• <

Kolejny jacht z nagrodą. Maciej Twardowski: „To żeglarski Oscar”

jb

05.12.2022 17:30
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kolejny jacht z nagrodą. Maciej Twardowski: „To żeglarski Oscar”

Partnerzy portalu

Kolejny jacht z nagrodą. Maciej Twardowski: „To żeglarski Oscar”  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hanse

Nie zdążyli nacieszyć się jednym sukcesem, a już przyszedł kolejny. Hanse 460 otrzymało „żeglarskiego Oscara” zdobywając tytuł najlepszego jachtu rejsowego w ramach konkursu British Yachting Awards 2022.

Zaledwie kilka dni temu HanseYachts ze swoją łodzią motorową Ryck 280 został laureatem nagrody Best of Boats Award 2022 w kategorii „Best for Beginners”. Teraz jacht Hanse 460 został uznany za Cruising Yacht of the Year w ramach konkursu British Yachting Awards 2022 – to najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie w branży jachtowej. 

– Zdobywcy corocznych nagród są wybierani przez żeglarzy, a zatem te osoby, które na co dzień pływają i rozkoszują się żeglarską pasją – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w HanseYachts. – Zostać docenionym i wyróżnionym właśnie przez żeglarzy to marzenie każdego producenta. Ryck 280 w całości budowany jest w Goleniowie, Hanse 460 powstaje tu w dużej części, wyposażany jest w stoczni w Greifswaldzie. Niemniej na przestrzeni zaledwie kilku dni jednostki, jakie budujemy w goleniowskim zakładzie, otrzymały prestiżowe nagrody. To stawia nas w gronie najlepszych producentów jachtów na świecie – komentuje.

Hanse 460 to innowacyjny, 14-metrowy jacht wycieczkowy, który zadowoli zarówno poszukiwaczy mocnych wrażeń, jak i miłośników rodzinnych wakacji. Jednostka została zaprojektowana przez francuskich architektów Berreta i Racoupeau, wyróżnia się komfortowym wnętrzem z 6 do 10 kojami, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

– Jesteśmy dumni z tej nagrody i gratuluję wszystkim, którzy zaprojektowali i pracują przy budowie tego jachtu – uśmiecha się Magdalena Zabłocka-Tutka, HR Business Partner w HanseYachts. – To ekskluzywna łódź, której budowa wymaga niemałej precyzji. Użytkownicy oczekują od nas najwyższych standardów, a nasi szkutnicy muszą sprostać tym wymogom – dodaje.

Patrząc na nagrodzonego Hanse 460 trudno nie docenić nowoczesnego piękna, łączącego maksymalną innowacyjność i tradycyjne wartości producenta HanseYachts. Wśród cech, jakimi zachwycają się żeglarze, znajdują się m.in. koncepcja łatwego żeglowania z nowoczesnym, sportowym wyglądem, hydrodynamiczny kształt kadłuba, wysoka platforma zapewniająca zmaksymalizowaną powierzchnię żagla i standardowy bukszpryt ze zintegrowanym ramieniem kotwicznym.

- Ta jednostka wyróżnia się swoim designem w marinach, a po liczbie zamówień dostrzegamy ogromne zainteresowanie tym jachtem ze strony żeglarzy – mówi Maciej Twardowski.

Hanse 460 w dużej mierze powstaje w Goleniowskim Parku Przemysłowym, tu pracujemy przy kadłubach, pokładach, montażu, natomiast jednostka ta finalnie wyposażana jest w stoczni HanseYachts w Greifswaldzie – dodaje.

Podstawowe dane techniczne Hanse 460

Długość - 14.60 m

Szerokość - 4.79 m

Zanurzenie minimalne - 2.25 m

Pojemność zbiornika wody - 450 l

Pojemność zbiornika paliwa - 210 l

Kabiny - 4

Koje - 6 do 10

Liczba silników - 1

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.