• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Jachty popłynęły z Portu Gdańsk do USA

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Polska firma Galeon, znana z produkcji luksusowych jachtów i łodzi motorowych, zorganizowała wysyłkę siedmiu swoich jednostek z Portu Gdańsk do Stanów Zjednoczonych. Łodzie załadowano na pokład statku Spliethoff Snoekgracht, który posiada trzy dźwigi 120-tonowe. 

Spliethoff to jeden z wiodących graczy w branży transportu ciężkich i ponadgabarytowych ładunków, będący ważnym podmiotem na międzynarodowej scenie przewozowej i posiadający regularne połączenia z najważniejszymi polskimi portami. Firma powstała w Amsterdamie w 1921 roku a jej  założycielem był shipbroker Johan Frederik Spliethoff, specjalizujący się w przewozach drewna z krajów leżących nad Bałtykiem. Dziś Spliethoff to wielka grupa żeglugowa, obejmująca kilka marek i zależnych od spółki-matki przedsiębiorstw. Są one aktywne w segmencie ciężarowców, statków wielozadaniowych, ale również statków ro-ro, con-ro i  tzw. coasterów, realizujących z powodzeniem przewozy w europejskiej żegludze bliskiego zasięgu.


Galeon to prywatna firma produkcyjna z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji luksusowych łodzi i jachtów motorowych, dysponująca jednymi z największych hal produkcyjnych w Europie. Na przestrzeni lat jachty Galeon zyskały renomę ze względu na swój ciekawy design, doskonałe osiągi oraz niespotykaną jakość wykonania. Dzięki niesamowitej dbałości o detale, innowacyjnym technologiom oraz świetnemu wzornictwu firma stała się jednym z wiodących producentów jachtów luksusowych w Europie. Ponad 30 lat doświadczenia w branży oraz tysiące usatysfakcjonowanych klientów z całego świata to najlepsze gwaranty jakości ich łodzi.bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.