy branżowej, doskonale współgra z zaangażowaniem Galeon Yachts w zapewnianiu swoim klientom pierwszorzędnych doświadczeń. Dzięki tej współpracy miłośnicy jachtów na Zachodnim Wybrzeżu mogą teraz korzystać z szerokiej gamy jachtów Galeon, cenionych za jakość, design i nowoczesną technologię.
02.12.2023

Omikron Yachts kontynuuje budowę kadłubów OT60

Omikron Yachts, nowa marka słynnej stoczni Olympic Marine, informuje o stałym postępie w serii OT60, gdzie budowa kadłubów #3, #4 i #5 przebiega zgodnie z planem.
22.11.2023

Saxdor Yachts debiutuje w USA z flotą trzech jachtów podczas Fort Lauderdale International Boat Show 2023

Saxdor Yachts, niedawno uznana za "najszybciej rozwijającą się markę w Europie", ma swoją premierę na scenie publicznej w Stanach Zjednoczonych podczas Fort Lauderdale International Boat Show, który odbędzie się w dniach 25-29 października. To ważne wydarzenie oznacza inauguracyjny występ Saxdor na jednym z najważniejszych rynków w branży jachtowej, prezentując flotę, która doskonale nadaje się dla zagranicznych właścicieli, z zaawansowanym, nowoczesnym designem.
17.10.2023

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseYachts. Ta symboliczna zmiana przyniosła wiele korzyści polskiej spółce. Jak tłumaczy Maciej Twardowski, nowa nazwa umacnia nasz region na branżowej mapie producentów jachtów.
04.10.2023

Rozpoczynają się Żagle 2023

Zwiedzanie i rejsy żaglowcami i oldtimerami, koncerty, jarmark i zabawy dla najmłodszych to niektóre atrakcje przygotowane na "największe żeglarskie święto w regionie". Szczecińska impreza Żagle 2023 potrwa do niedzieli.
18.08.2023

Festiwal Gdynia Sailing Days zakończony. To była pod każdym względem rekordowa edycja

Blisko 2 tysiące zawodników z ponad 50 krajów wzięło udział w zakończonym dzisiaj festiwalu Gdynia Sailing Days. To rekord frekwencji w 24-letniej historii festiwalu, który w tym roku trwał aż 27 dni. Rekordowa była też liczba regat najwyższej rangi – o medale mistrzostw Europy i świata rywalizowali żeglarze w czterech klasach żeglarskich.
31.07.2023

Rozpoczęła się 4. edycja Polboat Yachting Festival

Za nami otwarcie i pierwszy dzień międzynarodowych targów Polboat Yachting Festival. To już czwarta odsłona tej imprezy, która w tym roku przyciągnęła rekordową liczbę wystawców.
27.07.2023

4. edycja Polboat Yachting Festival już za dwa tygodnie

Od 27 do 30 lipca b.r., w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce - w Marina Yacht Park należącej do Grupy PHN, już po raz czwarty można będzie oglądać najpiękniejsze jachty żaglowe i łodzie motorowe, w ramach największych targów na wodzie w tej części Europy – Polboat Yachting Festival.
12.07.2023

Włochy zajęły rosyjskie jachty, wille i fundusze na 2 mln euro

Wille, jachty, luksusowe samochody, udziały w spółkach i kapitały na łączną kwotę około 2 miliardów euro, zamrożono we Włoszech podmiotom rosyjskim i białoruskim w związku z sankcjami po agresji na Ukrainę – wynika z raportu Banku Włoch.
04.07.2023

Prace przy nowej marinie w Pucku zbliżają się ku końcowi

Trwająca od półtorej roku rozbudowa portu w Pucku zbliża się ku końcowi. Czy nowa marina zostanie otwarta już na wakacje?
31.05.2023

Prawie 500 żeglarzy na otwarciu sezonu w Krynicy Morskiej

Kilkuset zawodników i zawodniczek rywalizowało w Krynicy Morskiej w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które tradycyjnie już otwierają sezon żeglarski w Polsce. Regaty przeprowadzono na Zalewie Wiślanym, a o medale i punkty kwalifikacyjne do regat rangi mistrzostw świata i Europy walczyli przedstawiciele klas nieolimpijskich.
22.05.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni wzbogacił się o nowe jachty

Z udziałem kadry akademickiej uroczyście powitano 10 maja br. dwa, zakupione przez uczelnię, nowe jachty klasy Omega Sport. Mają w przyszłości regularnie reprezentować placówkę podczas wydarzeń odbywających się na morzu oraz akwenach wewnątrz kraju.
12.05.2023

Jachty popłynęły z Portu Gdańsk do USA

Polska firma Galeon, znana z produkcji luksusowych jachtów i łodzi motorowych, zorganizowała wysyłkę siedmiu swoich jednostek z Portu Gdańsk do Stanów Zjednoczonych. Łodzie załadowano na pokład statku Spliethoff Snoekgracht, który posiada trzy dźwigi 120-tonowe.
23.04.2023

Tu buduje się żeglarska historia Szczecina. Jeszcze w tym roku zaprezentują nowoczesną łódź

Wierzę, że to, nad czym dziś pracujemy, mocno namiesza na rynku żeglarskim – zdradza Mariusz Markiewicz, który niedawno objął stanowisko głównego menagera w Balticdesigne Institute. W szczecińskich pracowniach powstają dwie zupełnie nowe jednostki: jacht żaglowy i łódź motorowa, które niebawem wejdą do oferty jachtowego giganta, HanseYachts.
31.03.2023

Do Cieśniniy Gibraltarskiej powróciły orki i zagrażają jachtom

W tym tygodniu kolejna żaglówka została unieruchomiona w pobliżu przylądka Spartel przez te morskie ssaki, które atakowały ją aż do złamania steru. To schemat aż nazbyt dobrze znany żeglarzom w tym regionie, gdzie co roku trwa "cicha wojna" tych zwierząt z jednostkami nawodnymi.
17.03.2023

Malediwy usiane jachtami

Podczas gdy świat otwiera się ponownie na podróże, ultrabogaci zmierzają ku pełnym uroku plażom Malediwów na swoich luksusowych łodziach.
10.01.2023

Kolejny jacht z nagrodą. Maciej Twardowski: „To żeglarski Oscar”

Nie zdążyli nacieszyć się jednym sukcesem, a już przyszedł kolejny. Hanse 460 otrzymało „żeglarskiego Oscara” zdobywając tytuł najlepszego jachtu rejsowego w ramach konkursu British Yachting Awards 2022.
05.12.2022

Wiceminister Witkowski: należy wyposażyć mariny w instalacje do odbioru ścieków z łódek

Aby zapobiegać degradacji Wielkich Jezior Mazurskich, należy wyposażyć porty mazurskie w instalacje do przyjmowania ścieków z łódek - powiedział w środę wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Dodał, że do degradacji środowiska przyczynia się też słabo rozwinięta sieć kanalizacyjna.
30.11.2022

Łódź motorowa z Pomorza Zachodniego z prestiżową nagrodą

„Kolejny raz potwierdzamy, że potrafimy naszym wspólnym wysiłkiem robić fantastyczne rzeczy” – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający HanseYachts. Łódź produkowana w goleniowskim zakładzie otrzymała nagrodę Best of Boats Award 2022 w kategorii „Best for Beginners”.
28.11.2022

EST-Floattech podpisuje umowę z Rolls-Royce Power Systems na długoterminową współpracę

Niemieckie przedsiębiorstwo coraz bardziej ugruntowuje swoją pozycję na rynku morskim i niedawno podpisało długoterminową umowę ramową z Rolls-Royce Power Systems na moduł baterii "Green Orca 1050" na pokładzie dziesięciu nowo wybudowanych statków.
25.11.2022

Super B – holenderski producent wysokiej jakości baterii litowych od 2007 roku podbija rynek morski dzięki bezpiecznym, niezawodnym i solidnym rozwiązaniom energetycznym!

