• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Połączenie luksusu i ekologii: jachty hybrydowe

13.10.2020 13:55 Źródło: Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

Połączenie luksusu i ekologii: jachty hybrydowe - GospodarkaMorska.pl
fot. Sunreef Yachts

W ciągu ostatnich kilku lat elektryczne i hybrydowe układy napędowe zdobywają coraz większą popularność w przemyśle morskim. Liczba świadomych ekologicznie właścicieli jachtów, projektantów oraz stoczni stale rośnie, a tym samym sprawia, że jachty hybrydowe wkraczają do czołówki branży jachtowej.

Napęd hybrydowy łączy w sobie znane silniki spalinowe z silnikami elektrycznymi, w konsekwencji czego jachty hybrydowe mogą pracować w dwóch trybach: elektrycznym i dieslowskim.

Tryb elektryczny w układzie napędu hybrydowego pozwala na komfortową i pozbawioną hałasu żeglugę, bez emisji spalin, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej zwrotności jednostki. Natomiast tryb z tradycyjnym układem napędowym zapewnia większą moc i umożliwia dalsze podróże w krótszym czasie.

Zalety jachtów hybrydowych są znaczące: nie tylko zmniejszają emisję spalin, ale także poprawiają osiągi, zasięg i komfort na pokładzie. Jachty hybrydowe Sunreef Yachts oferują praktyczne rozwiązania zarówno dla właścicieli jachtów szukających ekologicznych rozwiązań, jaki i poszukujących przygód.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.