Zwiedzanie i rejsy żaglowcami i oldtimerami, koncerty, jarmark i zabawy dla najmłodszych to niektóre atrakcje przygotowane na "największe żeglarskie święto w regionie". Szczecińska impreza Żagle 2023 potrwa do niedzieli.
"Żaglowce, oldtimery, okręty portowe, ale także prywatne jachty, które zacumują w miejskiej marinie będą gwiazdami naszej imprezy. Jednostki będzie można zwiedzać, a także przepłynąć się częścią z nich w ramach dwugodzinnych rejsów po Odrze" – przekazała rzeczniczka miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Celina Wołosz.
Przy szczecińskich nabrzeżach będzie można zobaczyć m.in. szkolną barkentynę Marynarki Wojennej ORP Iskra, holenderski żaglowiec Morgenster, holownik Bolko i najstarszą jednostkę imprezy – niemiecką Ernestine wybudowaną w 1899 r.
Na scenie na miejskiej wyspie Łasztownia zagrają m.in. Sara James, Bryska i Julia Pietrucha. Na scenie przy Wałach Chrobrego będą z kolei rozbrzmiewać szanty.
W parku na tyłach Wałów Chrobrego w sąsiedztwie pomnika Adama Mickiewicza przygotowano animacje, występy, warsztaty i koncerty dla najmłodszych. Odwiedzający imprezę będą mogli skorzystać z oferty dwóch wesołych miasteczek usytuowanych po dwóch stronach Odry.
Na Wałach Chrobrego i Łasztowni znalazły się także stragany z rękodziełem i wyrobami rzemieślniczymi.
Wśród wydarzeń jest także VI Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta. W programie są prezentacje sceniczne, przemarsze i pokazy musztry paradnej.
"Od piątku do niedzieli będziemy mogli wysłuchać setek instrumentów i zobaczyć barwne przemarsze. W festiwalu bierze udział osiem orkiestr" – podała rzeczniczka.
Impreza zakończy się w niedzielę koncertem Julii Pietruchy.
emb/ dki/
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
7. edycja POLBOAT YACHTING FESTIVAL - 23-26 lipca 2026 r.
Na ponad 140 kąpieliskach wysokie fale i silne prądy wsteczne
Załamanie pogody. Nad Bałtykiem wiatr w porywach do 120 km/h
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach
Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach z powodu wiatru i wysokich fal
Czar wspomnień i krok w przyszłość. Nowe życie jachtu MicroPolo