• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

30.08.2020 14:12 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

Partnerzy portalu

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro - GospodarkaMorska.pl
fot. 77 Racing

Piotr Tarnacki ze swoim teamem 77 Racing niepokonany. Podczas Volvo Gdynia Sailing Days zdecydowanie wygrał zawody Euro Micro. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 zaplanowane w tym czasie mistrzostwa świata nie mogły się odbyć i organizatorzy zdecydowali o zmianie rangi zawodów.

Regaty Pucharu Europy rozpoczęły się w czwartek. Podczas trzech dni walki na wodach Zatoki Gdańskiej odbyło się dziewięć wyścigów, z czego osiem wygrał team Energa 77 Racing. Po raz kolejny żeglarze z Gdańska potwierdzili doskonałą formę. - Wspaniałe warunki, duże zmiany kierunku wiatru i trzy dni super ścigania z moim rywalami. Jestem dumny i cieszę się, że te regaty się odbyły - mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki.

Na podium stanęli także sternicy Tytus Butowski i Piotr Mańczak.

Podczas Volvo Gdynia Sailing Days miały odbyć się mistrzostwa świata w klasie Micro, a Piotr Tarnacki miał walczyć o 10. tytuł. Organizatorzy zdecydowali jednak o zmianie rangi z powodu światowej pandemii. - Nie mamy żadnego wpływu na sytuację na świecie - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. - Do samego końca liczyliśmy, że uda się pokonać te trudności, ale to są indywidualne decyzje zawodników. Cały czas liczyliśmy się, że taka może być decyzja i byliśmy na nią przygotowani mając w zanadrzu plan B. Musimy w sporcie nauczyć się żyć z koronawirusem, a tego typu sytuacje to dzisiaj niestety standard – podkreśla prezes PZŻ.

Kolejne MŚ planowane są na przyszły rok we Francji. Do tego czasu Piotr Tarnacki pozostaje aktualnym mistrzem świata w żeglarskiej klasie Micro. - Do każdych zawodów podchodzimy z takim samym zaangażowaniem, szacunkiem i chęcią wygrania. Już teraz rozpoczynamy przygotowania do obrony 10. tytułu - mówi Piotr Tarnacki.

Teraz przed teamem Energa 77 Racing Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy MICRO – ORLEN CUP 2020, które odbęda się w dniach 11-13 września w Płocku.

Partnerami Teamu są: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy, British Automotive Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.

Terminarz 77 Racing Team w sezonie 2020:

Puchar Polski - Anwil-Grupa Orlen Cup - Włocławek 26-28 czerwca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Olsztyn 10-12 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Poznań  24-26 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Mistrzostwa Polski ORC - Gdańsk 20-23 sierpnia - Wicemistrz Energa 77 Racing
Puchar Europy - Gdynia - 27-29 sierpnia - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Mistrzostwa Polski -  Petrochemia Cup - Płock 11- 13 września
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej -  Gdynia – 2-3 października
Puchar Europy - Belgia - październikPuchar Europy - Francja - listopad

Wszystkie materiały dotyczące teamu dostępne są na stronie: www.77racing.pl oraz na Facebook'u teamu.

Gospodarka Morska
fot. 77 Racing
Gospodarka Morska
fot. 77 Racing

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.