• <
KONGSBERG_2023

Singapur. 200 statków zabunkrowało zanieczyszczone paliwo

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Singapur. 200 statków zabunkrowało zanieczyszczone paliwo

Partnerzy portalu

Singapur. 200 statków zabunkrowało zanieczyszczone paliwo - GospodarkaMorska.pl

Około 200 statków zabunkrowało w Singapurze zanieczyszczone paliwo dostarczone przez spółkę Glencore.

Morski i Portowy Urząd Singapuru (MPA) przedstawił wstępne ustalenia z dochodzenia w sprawie dystrybucji rzekomo skażonego paliwa żeglugowego, jakie zgłosiło kilka statków po bunkrowaniu w Singapurze – największym na świecie centrum bunkrowania.

Według informacji przekazanych przez MPA, 14 marca załogi kilku jednostek dowiedziały się, że do ich statków dostarczono olej napędowy o wysokiej zawartości siarki HSFO, który zawierał wysoki poziom stężenia chlorowanych związków organicznych (COC). O sytuacji natychmiast zostali powiadomieni miejscowi dostawcy paliwa bunkrowego, którzy mieli wstrzymać dostawy i poinformować o problemie innych odbiorców.

Dystrybutorem zanieczyszczonego paliwa była firma Glencore Singapore Pte Ltd, spółka zależna Glencore International, jednej z większych światowych firm handlujących surowcami. Glencore, po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniach w swoim paliwie, powiadomiło o sytuacji MPA, wstrzymało dostawy i rozpoczęło testy. Zanim jednak to się stało, paliwo zostało już sprzedane firmie PetroChina, która zabunkrowała około 200 statków w Singapurze. Około 80 z tych jednostek zgłosiło w następstwie problemy z pompami paliwowymi i silnikami. Jak wcześniej relacjonował Reuters na podstawie informacji uzyskanych od spółki VPS, zajmującej się badaniami paliw, niektóre ze statków, które zabunkrowały zanieczyszczone paliwo, wymagały holowania do portu.

Fot. Depositphotosetmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.