Holenderska firma Super B produkuje wysokiej jakości baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) od 2007 roku i posiada bogate doświadczenie na rynku morskim, kamperów i sportów motorowych. Była to jedna z pierwszych firm, która wprowadziła baterie litowe na rynki pracy o trudnych warunkach.
19.11.2022

Ze stoczni uciekają… w pasje. „HanseYachts słynie z kreatywnych ludzi”

Praca przy budowie jachtów nie należy do łatwych. Presja czasu, dokładność, problemy z łańcuchem dostaw niezbędnych komponentów, reżim technologiczny – tu nie da się przyjść do pracy i podejść do swoich obowiązków lekceważąco. Za kadrą największego w Polce producenta jachtów stoją pasje.
19.11.2022

Sukces Sunreef 80 Eco

Sunreef 80 Eco wygrał prestiżową nagrodę 2022 Gussies Electric Boat Awards.
17.11.2022

Polacy na starcie pełnomorskich mistrzostw świata załóg dwuosobowych

W środę 21 września rozpoczną się regaty Nastro Rosa Double Mixed Offshore World Championship 2022, czyli pełnomorskie mistrzostwa świata załóg dwuosobowych. Polskę reprezentować będą Maja Micińska (77 Racing Gdańsk) i Max Pawłowski (AZS Poznań).
20.09.2022

Analiza: w 2022 r. zainteresowanie wynajmem jachtów na całym świecie wzrosło o 20 proc.

W lipcu na całym świecie wynajęto o 20 proc. więcej jachtów niż rok wcześniej. Wśród Polaków liczba rezerwacji wzrosła o 29 proc. rdr - poinformował PAP portal Boataround. Polacy za jacht płacili średnio 3146 euro tygodniowo. 600 tys. euro za tydzień zapłacił Polak wynajmujący jacht Turama.
31.08.2022

Energa 77 Racing Mistrzem Świata w klasie Micro

Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył w 5 z 8 wyścigów. To 10. tytuł mistrza świata w jego żeglarskiej karierze.
30.07.2022

Airmech poszerza działalność o serwis jachtów

Eksperci specjalizujący się w wyposażeniu jachtów, gdańska firma Airmech, stale rozwijają swój biznes. Przy okazji otwarcia serwisu jachtów, właściciel Paweł Pojawa, mówi nam, dlaczego warto robić przeglądy jednostek i na co zwrócić szczególną uwagę.
30.07.2022

Holandia. 24 rosyjskie jachty zatrzymali celnicy. Ich wartość to 1,6 mld euro

Holenderskie służby celne zarekwirowały kolejne jachty należące do Rosjan, w tym osób objętych unijnymi sankcjami, informuje we wtorek portal RTL Nieuws. W sumie w Niderlandach zatrzymano 24 jachty warte 1,6 miliarda euro.
19.07.2022

Na radary powrócił ultraluksusowy jacht 2-go najbogatszego rosyjskiego oligarchy

Warty 150 milionów dolarów ultraluksusowy superjacht powiązany z drugim najbogatszym obywatelem Rosji, Leonidem Mikhelsonem – na którego nałożono sankcje, pojawił się ponownie po prawie dwóch tygodniach bez ujawnienia swojej lokalizacji. Jego ostateczny cel jest niejasny.
29.05.2022

Azimut Yachts Poland Warsaw Night

11 maja 2022 r. w Warszawie w podniebnej przestrzeni Warsaw SkyFall grono wyselekcjonowanych gości celebrowało wejście na rodzimy rynek luksusowej marki jachtowej - Azimut Yachts Poland. Organizatorem wieczoru był lider w dystrybucji łodzi żaglowych i motorowych w Polsce – firma Dobre Jachty, która od tego roku jest wyłącznym dealerem Azimut Yachts w kraju.
12.05.2022

Holenderscy celnicy przejęli sześć kolejnych jachtów, które miały trafić do Rosji

Służby celne zajęły sześć jachtów przeznaczonych dla rosyjskich odbiorców, poinformował we wtorek Holenderski Urząd Celny. W ubiegłym tygodniu celnicy zabezpieczyli w stoczniach czternaście jednostek.
12.04.2022

Abramowicz jest właścicielem pięciu jachtów o wartości prawie miliarda dolarów

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz posiada lub jest powiązany z kolekcją pięciu jachtów, których wartość szacuje się na prawie 1 mld dolarów, w tym trzech, o których do tej pory nie było wiadomo, że są jego - ujawnił w piątek dziennik "Financial Times".
02.04.2022

Puchar Ameryki - Barcelona gospodarzem regat w 2024 roku

Barcelona będzie gospodarzem regat Pucharu Ameryki w 2024 roku - potwierdzili oficjalnie organizatorzy. Rywalami stolicy Katalonii w staraniach o prawo organizacji imprezy były Malaga, Auckland i Dżudda w Arabii Saudyjskiej.
30.03.2022

Finlandia. Celnicy zajęli ponad 20 luksusowych jachtów prawdopodobnie rosyjskich oligarchów

Fińska Służba Celna przejęła 21 luksusowych łodzi zimowanych obecnie w hangarach na terenie kraju. Według celników mogą należeć do rosyjskich oligarchów lub ich firm objętych sankcjami UE.
22.03.2022

Polboat: ponad 30 polskich firm z branży jachtowej zrywa współpracę z Rosją

Ponad 30 polskich firm z branży jachtowej zrywa współpracę z Rosją - poinformował w czwartek zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty (POLBOAT). Wstrzymano m.in. transakcje i zamrożono zaliczki na nowe jednostki.
17.03.2022

Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach

Co najmniej pięć jachtów należących do rosyjskich miliarderów jest obecnie zakotwiczonych na Malediwach, wyspiarskim kraju na Oceanie Indyjskim, który nie ma umowy o ekstradycji ze Stanami Zjednoczonymi - podała w środę agencja Ukrinform.
02.03.2022

Inspektorzy ochrony środowiska będą karać za cumowanie przy mazurskich wyspach

Inspektorzy ochrony środowiska będą mogli nakładać mandaty m.in. za cumowanie przy wyspach na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - wynika z projektu opublikowanego na stronach RCL.
21.02.2022

Ekspert: rok 2021 prawdopodobnie będzie rekordowym dla branży jachtowej

2021 to może być rekordowy rok dla branży jachtowej z 30- procentowym wzrostem zamówień - powiedział PAP sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Michał Bąk. Dodał, że w wielu przypadkach to właśnie pandemia pomogła klientom w podjęciu decyzji zakupowych.
15.08.2021

Polboat Yachting Festival 2021 otwarty. "Branża jachtowa przeżywa apogeum popularności" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery już można oglądać na drugim Polboat Yachting Festival w Gdyni. Impreza podczas, której w tym roku zobaczymy siedem premier potrwa do niedzieli 18 lipca w Marina Yacht Parku w Gdyni.
15.07.2021

Marine Works na Polboat Yachting Festival

Marine Works zaprasza na jedną z największych w Polsce imprez branży żeglarskiej i motorowodnej – Polboat Yachting Festival. Odbędzie się ona w dniach 15-18 lipca w Marinie w Gdyni.
12.07.2021

Drewno a żegluga

Już tysiące lat temu nasi dalecy przodkowie trudnili się szkutnictwem. Wielkie odkrycia geograficzne, międzykontynentalny handel i polityka oraz prowadzenie wojen - historia świata w dużej mierze oparta jest na żegludze. Wszystko to dzięki ludzkiej odwadze, pomysłowości i przede wszystkim… drewnu. O historii wykorzystywania tego materiału w szkutnictwie oraz jego zaletach użytkowych opowiadają eksperci firmy JAF Polska.
08.04.2021

Nie czekaj, zgłoś zdjęcie do Pantaenius Jacht Foto 2020!

