• <
Nauta_top_1100x200

TTS: wyróżnieni za niesienie pomocy

10.12.2020 11:53 Źródło: TTS
TTS: wyróżnieni za niesienie pomocy - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe/TTS

Goleniowski producent jachtów z wyróżnieniem za Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, to efekt wielu działań związanych z niesienie pomocy szpitalom i sztabom kryzysowym w czasie epidemii. Nagroda została przyznana przez największe w Polsce stowarzyszenie zrzeszające przedsiębiorców – Północną Izbę Gospodarczą.

Przekazanie środków finansowych czy kombinezonów ochronnych personelowi medycznemu w szpitalach na Pomorzu Zachodnim oraz sztabom kryzysowym… Technologie Tworzyw Sztucznych mocno zaangażowały się w niesienie pomocy podczas epidemii koronawirusa.

- Nie można być obojętnym – mówi Dyrektor zarządzający TTS, Maciej Twardowski. – Od samego początku dostrzegaliśmy ogromne potrzeby ze strony szpitali, które miały i wciąż mają mnóstwo problemów spowodowanych epidemią. Pomagamy tak, jak możemy w danym momencie – dodaje.

Już podczas pierwszej fali epidemii, kiedy w szpitalach brakowało zarówno sprzętu, jak i środków ochrony osobistej, TTS mocno ruszył ze wsparciem. Przekazał środki na zakup respiratora,  zaopatrywał szpitale w kombinezony, których dramatycznie brakowało. Dla placówek medycznych było to zbawienne.

- O pomoc zwracały się do nas różne podmioty, nie tylko szpitale, ale również gminne sztaby kryzysowe, a nawet inni przedsiębiorcy, jak właściciele gabinetu stomatologicznego, którzy na początku epidemii nie mieli praktycznie żadnych możliwości zaopatrzenia się w kombinezony ochronne, tymczasem trzeba było prowadzić zabiegi. Pomogliśmy każdemu, komu mogliśmy – zdradza Maciej Twardowski.

TTS został uhonorowany wyróżnieniem Północnej Izby Gospodarczej, największej organizacji w Polsce, która zrzesza przedsiębiorców.

- W tym roku, z uwagi na pandemię, nie odbył się coroczny finał konkursu „Pracodawca Roku”, postanowiliśmy jednak w nieco odmiennej  formule wyróżnić firmy – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes PIG. - Uhonorowaliśmy grupę kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy w czasie pandemii koronawirusa zaangażowali się we wspieranie ochrony zdrowia oraz osób i instytucji potrzebujących wsparcia. Nie wybieramy najlepszego z najlepszych, a doceniamy wszystkich, którzy w tym trudnym czasie wykazali się solidarnością i społeczną odpowiedzialnością biznesu. W tym niezwykłym czasie nie wyobrażam sobie także żeby wokół Północnej Izby Gospodarczej nie ogniskowała się działalność charytatywna. Musimy być solidarni, pomocni i musimy otwierać nasze serca. Taką solidarnością i otwartością wykazała się również firma Technologie Tworzyw Sztucznych pomagając szpitalom, medykom i ratownikom czy samorządom lokalnym w walce z epidemią – dodaje.

Tylko w ostatnich dniach TTS przekazał kolejną partię środków ochrony osobistej dla szpitala w Szczecinie i darowiznę pieniężną  dla szpitala w Goleniowie.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35325,00 $ tona 1,73% 21 wrz
 Cynk 3002,00 $ tona -0,50% 21 wrz
 Aluminium 2863,00 $ tona 0,60% 21 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.