• <

Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival [foto, wideo]

23.08.2020 22:50
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Luksusowe jachty w gdyńskiej marinie - za nami Polboat Yachting Festival [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Słońce, woda i piękne łodzie - czego chcieć więcej? W miniony weekend odbyła się wystawa luksusowych jachtów Polboat Yachting Festival. Przy kejach Marina Yacht Parku w Gdyni podziwiać można było cały przekrój nowoczesnych łodzi od wystawców przybyłych z całej Polski i z zagranicy.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, odwołane w tym roku zostały wyczekiwane targi sportów wodnych i rekreacji "Wiatr i Woda". Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT) zdecydował się jednak, mimo trudności, dać wystawcom i innym osobom z branży jachtowej możliwość spotkania się i prezentacji swoich jednostek, oczywiście przy zachowaniu wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa.

Uroczyste otwarcie festiwalu miało miejsce na nowoczesnym, 80-stopowym żaglowym katamaranie Sunreef 80 Double Happiness, który swoim majestatem zdecydowanie uświetnił imprezę. Na pokładzie jednostki gościli m.in. prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, prezes Dalmor Property Managment Sp. z o.o. Aleksandra Mietlicka, Krzysztof Czopek, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego; Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. Ceremonię otwarcia poprowadził Sebastian Nietupski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty

Z uwagi na obecną sytuację, wydarzenie miało głównie charakter wystawy jednostek pływających, lecz na nabrzeżu znalazło się także miejsce dla kilku namiotów wystawców, gdzie można było zapoznać się z ich najnowszymi ofertami i odbyć spotkania biznesowe.

Udział w imprezie wzięły czołowe polskie stocznie, w tym dwie najważniejsze, trójmiejskie marki eksportowe: Galeon i Sunreef (w ubiegłym roku słynny tenisista Rafael Nadal został armatorem jachtu 80 Sunreef Power). Po kilka jednostek wystawili Delphia/MS-Yachts, Parker Poland oraz Techno Marine. Ponadto, w marinie gdyńskiej zawitały m.in. La Mare Houseboats, Markos/Etiuda Yachts, Mazuria, Mongird Yacht, Northman, Pro Air i Tes Yacht. Nie zabrakło też wielu dobrze znanych i docenianych zagranicznych brandów, takich jak: Bayliner, Flipper, Hanse, Saxdor czy skutery SeaDoo, prezentowanych przez polskich dystrybutorów tych marek: Dobre Jachty, Eco Marine, Super Yachts, Taurus Sea Power, Wiszniewski Boat Centre oraz Yachts & Yachting.

Festiwal to jednak nie tylko wystawa, ale także spotkania i rozmowy z zaproszonymi gośćmi, m.in. z Szymonem Kuczyńskim - wybitnym polskim żeglarzem, który opłynął świat non stop na najmniejszym w historii jachcie.

Polboat Yachting Festival odbył się w nowoczesnej przystani jachtowej Marina Yacht Park Marina, która na początku 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku "Czas Gdyni".

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.