Zeszły rok mimo licznych obostrzeń pozostawił sporo swobody jeśli chodzi o pływanie na łódkach, zarówno żaglowych jak i motorowych. Tych, którzy zdążyli w 2020 roku skorzystać z takich atrakcji na wodzie lub po prostu cieszyli się ich widokiem, zapraszamy do zgłaszania swoich zdjęć do dziesiątej edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto.
15.01.2021

80 Sunreef Power wyróżniony nagrodą Oceanway China Yachts Award

Luksusowy katamaran motorowy 80 Sunreef Power został wyróżniony nagrodą w prestiżowym konkursie Oceanway China Yachts Awards 2020, zwyciężając w kategorii Best Catamaran Layout.
16.12.2020

Vendee Globe - zmiana lidera regat, kłopoty Dalina

Thomas Rouyant (LinkedOut) prowadzi w okołoziemskich regatach samotników Vendee Globe, wyprzedzając kolejnego żeglarza o 19 mil morskich. Dotychczasowy lider Charles Dalin zmaga się z awarią jachtu i traci do prowadzącego już ponad 100 mil.
15.12.2020

Przywództwo w branży wg Francisa Lappa - prezesa i założyciela Sunreef Yachts

Zaufanie, jakim cieszy się dzisiaj Sunreef Yachts odzwierciedla cały wysiłek, jaki włożyliśmy w nasz produkt. Po wielu latach ciężkiej pracy znaleźliśmy się w miejscu, w którym nasze projekty stają się punktem odniesienia i inspiracją. Wraz z pojawianiem się na rynku coraz większych konceptów wielokadłubowców, zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki Sunreef Yachts wywiera nie tylko na oczekiwania klientów, ale również na pomysły i ambicje producentów jachtów. W tej branży istnieje wyraźna różnica między stoczniami wyznaczającymi tren
14.12.2020

TTS: wyróżnieni za niesienie pomocy

Goleniowski producent jachtów z wyróżnieniem za Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, to efekt wielu działań związanych z niesienie pomocy szpitalom i sztabom kryzysowym w czasie epidemii. Nagroda została przyznana przez największe w Polsce stowarzyszenie zrzeszające przedsiębiorców – Północną Izbę Gospodarczą.
10.12.2020

Sunreef 70 zawalczy o tytuł Multihull of the Year

Żaglowy katamaran Sunreef 70 zalazł się właśnie w prestiżowym gronie finalistów konkursu Multihull of the Year 2021. Ten organizowany przez magazyn Multihulls World plebiscyt ma na celu wyróżnienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych wielokadłubowców na rynku.
18.11.2020

Szukają nowych pracowników. Branża jachtowa przeżywa drugą młodość

Pomimo epidemii dającej się we znaki przedsiębiorcom w całej Europie, branża jachtowa nie odczuwa skutków kryzysu. Wręcz przeciwnie, zamówień na ekskluzywne jednostki jest dużo i wszystko wskazuje na to, że dla liderów w tym sektorze gospodarki będzie to jeden z najlepszych sezonów w ostatniej dekadzie.
10.11.2020

Śluzy Guzianka I i Guzianka II obsłużyły latem rekordową liczbę statków i jachtów

Śluzy Guzianka I i Guzianka II obsłużyły latem rekordową liczbę 22 tys. statków i jachtów. To pokazuje, jak potrzebną inwestycją było wybudowanie nowej śluzy na Mazurach - mówią Wody Polskie.
08.11.2020

Wirtualne targi jachtowe z Sunreef Yachts

Najnowsze katamarany Sunreef Yachts już wkrótce będzie można zwiedzić w ramach wirtualnych targów jachtowych stoczni.
02.11.2020

Połączenie luksusu i ekologii: jachty hybrydowe

W ciągu ostatnich kilku lat elektryczne i hybrydowe układy napędowe zdobywają coraz większą popularność w przemyśle morskim. Liczba świadomych ekologicznie właścicieli jachtów, projektantów oraz stoczni stale rośnie, a tym samym sprawia, że jachty hybrydowe wkraczają do czołówki branży jachtowej.
13.10.2020

Przyszłość zrównoważonej żeglugi - elektryczne jachty

Odpowiedzialna żegluga opiera się na korzystaniu z odnawialnych źródeł energii i minimalnym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Obecnie, zrównoważony jachting zyskuje nowe możliwości dzięki zaawansowanej technologii, umożliwiającej instalację elektrycznego napędu na jednostkach pływających.
09.10.2020

Paweł Kowalski w zarządzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy iQFoil [wywiad]

Paweł Kowalski, trener główny kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Żeglarskiego, został wybrany do zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Olimpijskiej Klasy iQFoil. Ta nowa windsurfingowa klasa zadebiutuje w programie igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.
06.10.2020

Już pojutrze Mistrzostwa Europy w klasie Laser w Gdańsku!

Nabrzeże Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, oraz AZS COSA Gdańsk w Górkach Zachodnich zapełnia się łódkami zawodników z całego świata. Już pojutrze na Zatoce Gdańskiej ruszą wyścigi Mistrzostw Europy klasy Laser.
06.10.2020

Jachty z duszą zawiną do Gdyni

Już po raz dwunasty w historii – a szósty w Gdyni – na wodach naszej zatoki spotkają się „wodne oldtimery”. Wszystko za sprawą Zlotu Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”, który odbędzie się w dniach od 8 do 11 października. Głównym punktem programu jest uroczysta parada, która w samo południe w sobotę 10 października wystartuje z Gdyni.
05.10.2020

We wtorek Mistrzostwa Europy 49er, 49erFX i Nacra 17

Od najbliższego wtorku nasi reprezentanci w klasach 49er, 49er FX oraz Nacra 17 rozpoczną ściganie w Mistrzostwach Europy na austriackim jeziorze Attersee.
26.09.2020

Niekorzystny wiatr i oczekiwanie na sztorm

Trzecia doba regat Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland to duży spadek prędkości jachtów oraz zmiana kierunku wiatru na bardzo niekorzystny – prosto od dziobu. Żeglarze odczuwają już zmęczenie, a przed nimi jeszcze dużo wyzwań. Ostatnie 12h regat to wyczerpujące halsowanie pod wiatr ze świadomością, że od północy nadciąga sztorm. Czy uda im się schronić do portu zanim nadejdzie? Na pewno nie wszystkim.
16.09.2020

Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]

U południowo–zachodnich wybrzeży Hiszpanii od dwóch miesięcy natężają się ataki orek na małe statki i żaglowce. Doszło do poważnych uszkodzeń jednostek pływających, a kilku marynarzy i żeglarzy odniosło obrażenia.
16.09.2020

I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie przeszły do historii

Druga reprezentacja Czech, pływająca na jachcie 113 zwyciężyła w I Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarskich, które 12 i 13 września rozgrywane były w Gdyni. Na drugim stopniu podium stanęli Polonusi z Austrii 1. Trzecią lokatę wywalczyli nasi rodacy z załogi Czechy 1.
13.09.2020

Bitwa o Gotland – 16 jachtów rozpoczęło rywalizację w Gdańsku

16 jachtów rozpoczęło dziś w południe w Gdańsku rywalizację w 9. edycji Bitwy o Gotland. Na trasie regat zapowiada się dobra pogoda i najszybszemu żeglarzowi pokonanie dystansu 500 mil powinno zająć około 70 godzin.
13.09.2020

