• <

40M Sunreef Explorer Eco: zrównoważony i transatlantycki

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie 40M Sunreef Explorer Eco: zrównoważony i transatlantycki

Partnerzy portalu

Fot. Sunreef Yachts

Stocznia Sunreef Yachts opracowała nowy model 40M Explorer, zaprojektowany by docierać daleko poza utarte szlaki. Dzięki smukłej i dynamicznej budowie kadłubów, jacht posiada optymalną architekturę do pokonywania długich dystansów przy niewielkim zużyciu energii.

Opracowana przez Sunreef Yachts powłoka paneli słonecznych zamienia każdą zewnętrzną powierzchnię kadłuba i nadbudówki jachtu w źródło energii, generując moc wystarczającą do zasilania wszystkich systemów na pokładzie, od klimatyzacji i lodówek po jacuzzi i sprzęt audiowizualny.

Fot. Sunreef Yachts


Prawdziwym przełomem jest ogromna platforma na rufie, która w zależności od potrzeb służy jako strefa do opalania oraz miejsce do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Całą przestrzeń można poszerzyć rozkładając dwie platformy skrzydłowe. Cztery duże, jasne kabiny dla gości umieszczone zostały na głównym pokładzie, podczas gdy górny pokład jest w dużej mierze przeznaczony na apartament właściciela, tworząc zaciszną oazę spokoju. Przez przesuwane drzwi na rufie można wyjść na prywatny taras.

Podróżnik i ambasador Sunreef Yachts, Mike Horn, pomógł zainspirować projekt nowego jachtu w ramach rozwijającej się współpracy z marką. Prezes Sunreef Yachts dołączył do niego na Grenlandii w ramach wyprawy żeglarskiej "What's Left". "Odkrywanie Grenlandii pod żaglami z Mikiem było dla mnie źródłem głębokiej motywacji do dalszego działania na rzecz zrównoważonej przyszłości w branży jachtowej" - powiedział Francis Lapp.

Fot. Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.