• <
escort_980x120_gif_2020

Kolejne regaty sportowe już w sierpniu!

ew

23.07.2020 12:11 Źródło: mat. prasowe

Partnerzy portalu

Kolejne regaty sportowe już w sierpniu! - GospodarkaMorska.pl
fot. Jakub Gill

W tym roku sezon żeglarski stał pod znakiem zapytania z powodu epidemii koronawirusa, ale mamy dobre wieści! Druga edycja regat żeglarskich Ustka Charlotta Sailing Days odbędzie się zgodnie z planem w dniach 5-9 sierpnia 2020 roku. To będzie najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że regaty będą miały charakter międzynarodowy. Na liście zgłoszeń widnieje 85 załóg z 5 krajów: Polski, Chorwacji, Niemiec, Irlandii i Czech. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach, czyli prawie o połowę mniej niż w tym roku. Z tego wynika, że popularność regaty w Ustce rośnie. Co organizatorów bardzo cieszy! W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe - wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutują juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser, Europa,  420 i 470. W drugiej części wystartują, tak jak w poprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender. Dla tych klas regaty będą miały rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy będą ścigać się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wszystkich zainteresowanych regatami Ustka Charlotta Sailing Days zapraszamy do zapisów dostępnych na stronie www.ucsdays.com. Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia na Fanpage Ustka Charlotta Sailing Days.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Ustka, Dolina Charlotty Resort & SPA i Klub Żeglarski Pro Sport.
Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ustka.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.