80 Sunreef Power w drodze do Azji

Nowy katamaran motorowy 80 Sunreef Power jest obecnie transportowany do Azji, gdzie zostanie przekazany właścicielowi. Luksusowy jacht, wyposażony w dwa silniki o mocy 1200 KM, posiada ogromną przestrzeń życiową i wyróżnia się nowoczesnym wystrojem wnętrz, będącym połączeniem symetrii z kojącą, ciemną kolorystyką.
11.09.2020

ISS Yachts Show - okazja, by sprawdzić rozwiązanie ISS Yachts w Chorwacji

Już we wrześniu w wybranych marinach w Chorwacji będzie okazja, by sprawdzić działanie Inventory Smart System for Yachts (ISS Yachts), oraz spotkać się z zespołem, który go tworzy. ISS Yachts to rozwiązanie postrzegane jako przełomowe w branży czarterowej - automatyzuje proces zdawania jachtu i skraca czas jego pełnej inwentaryzacji do mniej niż 2 minut. Wydarzenie ISS Yachts Show 2020 odbędzie się w dniach 21-25 września w marinach w Trogirze i Biogradzie na Moru.
09.09.2020

Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich coraz bliżej

W dniach 18-20 września w Górkach Zachodnich odbędą się żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Gospodarzem mistrzostw będą Narodowe Centrum Żeglarstwa oraz ośrodek AZS COSA Gdańsk.
08.09.2020

W tym roku Polacy częściej wybierali urlop pod żaglami

Tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas. Poszukując odpoczynku z dala od tłumów i kurortów, coraz częściej wybieraliśmy urlop pod żaglami. Liczba czarterów, których dokonali Polacy w okresie czerwiec - sierpień 2020, była wyższa o 24 proc. w stosunku do tego okresu w roku 2019, informuje europejski lider czarteru jachtów online Click&Boat.
08.09.2020

Przed nami druga odsłona Morskich Regat Konsulów

Dwa dni emocjonujących zmagań czekają uczestników II Morskich Regat Konsulów, które odbędą się w weekend 5-6 września, w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.
03.09.2020

Baltic Sail Gdańsk 2020: wielkie żeglarskie święto już w ten weekend! PROGRAM

Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej i zwiedzanie tych zacumowanych przy nabrzeżu. Tradycyjna parada żaglowców, regaty, a nawet inscenizacje historyczne. Do tego koncerty szantowe (transmitowane na naszym portalu www.gdansk.pl) i wiele innych atrakcji. Tegoroczny, XXIV Baltic Sail w Gdańsku odbędzie się w dniach 4 - 7 września.
02.09.2020

Spotkajmy się na pokładzie: Sunreef Yachts w Cannes

W związku z oficjalnym odwołaniem tegorocznych targów Cannes Yachting Festival, zespół Sunreef Yachts zorganizuje prywatne wizyty na pokładzie swoich dwóch luksusowych katamaranów w Cannes. Wizyty odbędą się po uprzedniej rejestracji klientów oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.
02.09.2020

Na Mazurach bardzo udany sezon dla firm czarterowych - na jeziorach były tłumy

Właściciele jachtów, motorówek, houseboatów, na nawet małych łodzi i pontonów mogą zaliczyć te wakacje do najbardziej udanych od lat. Tłumy na jeziorach były tak wielkie, że na wodzie robiły się korki, a ruchem musiała kierować policja i ratownicy MOPR.
31.08.2020

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

Piotr Tarnacki ze swoim teamem 77 Racing niepokonany. Podczas Volvo Gdynia Sailing Days zdecydowanie wygrał zawody Euro Micro. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 zaplanowane w tym czasie mistrzostwa świata nie mogły się odbyć i organizatorzy zdecydowali o zmianie rangi zawodów.
30.08.2020

Targi Cannes Yachting Festival 2020 Odwołane

Jedna z najważniejszych imprez nautycznych na świecie, Cannes Yachting Festival została niedawno odwołana w związku z obawami o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom.
28.08.2020

Liderzy w klasie Micro: rywale pokazali dziś lwi pazur

W czwartek w regatowe szranki w ramach 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days stanęli żeglarze w klasie Micro. Po trzech wyścigach Pucharu Europy na czele znajduje się dziewięciokrotny mistrz świata Piotr Tarnacki (77 Racing Club Gdańsk), który pływa razem z Bartoszem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem.
27.08.2020

Ekologiczny jacht przyszłości: Sunreef 80 Eco

Sunreef 80 Eco to model należący do gamy luksusowych katamaranów Sunreef Yachts Eco, oferującej zrównoważoną żeglugę i najwyższy poziom komfortu.
26.08.2020

Miłość kwitnie podczas Volvo Gdynia Sailing Days! Oryginalne zaręczyny na wodzie [wideo]

Podczas regat Volvo Gdynia Sailing Days są spore emocje, nie tylko sportowe. Zupełnie nieoczekiwanym, ale bardzo radosnym wydarzeniem były zaręczyny na wodzie.
25.08.2020

Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival [foto, wideo]

Słońce, woda i piękne łodzie - czego chcieć więcej? W miniony weekend odbyła się wystawa luksusowych jachtów Polboat Yachting Festival. Przy kejach Marina Yacht Parku w Gdyni podziwiać można było cały przekrój nowoczesnych łodzi od wystawców przybyłych z całej Polski i z zagranicy.
23.08.2020

Bezpieczeństwo motywem przewodnim regat Volvo Gdynia Sailing Days

Regatami o Puchar Trenerów w klasie Optimist rozpocznie się największa impreza żeglarska w Polsce, Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwsze starty już w najbliższy poniedziałek 17 sierpnia, a zakończenie regat planowane jest na 6 września. W czasie trzytygodniowej imprezy na starcie zobaczymy około 1000 żeglarzy i żeglarek w 20 klasach regatowych, nie zabraknie rywalizacji o mistrzostwo świata, Europy i Polski.
14.08.2020

Sunreef Yachts już wkrótce na targach Cannes Yachting Festival 2020

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży nautycznej, czyli Cannes Yachting Festival odbędzie się w dniach od 8 do 13 września. W związku z sytuacją pandemii, organizatorzy podejmą szereg środków, aby zapewnić zwiedzającym bezpieczeństwo.
10.08.2020

Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo]

Anthénea to pływający, zasilany energią słoneczną apartament hotelowy wyposażony w silniki elektryczne i możliwość dostosowania się do każdego środowiska, od arktycznego po tropikalne.
07.08.2020

Piłkarz Ibrahimovic odpoczywa na ekskluzywnym jachcie

Szwedzki piłkarz AC Milan Zlatan Ibrahimovic spędza z rodziną urlop na swoim luksusowym jachcie, którego wartość, według szwedzkich ekspertów, sięga nawet 20 milionów euro. W tym tygodniu widziany był w St. Tropez.
07.08.2020

Sunreef Yachts & Malcolm McKeon prezentują Sunreef MM460 CAT

Sunreef Yachts prezentuje koncept superjachtu żaglowego Sunreef MM460 CAT, powstały we współpracy z jednym z najlepszych projektantów jachtów na świecie: Malcolmem McKeonem. Będąca liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych wielokadłubowców, stocznia nawiązuje obecnie współpracę z wybitnym specjalistą od superjachtów, by rozwinąć jeden z najciekawszych projektów w branży.
05.08.2020

Praca badawczo-rozwojowa PRS na rzecz ograniczenia emisji hałasu jachtu motorowego

