• <
escort_980x120_gif_2020

Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO]

25.07.2022 03:15
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO]

Partnerzy portalu

Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Dziesięć jachtów załadowano w weekend 16-17 lipca na statek amerykańskiego serwisu Spliethoff/Sevenstar przy Nabrzeżu Oliwskim w Porcie Gdańsk. Do Ameryki popłynęły głównie luksusowe jednostki polskiego Galeona.

Po załadunku w Porcie Gdańsk jachty zostały wysłane w podróż przez Ocean Atlantycki. Finalnie wysyłka z Polski trafi do amerykańskiego portu Baltimore i Palm Beach.

– Transfennica, jako agent armatora Spliethoff, prowadzi regularny serwis do Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu średnio raz w miesiącu prowadzimy wysyłki m.in. jachtów na rynek amerykański – mówi w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Tomasz Pik, przedstawiciel spółki Transfennica z Gdyni.

Podczas ostatniego załadunku na pokład statku Spaarnegracht załadowano dziesięć jednostek, bezpośrednio z wody, przy pomocy własnych dźwigów, oraz z udziałem nurków.

Wśród nich były przede wszystkim łodzie Galeona, polskiej stoczni jachtowej ze Straszyna oraz Wiślinki pod Gdańskiem, oraz niemieckie jachty żaglowe Hanse, drugiego co do wielkości producenta luksusowych jednostek na świecie (jachty Hanse do Gdańska docierają z fabryki w Greifswaldzie lub Kolonii - zarówno wodą, jak i lądem.

– Wysyłkę zorganizowaliśmy dla amerykańskiego dealera, któremu dostarczamy łodzie już od dziesięciu dziesięciu lat – informuje Pik, dodając, że polski produkt cieszy się dużym uznaniem za oceanem.    

Transfennica, agent Spliethoffa, który ma w swojej grupie armatorskiej „superkomórkę”– firmę Sevenstar (zajmująca się tylko i wyłącznie wysyłkami jednostek pływających), organizuje wysyłki łodzi regularnie. 

Na pokładzie statków do USA pojawiają się również łodzie gdańskiej marki Sunreef, która jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów żaglowych oraz motorowych.

– Na przestrzeni lat wysłaliśmy do USA ponad 300 sztuk łodzi różnych marek – mówi przedstawiciel Transfennica.

Załadunki gdyńskiego armatora prowadzone są w różnych punktach Portu Gdańsk. 

– Miejsce załadunku wybieramy w zależności od tego, jakie zanurzenie ma statek przewożący jednostki, oraz jakie nabrzeże jest w danym momencie dostępne. Najczęściej jest to Nabrzeże Oliwskie, czasem Dworzec Drzewny czy WOC – kończy Tomasz Pik.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.