• <
escort_980x120_gif_2020

Nowy zakład i ponad 200 nowych miejsc pracy w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku

15.09.2020 07:23
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Nowy zakład i ponad 200 nowych miejsc pracy w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku

Partnerzy portalu

Nowy zakład i ponad 200 nowych miejsc pracy w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl

Ponad 200 pracowników planuje w najbliższym czasie zatrudnić stocznia jachtowa Sunreef Yachts, będąca światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów oraz wielokadłubowych superjachtów. Nowi pracownicy będą już w większości pracować w powstających halach stoczni Sunreef Yachts, które budowane są w Gdańsku i zajmują obszar prawie 50 000m2.

W związku z nieustannym rozwojem firmy, wzrostem sprzedaży i rozbudową nowych hal produkcyjnych, stocznia Sunreef Yachts poszukuje pracowników produkcyjnych i wykwalifikowanych specjalistów, m.in: stolarzy, laminiarzy, tapicerów, elektryków, technologów, hydraulików i mechaników. Wkrótce planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w biurach projektowych. Obecnie w firmie pracuje łącznie ponad 1000 osób.

Podczas ostatnich miesięcy pandemii, możemy z dumą powiedzieć, że nie zredukowaliśmy żadnych miejsc pracy. Utrzymywaliśmy zatrudnienie oraz płace na stałym poziomie. W tej chwili potrzebujemy więcej ludzi. Ilość zamówień ciągle wzrasta, a dodatkowo w trakcie konstrukcji są bardzo wymagające i ważne modele jachtów. Liczymy również, że w następnych miesiącach podpiszemy kontrakty na inne duże jednostki Francis Lapp, Założyciel i Prezes Sunreef Yachts

Nowi pracownicy będą już w większości pracować w powstających halach stoczni Sunreef Yachts, które budowane są w Gdańsku i zajmują obszar prawie 50 000m2. Całkowite przeniesienie wszystkich biur i warsztatów produkcyjnych z historycznej lokalizacji w centrum miasta do nowej siedziby, według planu, odbędzie się w kwietniu 2021r.

Aktualnie, na nowej stoczni trwa m.in. budowa największego na świecie prywatnego katamaranu motorowego 49m Sunreef Power, jak również konstrukcja innych modeli, takich jak 100 Sunreef Power czy jednostek z linii ECO. Oferty dotyczące nowych miejsc pracy można znaleźć na wiodących portalach zajmujących się rekrutacją.

Założona w 2002 roku w Gdańsku przez Francisa Lappa stocznia Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji personalizowanych katamaranów żaglowych, motorowych oraz wielokadłubowych superjachtów. Firma posiada biura: w Polsce, Dubaju, Miami i Czarnogórze. Siatka dystrybucyjna firmy obejmuje natomiast cały świat. Wszystkie etapy projektowania oraz konstrukcji jachtów mają miejsce w głównej siedzibie stoczni w Polsce - od konceptu po budowę, aż do dostarczenia jachtu klientowi. Do klientów Sunreef Yachts należą m.in. znany tenisista Rafael Nadal czy mistrz F1 Nico Rosberg.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.