PRS zrealizował ostatnio pro środowiskowy projekt badawczy dla polskiego producenta jachtów i łodzi z Augustowa – firmy Balt Yacht Stocznia Jachtowa. Projekt został wykonany na podstawie wygranego przetargu zorganizowanego w ramach grantu GRANT2/123, jaki otrzymała stocznia jachtowa od Polskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku.
04.08.2020

MOPR apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa; utonął żeglarz bez kamizelki

MOPR apeluje, by żeglarze przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza tych podstawowych, do których należy noszenie kamizelek ratunkowych. W sobotę w Tałtach utonął żeglarz, który jako jedyny z załogi pływał bez kamizelki.
02.08.2020

Zanim wypłyniesz, zarejestruj jacht. Idą zmiany

Jeśli Gdynia, to najczęściej morski klimat. Masz własny, mały jacht lub łódkę i planujesz niezapomniane wakacje na wodzie? Od 1 sierpnia najpierw trzeba zacząć od rejestracji jednostki przez nowy serwis Reja24. Wchodzą w życia zmiany prawne, które dotyczą jednostek do 24 metrów długości, z wyłączeniem tych przeznaczonych do sportu czy małych łodzi do amatorskiego połowu ryb.
30.07.2020

Konkurs JACHtCĘ2020 rozstrzygnięty!

Znamy zwycięzców konkursu JACHtCĘ2020, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020. Jachty 2020 trafią w darmowy czarter do żeglarzy z Gowidlina, Szczecina, Poznania i Przytocznej.
29.07.2020

Polska zapleczem dla recyklingu śmigieł turbin wiatrowych, jachtów i przyczep kampingowych?

Zakład recyklingu wyspecjalizowany w przetwarzaniu materiałów kompozytowych to pomysł dla odważnych i operatywnych. Kto pierwszy, ten lepszy, a Polska mogłaby wypełnić niszę na rynku europejskim - przekonuje prof. dr. hab. Zenon Foltynowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
28.07.2020

Kolejne regaty sportowe już w sierpniu!

W tym roku sezon żeglarski stał pod znakiem zapytania z powodu epidemii koronawirusa, ale mamy dobre wieści! Druga edycja regat żeglarskich Ustka Charlotta Sailing Days odbędzie się zgodnie z planem w dniach 5-9 sierpnia 2020 roku. To będzie najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.
23.07.2020

Żeglarskie atrakcje dla dzieci także w czasie epidemii

Blisko 100 gdańskich dzieci objętych wsparciem pomocy społecznej spędzi aktywnie i twórczo czas na koloniach w Pucku. To bezpłatna oferta dla najmłodszych z rodzin najbardziej potrzebujących, z problemami opiekuńczo-wychowawczymi oraz dla niektórych podopiecznych z rodzin zastępczych.
21.07.2020

Sunreef Yachts buduje pierwszy jacht 70 Sunreef Power

Nowy 70 Sunreef Power to jednostka, która swą dzielnością morską nawiązuje do klasyków stoczni. Ten dynamiczny i elegancki katamaran należy do najnowszej serii jachtów motorowych Sunreef Yachts, na którą składają się modele 60 Sunreef Power, 70 Sunreef Power, 80 Sunreef Power oraz 100 Sunreef Power.
14.07.2020

Puchar Prezydenta Gdańska za nami!

Blisko 140 zawodników i zawodniczek w klasach BIC Techno 293 oraz Open Foil Race rywalizowało w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Akweny regat usytuowane były w bezpośrednim sąsiedztwie plaż na Stogach oraz w Sobieszewie, dzięki czemu widzowie mogli jak na wyciągnięcie ręki obserwować zmagania najmłodszych deskarzy.
13.07.2020

Motorowodniacy sieją postrach na mazurskich jeziorach

Motorowodniacy sieją postrach na mazurskich i warmińskich jeziorach. Żeglarze się skarżą, że zwłaszcza popołudniami motorowodniacy "szaleją bez umiaru". By ich przystopować, policja z Olsztyna ustawiła przy plaży miejskiej boje, by motorowodniacy wiedzieli, gdzie nie mogą wpływać.
13.07.2020

Załoga Energa 77 Racing wygrywa w Olsztynie

Team Piotra Tarnackiego zdobył Puchar Polski podczas regat w Olsztynie. Energa 77 Racing wygrała siedem z dziewięciu wyścigów. Zawody odbyły się w dniach 11-12 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie. To drugie zwycięstwo żeglarzy z Gdańska w tym sezonie.
13.07.2020

Śmiały wyciągany z wody. W Trzebieży zaczyna się remont żaglowca

Już jutro rozpocznie się remont jachtu SY Śmiały, którego w ubiegłym roku kupiła Fundacja Klasyczne Jachty. Misją fundacji jest ochrona zachowanych do dzisiaj pamiątek historii polskiego żeglarstwa i szkutnictwa. Śmiały cumujący w Trzebieży zostanie jutro wyciągnięty z wody i przetransportowany na miejsce remontu.
10.07.2020

Wszystko co pływa flisem się nazywa! XXIV Flis Odrzański będzie mieć swój finał w sobotę na Łasztowni

Niegdyś flisacy spływali Odrą, by pokazywać jak piękna to rzeka i jak wielki ma potencjał gospodarczy i turystyczny. Dzisiaj Flis to wydarzenie symboliczne, pokazujące morską i wodną tradycję. Już w najbliższą sobotę na Łasztowni zacumują dwa galery, a także wodniacy płynący do Szczecina łodziami, żaglówkami i motorówkami. Skromniejszy niż zwykle, ale pełen tradycji i pozytywnych, marynistycznych uczuć finał Flisu Odrzańskiego odbędzie się o godzinie 12:00 na Skwerze Kapitanów na Łasztowni. XXIV Flis Odrzański nosi imię słynnej „
09.07.2020

Vector Sails Cup 2020. Morskie wyzwanie dla Optimistów zakończone [wideo]

W dniach 30 czerwca-2 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 odbywały się regaty Vector Sails Cup dla najmłodszych żeglarzy. W przeciwieństwie do poprzednich startujących klas zawodnicy startujący na Optimistach mieli więcej szczęścia. Nie zabrakło wiatru, momentami nawet niemal sztormowego, ale dzieci nawet wtedy poradziły sobie świetnie.
02.07.2020

Nowy Port Jachtowy Marina Dąbie już zaprasza

Odbyło się uroczyste otwarcie Mariny Dąbie, która leży obok plaży miejskiej i ośrodka HOM. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przystani – portu jachtowego dla obsługi żeglarskiego ruchu turystycznego do obsługi sezonowej od 8.0 do 15,0 metrów. Głębokość portu wynosi od 3 do 3,5 m, ale farwater podejściowy ogranicza zanurzenie jachtów do około 1.8 m.
02.07.2020

Energa 77 Racing Team mistrzem Polski [foto]

Energa 77 Racing Team wygrywa pierwsze w tym sezonie regaty Anwil Cup 2020! Ekipa w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała zwyciężyła w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych we Włocławku. Drugie miejsce zajął Pol 70, również z klubu 77 Racing.
29.06.2020

Zniesienie ograniczeń w żegludze krajowej w zakresie ilości przewożonych pasażerów

Od 1 lipca 2020 w Polsce przestaje obowiązywać rozporządzenie dot. ograniczeń w żegludze krajowej w zakresie ilości przewożonych pasażerów.
26.06.2020

Wiesław Rogala odszedł na wieczną wachtę

Z wielkim smutkiem informujemy, że na wieczną wachtę odszedł Wiesław Rogala, jachtowy kapitan Żeglugi Wielkiej, w latach 1960-1978 członek Zarządu Głównego PZŻ i sekretarz generalny Polskiego Związku Żeglarskiego, człowiek o ogromnych zasługach dla polskiego żeglarstwa i budowy morskiej tożsamości R
26.06.2020

