• <
escort_980x120_gif_2020

Airmech poszerza działalność o serwis jachtów

30.07.2022 11:15

Partnerzy portalu

Airmech poszerza działalność o serwis jachtów - GospodarkaMorska.pl
O przegląd łodzi najlepiej zadbać przed sezonem. / Fot. Łukasz Szymanek, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Eksperci specjalizujący się w wyposażeniu jachtów, gdańska firma Airmech, stale rozwijają swój biznes. Przy okazji otwarcia serwisu jachtów, właściciel Paweł Pojawa, mówi nam, dlaczego warto robić przeglądy jednostek i na co zwrócić szczególną uwagę.

W ostatnim czasie specjaliści z Airmech przeszli szkolenia, które umożliwiły im zdobycie autoryzacji na naprawę, sprzedaż i serwisowanie ogrzewań jachtowych Eberspächer i Webasto, liderów w swojej branży. 

– To nam bardzo pomogło by rozwinąć serwis, który otworzyliśmy miesiąc temu w budynku Narodowego Centrum Żeglarstwa, od strony mariny – mówi Paweł Pojawa, właściciel Airmech.

Szef firmy zdradza, że rozwinięcie działalności o serwisowanie jachtów podsunęło życie.

– Idea jest taka by wszystko odbyło się szybko i wygodnie dla klienta. Wystarczy podpłynąć jachtem, zacumować jednostkę w marinie NCŻ i wrócić po wykonanym serwisie po ok. dwóch, trzech godzinach. Doświadczenie przy takiej usłudze już mamy, chcieliśmy więc stworzyć nowy wymiar takiego serwisu –  tłumaczy.

Firma specjalizuje się w serwisowaniu jachtów rekreacyjnych. Jakość jej usług potwierdza zdobyta autoryzacja firmy Dometic, specjalizującej się głównie w klimatyzacjach jachtowych.

– Serwisujemy co prawda już od ponad dwóch lat, jednak do tej pory był to serwis lotny polegający na dojazdach. Teraz zmieniamy wymiar tej usługi, klient może do nas przypłynąć w wygodnym dla siebie czasie – wyjaśnia Pojawa dodając, że inspiracją do rozszerzenia usług był sposób obsługi w autoryzowanych serwisach samochodów.

Pierwsi klienci są zadowoleni – na tyle, że ilość zgłoszeń przeszła oczekiwania ekspertów Airmech.

– Myśleliśmy, że ten rok będzie spokojniejszy, ale szybko się okazało, że naprawa w jednym miejscu sprzętu od trzech różnych firm - klimatyzacji i dwóch rodzajów ogrzewania – była czymś, czego właściciele jachtów oczekiwali od dawna – tłumaczy.

Przegląd jachtu warto robić na czas

Okazuje się, że nie wszyscy armatorzy na czas wykonują przegląd swoich maszyn. 

– Warto zadbać o to jeszcze przed sezonem. Mówimy o niewielkim przeglądzie istotnych urządzeń na jachcie. Dużo więcej kłopotów przyniesie sytuacja, gdy w trakcie urlopu nagle okaże się, że nie działa klimatyzacja czy ogrzewanie – mówi Paweł Pojawa.

Eksperci z Airmech podkreślają, że po sezonie wielu właścicieli odstawia jacht na ląd, zapomina o nim, a po dłuższym czasie liczą, że wypłyną nim na wodę bez większej fatygi. 

– Niedziałająca lodówka, zagrzybiała klimatyzacja, a nawet małe zwierzątka w przewodach wentylacyjnych z pewnością nie umilą urlopu. Warto odpowiednio wcześniej oddać sprzęt w ręce fachowców – stwierdza.

Sezon w pełni. Co nowego w branży jachtowej?

Paweł Pojawa przyznaje, że sytuacja w turystyce i branży jachtowej znacznie się poprawiła. – Wszystko odżyło – ocenia. – Problemy z dostępnością materiałów się skończyły. Wszyscy wynieśli z pandemii i wojny w Ukrainie lekcję. Nauczyliśmy się przezorności i planowania inwestycji. Powiedziałbym wręcz, że obecnie branża ma się dobrze, projektów jest dużo.

Airmech nie próżnuje. Obecnie gdańska firma nawiązała współpracę na polu oczyszczania ścieków, m.in. ze stocznią Sunreef, "Remontową" i mniejszymi stoczniami produkującymi housboaty. 

Firma regularnie uczestniczy w pracach projektowych, montażowych i rozruchowych systemów oczyszczania ścieków, które są coraz chętniej montowane na jachtach. 

– Takie myślenie wśród armatorów wymusiła ekologia. Wszyscy chcą by woda faktycznie była czysta. Wcześniej ścieki były zrzucane do wody, teraz świadomość użytkowników jednostek wzrosła. Takie systemy są montowane już na porządku dziennym – wyjaśnia.

Szef Airmech przyznaje, że rozwój serwisu jachtów również wiąże się z panującymi trendami.

– Oczywiście takie oczyszczalnie należy prawidłowo przeglądać, dbać o ich stan techniczny. My również się tym zajmujemy – podsumowuje.

Wiele nowości Airmech zaprezentował również na targach Polboat w Gdyni, które rozpoczynają się w czwartek 21 lipca. Będzie to m.in. nowatorskie oświetlenie podwodne.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.