• <

Przyszłość zrównoważonej żeglugi - elektryczne jachty

09.10.2020 12:23 Źródło: Sunreef Yachts
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Przyszłość zrównoważonej żeglugi - elektryczne jachty

Partnerzy portalu

Przyszłość zrównoważonej żeglugi - elektryczne jachty - GospodarkaMorska.pl
fot. Sunreef Yachts

Odpowiedzialna żegluga opiera się na korzystaniu z odnawialnych źródeł energii i minimalnym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Obecnie, zrównoważony jachting zyskuje nowe możliwości dzięki zaawansowanej technologii, umożliwiającej instalację elektrycznego napędu na jednostkach pływających.

Rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne jednostki sprawiło że, elektryczne jachty stały się jednymi z najpopularniejszych trendów w branży morskiej. Coraz większe zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania sprawia, że stocznie na całym świecie coraz chętniej wprowadzają do swoich ofert alternatywy dla konwencjonalnych silników spalinowych. Tym samym zyskują silniki elektryczne, które są korzystne zarówno dla środowiska, jak i właścicieli jachtów.

Elektryczne jachty są w stanie znacznie zmniejszyć zużycie paliw kopalnych. Jednostki wyposażone w napęd elektryczny umożliwiają cichą, wolną od wibracji i spalin żeglugę, dzięki energii pochodzącej z żywiołów, takich jak słońce i wiatr. Panele słoneczne i turbiny wiatrowe pozyskują energię, która następnie zostaje zmagazynowana w akumulatorach. Jacht elektryczny pozwala również zaoszczędzić sporo pieniędzy, dzięki zmniejszeniu wydatków na olej napędowy i konserwację.

Jednym z najważniejszych wyzwań w branży jest stopniowe zastąpienie silników wysokoprężnych, silnikami elektrycznymi, które zapewniają pełną autonomię energetyczną i opierają się na odnawialnych źródłach energii.


Gospodarka Morska
fot. Sunreef Yachts
Gospodarka Morska
fot. Sunreef Yachts
Gospodarka Morska
fot. Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.