JABO Stocznia Jachtowa

JAKOŚĆ KTÓRA TWORZY WASZ KOMFORT
konstrukcje aluminiowe kadłubów,nadbudówki,maszty,konstrukcje stalowe kadłubów,okucia jachtowe,relingi,elementy ze stali nierdzewnej,aluminiowo-stalowe konstrukcje boji oraz innych jednostek pływających,jachty,montaż,jacht,remonty jachtów,kadłub,łodzie,promy,pasażerskie,statki,konstrukcje jachtów,jabo.,stocznia jachtowa,stocznie jachtowe,jachty żaglowe,jachty motorowe,zimowanie jachtów,serwis jachtów,jabo classic 350,aluminiowe podesty do przemieszczania się po platformach wiertniczych,schody i drabiny aluminiowe,schody aluminiowe,drabiny aluminiowe,wykonywanie powłok malarskich zaworów ze stali nierdzewnej,wykonywanie pław oraz dalb sygnalizacyjnych,usuwanie ognisk korozji,wymiana anod cynkowych,zimowanie łodzi w hangarze,zimowanie łodzi na placu,zimowanie jachtu w hangarze ,zimowanie jachtu na placu,przygotowanie jachtu do zimy,zimowanie skuterów w hangarze,zimowanie skuterów na placu,wyciąganie i wodowanie jednostek dźwigiem lub za pomocą slipu,kompleksowe przygotowanie jachtu do se

Marine Projects Ltd. Sp. z o.o.

statki,jachty,stocznie,konstrukcje stalowe,nadbudówki statków,bloki statków,kadłuby statków

Damen Shipyards Gdynia S.A.

Stocznia produkcyjna
stocznia,stocznia damen,damen,jachty,holowniki,statki badawcze,łodzie patrolowe,lodzie ratownicze

Schiedel Sp. z o.o.

Schiedel Metaloterm to ponad 50-letnie doświadczenie w opracowywaniu systemów odprowadzania spalin m.in. dla przemysłu stoczniowego.
Systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego ,Spalanie opadów ,systemy odprowadzania spalin ,Super jachty ,Awaryjne źródła energii ,Super jachty ,kominy ,Innowacyjne systemy spalinowe dla przemysłu stoczniowego ,Tłumiki dla silników jachtów i statków ,Odprowadzanie spalin w super jachtach i statkach ,Platformy wiertnicze ,Systemy kominowe ,odprowadzanie spalin dla przemysłu offshore ,odprowadzanie spalin dla przemysłu energetycznego ,odprowadzanie spalin dla Konstrukcji Offshore ,Urządzenia Offshore ,Wyposażenie Offshore ,Wyposażenie platform wiertniczych ,Wyposażenie energetyki morskiej ,Ultralekkie systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego ,Inteligentne systemy odprowadzania spalin

HanseYachts Sp. z o. o.

wyroby z laminatu poliestrowo-szklanego,kadłuby jachtów,jachty,laminaty,tts,kadłuby jachtów morskich,pokłady jachtów,montaż osprzętu na pokładzie jachtów,technologie tworzyw sztucznych

Airmech - Marine Equipment

VITRIFRIGO,LIVERANI,KLIMATYZACJA JACHTOWA,KLIMATYZACJE JACHTOWE,JACHT,WYPOSAżENIE JACHTU,POMPY,POMPA,SYSTEMY gaśniczy,FM200,FM 200,vitrifrigo,klimatyzacja jachtowa,klimatyzacje jachtowe,jachty,wyposażenie jachtowe,lodówka,lodówki,lodówka kompresorowa,lodówka gazowa,lodówki gazowe,lodówka kompaktowa,lodówki kompaktowe,agregat chłodniczy,agregaty chłodnicze,chłodzący,chłodzące,self contained,pompy zęzowe,pompa zęzowa,pompa odśrodkowa,pompa samozasysająca,pompy samozasysające,pompy odśrodkowe,mantus,kotwica nierdzewna,kotwice nierdzewne,kotwica jachtowa,kotwice jachtowe,łańcuch cumowniczy,łańcuch galwanizowany,łańcuch kotwiczny,stal nierdzewna,stali nierdzewnej,isotta,kierownica,kierownice włoskie,kierownica włoska,włochy,stylowa,skórzana kierownica,skóra,armatura,pobór,denny,wyrzut,wody,zawór,zawory,króciec,króćce,mosiądzu,mosiądz,mosięrzne,brąz,brązu,brązowe,brass,bronze,wentylator maszynowni,wentylatory siłowni,wentylacja,wyciąg,wyciągowy,osiowy,osiowe,marine,statki,morskie,morski

Seatech Engineering Ltd.

katamaran,statki,projektowanie statków,projektowanie jednostek specjalnych,oprogramowanie do projektowania,catia,jachty,3dexpierence,biuro projektowe,biura projektowe,biuro projektów

PROMOSTARS

Odzież reklamowa
odzież reklamowa,odzież firmowa,reklama na odzieży,odzież na jachty,czapki,czapki z daszkiem,polo,

ACTIV Sp. z o.o

activ,meble okrętowe,meble metalowe,remonty statków,budowa jachtów,przebudowa jachtów,offshore,jachty,statki,statki pasażerskie,producent mebli,produkcja mebli,montaż,demontaż,renowacja,modernizacja

Baltic Drive Sp. z o.o.

.
spedycja morska ,jachty ,FCL LCL ,transport jednostek pływających ,ładunki masowe , kontenery chłodnicze

Soltec Services Sp. z o.o.

usługi stoczniowe i dźwigowe
usługi stoczniowe,usługi dźwigowe,konstrukcje stalowe,izolowanie kabin,nadbudówek,ładowni,chłodni,izolowanie rurociągów,budowanie nowych jednostek pływających,statki badawcze,łodzie głębinowe,okręty wojskowe,jachty,remonty jednostek pływających,przebudowy statków,przebudowy jednostek pływających,żaglówki,drobnicowce,kontenerowce,masowce,barki,pontony,promy,liniowce,odzie ratunkowe,żurawie pływające,doki pływające,dok pływający

PROMAP Ltd.

SHIP WINDOWS AND PORTHOLES
bulaj,okna do statków,okna okrętowe,osprzęt okrętowy,zakłady osprzętu okrętowego,okna do łodzi,okna i iluminatory okrętowe,okna i iluminatory jachtowe,spawarki,wiertarki,frezarki,tokarki uniwersalne,iluminator,iluminator na statki,iluminatory,iluminatory na statki,okna na statki,okna na jachty,okna na okręty,produkcja okien i iluminatorów,producent okien i iluminatorów okrętowych, produkcja okien i iluminatorów jachtowych,osprzęt na jachty,przecinarki taśmowe,giętarki hydrauliczne,szkło bezpiecznie hartowane,szkło bezpiecznie hartowane termicznie i chemicznie,osprzęt do okien i iluminatorów,wycieraczki wraz ze sterownikami maskownice,obudowy,rolety przeciwsłoneczne na statki,rolety przeciwsłoneczne na jachty,moskitiery,moskitiery na na statki,moskitiery na jachty,szyby wirujące,CVS

Cobrey

stocznia,cobrey,łodzie,jachty,luksusowe jachty,

tdm sc

Pomiary Przestrzenne Konstrukcji Inżynierskich
TDM,tdm,Pomiary Przestrzenne Konstrukcji Inżynierskich,Krzysztof Bzoma,Bartosz Jabłoński,pomiary konstrukcji inżynierskich,jachty,elementy wież wiertniczych,rurociągi,pomiary konstrukcji okrętowych w układzie 3D(x,y,z),pomiary międzyoperacyjne sekcji okrętowych,ustawianie do montażu,pomiary wymiarów głównych statku,ładowni,geometrii furt,dysz,pomiary geometrii wież wiatrowych,

Yachtfinishing&Repairs

Remonty i wyposażenie jachtów żaglowych i motorowych.
zimowanie łodzi,renowacja,jachty,jacht,łodzie,łódka,żaglowe,motorówka,motorowe,motor,żagiel,remonty,remont,dokumentacja,projekt,projekty,naprawy,budowa łodzi,budowa jachtów,wyposażenie jachtów

Conrad S.A.

jachty,luksusowe jachty,jachty motorowe,jachty żaglowe,budowa jachtów,remonty jachtów,wyposażenie jachtów stocznie jachtowe

Yacht Hornet

jachty

Skeiron Boats

Sprzedaż komfortowych pełnomorskich jachów motorowych (nowych i używanych).
jachty,sprzedaż jachtów,jachty pełnomorskie,czartery jachtów,czarter,czartery,czartery jachtów motorowodnych,

TidesMarine Polska

jachty,osprzęt do jachtów

FLABRIA Bogdan Nowicki

Budujemy jachty na zamówienie.
stocznia jachtowa,stocznie jachtowe,jachty,żeglarstwo,budowanie jachtów,wyposażenie jachtów,budowa jachtów na zamówienie,stocznia jachtowa bojano,flabria 33,flabria 40,flabria 45,flabria 50

La Mare sp z.o.o

Stocznia jachtowa
budowa jachtów,jachty drewniane,parowce,older 480,

EMA Hochschulz S.C.

jachty,silniki do jachtów

Kłobuk Yacht sp. z o.o.

jachty,czarter jachtów

Mazury Sp. z o.o.

jachty

Magnum Venus Polska

kompozyty,jachty

Siesta Solemaran

jachty,katamaran,solemaran

Vector Sails s.c.

żaglownia,żagle,jachty

Dobre Jachty sp. z o.o.

jachty żaglowe,jachty motorowe

SM Europe Ltd

Jachty pełnomorskie motorowe i żaglowe od 10 do 50 metrów Kadłuby aluminiowe i stalowe Zabudowę wnętrz Produkcję i naprawę żagli Produkcję masztów,,zimowanie jachtów,stocznia jachtowa,budowa jachtów,jachty,megajachty,lea,Malowanie jachtów

Zbigniew Fijałek Zakład Tapicerski

Tapicernia
tapicer,jachty,tapicernia

JANMOR

JACHTY,ŁODZIE

CORTHINX SP. Z O.O.

ŁODZIE MOTOROWE,JACHTY ŻAGLOWE,KATAMARANY,TENDERY

SELVECO Sp. z o.o.

jachty,łodzie

SKY-YACHT

jachty,biuro projektowe,projekty jachtów,biuro konstrukcyjne,projektowanie jednostek pływających

SUN YACHT Sp. z o.o.

akcesoria cumownicze,jacht,jachty,wyposażenie jachtów,nawigacja,osprzęt jachtowy,pompy,silniki elektryczne,wyposażenie ratunkowe,wyposażenie wewnętrzne,osprzęt żaglowy,tkaniny żaglowe,tkaniny jachtowe

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - POLSKIE JACHTY

jachty,

KADA Pracownia Projektowa

Pracownia wnętrz okrętowych.
izolacja,kada,projekt wnętrz,wyposażenie,jachty,meble,wnętrza statków,projektowanie,wnętrza

SailMore Sp. z o.o.

Serwis czarterowy dla żeglarzy.
jachty,,czartery,wynajem jachtów,imprezy dla firm,pełnomorskie regaty,sprzedaż jachtów,obsługa czarterowa,czarter

Gemini Ryszard Bobrowski

laminat,węgiel,carbon,kevlar,żywice,żagle,kadłub,smocze łodzie,finishing,dragon boat,jachty,sandwich,gemini,jachty przekładkowe,biegnąca po falach,running on waves,łodzie,motorówka,maszt,remonty łodzi,remonty jachtów,łodzie motorowe,budowa jachtów,budowa łodzi,budowa jachtów morskich

Micewski i Syn

BM Boats,Szkutnictwo,Remonty jachtów,Jachty żaglowe i motorowe,MacGregor POLSKA,TAURUS SEA POWER - SILNIKI EVINRUDE,MacGregor Yacht Corp.,żeglarstwo,jacht,jachty,łodzie,budowa jachtów,budowa łodzi

GALEON

WELCOME ON BOARD
ekskluzywne łodzie,jacht,jacht luksusowy,jacht morski,jacht motorowy,jacht na sprzedaż,jacht sprzedaż,jachty,jachty luksusowe,jachty morskie,jachty motorowe,jachty na sprzedaż,jachty na zamówienie,jachty wysokiej klasy,jachty z certyfikatem,nowe jachty,nowe łodzie,nowe łodzie na sprzedaż,producent jachtów,producent jachtów motorowych,producent łodzi,producent łodzi motorowych,produkcja jachtów,produkcja jachtów wysokiej klasy,produkcja wysokiej klasy łodzi,produkcja łodzi,sprzedaż jachtów,sprzedaż łodzi motorowych,szybkie łodzie motorowe,używane łodzie,używane łodzie na sprzedaż,łodzie ekskluzywne,łodzie motorowe,łodzie motorowe produkcja,łodzie wysokiej klasy,łódź motorowa

STOCZNIA JACHTOWA DELPHIA SPOLKA Z O.O.

Stocznia Jachtowa Delphia Yachts Kot produkuje jachty żaglowe i motorowe.Istni
stocznia jachtowa,producent łodzi żaglowych i motorowych,jachty żaglowe,jachty motorowe,jachty spacerowe,łodzie motorowe,łodzie żaglowe,żaglówki,motorówki,jachty luksusowe,jachty używane,sprzedaż jachtów używanych,Delphia 47,Delphia 46cc,Delphia 40.3,Delphia 37.3,Delphia 33.3,Delphia 29.2,Delphia 24 one design,Phila 880,Phila 780,Nautika 1300,Nautika 1000,Nautika 830,Delphia Czarter,Delphia CNC,Delphia Collection,ATWDP.

Marco Marine sp. z o.o.

łodzie,nagrzewnice,statki akcesoria,tohatsu,lodówki,silniki,sterownia,wallas,wyposażenie,teleflex,jachty,pompy

Virgo Marine Boats

szkutnictwo,łodzie,jachty,conrad,formy laminatowe,sprzedaż,remonty

Semi Group (Flaggfabriken)

produkcja flag,flagi,flagi na jachty,maszty do flag

Mazuria

jachty

Amber Yachts Sp. z o.o.

jachty żaglowe,laminaty,formy do produkcji jachtów,

Marine Production and Service

PRODUCENT KUTRÓW RYBACKICH - GDAŃSK
LAMINAT POLIESTROWO-SZKLANY,SERWIS ŁODZI MOTOROWYCH,SILNIKI VOLVO PENTA,MERCRUISER,CUMMINS,YANMAR,SILNIKI ZABURTOWE EVINRUDE,MERCURY,YAMAHA,STERY STRUMIENIOWE SIDE POWER,WINDY KOTWICZNE QUICK,GENERATORY FISCHER PANDA,ONAN,PAGURO,KOHLER,OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA WEBASTO,POMPY WODY JABSCO,RULE,TOALETY JABSCO,JOHNSON PUMPVITRIFRIGO,LIVERANI,KLIMATYZACJA JACHTOWA,KLIMATYZACJE JACHTOWE,JACHT,WYPOSAżENIE JACHTU,POMPY,POMPA,SYSTEMY gaśniczy,FM200,FM 200,vitrifrigo,klimatyzacja jachtowa,klimatyzacje jachtowe,jachty,wyposażenie jachtowe,lodówka,lodówki,lodówka kompresorowa,lodówka gazowa,lodówki gazowe,lodówka kompaktowa,lodówki kompaktowe,agregat chłodniczy,agregaty chłodnicze,chłodzący,chłodzące,self contained,pompy zęzowe,pompa zęzowa,pompa odśrodkowa,pompa samozasysająca,pompy samozasysające,pompy odśrodkowe,mantus,kotwica nierdzewna,kotwice nierdzewne,kotwica jachtowa,kotwice jachtowe,łańcuch cumowniczy,łańcuch galwanizowany,łańcu

Wisła Aluminium Sp. z o.o.

stocznia,trudne technologicznie aluminiowe konstrukcje,aluminiowe kadłuby dla małych i średnich jednostek pływających,szybkie łodzie patrolowe,statki ratownicze,jachty pełnomorskie żaglowe,motorowe,katamarany,nadbudówki na duże jachty motorowe,statki rybackie,maszty,zbiorniki,wyposażenie statków,łodzi,jachtów itp.

Scandinavia Bootsimport Poland

Sprzedaż łodzi nowych i używanych,komis i zimowanie,jachty motorowe,żaglowe,pełnomorskie

PPHU PRO-MARIS S.C.

Produkcja i modernizacją jednostek z laminatów poliestrowo-szklanych łodzi i kut
projektowanie statków,projektowanie kutrów,modernizacja kutrów rybackich,jednostki z laminatu,łodziez laminatu,przebudowykutrów,oblaminowywanie kadłubów drewnianych,modernizacja kadłubów,lamminaty poliestrowo-szklane,promaris,jachty,kutry,łodzie,kutry trałowe,kutry netowe,kuter rybacki,

Baltic Boats

sloep,sloepen,baltic,budowa,producent,szalupy,łodzie,jachty,

OSMOLIK JACHTY Romuald Osmolik

czarter,budowa jachtów,naprawa jachtów,szkutnia,jachty

Nautica Boats sp. z o.o.

jacht,żagle,bloczki,jachty,jachty mieczowe,jacht mieczowy,North Sails,żagle,żaglownia,żaglówki,mieczowe,żaglówka,żaglówka budowa,dinghy,skiff,49er,nautica 450,nautica boats

Baltic Yacht Service

jachty

RMD Boats

pomosty pływające,pomosty pływające z HDPE,pomosty pływające z polietylenu,łodzie motorowe,houseboat,jachty motorowe,pomost pływający,barki turystyczne

Szkoła żeglarstwa DK Sailing Gdynia Dariusz Kokosiński

szkolenia żeglarskie,szkolenia motorowodne,kursy żeglarskie,szkolenia RYA SRC,szkolenia SRC,łoża pod jachty,Gdynia,Zatoka Gdańska,rejsy rekreacyjne,rejsy stażowe,eventy

Stocznia Jachtowa ANCORA Zbigniew Olejnik

jachty,stocznie jachtowa,jachty motorowodne,jachty żaglowe,łodzie,zabudowy jachtów,remonty jachtów,

MARTEC Polska Sp. zo.o.

MARTEC Poland Ltd. to stocznia jachtowa o wieloletniej tradycji.
Budowa i remont jachtów,stocznia jachtowa,wyposażenie jachtów,zimowanie jachtyów,wyciąganie jachtów z wody,wodowania,przygotowanie do sezonu,naprawa jachtów,remonty jachtów,

PROWAVE

czarter,sprzedaż jachtów,jachty,serwis jachtów,zimowanie,wodowanie,slipowanie,malowanie,antyfuling,serwisowanie jachtów,dostarczanie jachtów,transprot jachtów,wyposażenie jachtów,kompozyty,dostawa kompozytów,produkcja laminatów,produkcja jachtów,produkcja motorówek,agent,broker jachtowy,wyposażenie żeglarskie,odzież żeglarska,regaty,eventy regatowe,zawody dla firm,imprezy firmowe,wakeboard,SUP,kajaki,imprezy morskie,wieczory na jachcie,treningi regatowe,treningi żeglarskie,pływanie turystyczne,marina,miejsce w marinie,miejsce w porcie,Selden,Harken,Dometic,Vector Sails

Polboat Yachting Festival po raz czwarty w gdyńskiej marinie

Marina Yacht Park w Gdyni na cztery dni zamieniła się w dom dla ponad 100 najbardziej luksusowych jachtów, katamaranów i łodzi motorowych. Z sukcesem zakończyła się 4. już edycja Polboat Yachting Festival, którego organizatorem od samego początku jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - Polskie Jachty. 
31.07.2023

Polskie jachty i eko rozwiązania. Trzecia edycja Polboat Yacht Festival

W czwartek 21 lipca otwarto największą w Polsce imprezę jachtową. To trzecia edycja tego największego w Polsce wydarzenia w świecie luksusowych łodzi. Przez cztery dni uczestnicy mogli zwiedzać pokłady zacumowanych jachtów i katamaranów, a, jak powiedział organizator, Gdynia zamieniła się w „polskie Cannes”.
24.07.2022

Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO]

Dziesięć jachtów załadowano w weekend 16-17 lipca na statek amerykańskiego serwisu Spliethoff/Sevenstar przy Nabrzeżu Oliwskim w Porcie Gdańsk. Do Ameryki popłynęły głównie luksusowe jednostki polskiego Galeona.
23.07.2022

Polboat Yachting Festival 2021 otwarty. "Branża jachtowa przeżywa apogeum popularności"

Jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery już można oglądać na drugim Polboat Yachting Festival w Gdyni. Impreza podczas, której w tym roku zobaczymy siedem premier potrwa do niedzieli 18 lipca w Marina Yacht Parku w Gdyni.
15.07.2021

Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival

Słońce, woda i piękne łodzie - czego chcieć więcej? W miniony weekend odbyła się wystawa luksusowych jachtów Polboat Yachting Festival. Przy kejach Marina Yacht Parku w Gdyni podziwiać można było cały przekrój nowoczesnych łodzi od wystawców przybyłych z całej Polski i zza granicy.
23.08.2020

W Gdyni zakończyły się 14. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”

130 wystawców i dziesiątki jachtów żaglowych i motorowych. W niedzielę w Gdyni zakończyły się 14. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, podczas którego nie tylko promuje się żeglarstwo, ale także w jednym miejscu, na wodzie można zobaczyć jachty, luksusowe łodzie motorowe, skutery oraz nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny.
22.07.2019

Luksusowe jachty w gdyńskim porcie. Popłynęły do USA

Nietypowy ładunek w Porcie Gdynia. W sobotę na drobnicowiec Suomigracht załadowane zostały luksusowe jachty motorowe. Popłynęły do Stanów Zjednoczonych.
13.08.2017

Gdański port uruchomił nowy drobnicowy serwis. Pierwszy załadunek był nietypowy

Nowy serwis drobnicowy w Porcie Gdańsk. Co najmniej raz w miesiącu zawijać tam będą statki po drobnicę konwencjonalną oraz, jak zapowiedział armator Spliethoff, po dostawy inwestycyjne oraz opcjonalnie kontenery. Serwis żeglugowy na trasie Gdańsk-Stany Zjednoczone został zainaugurowany 19 stycznia. Na statek Spiegelgracht przy Nabrzeżu Oliwskim załadowano nietypowy ładunek, czyli luksusowe jachty motorowe.
21.01.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.