• <
gryfia_70lat

Japońskie trio chce produkować silniki napędzane wodorem

05.08.2021 11:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Japońskie trio chce produkować silniki napędzane wodorem

Partnerzy portalu

Japońskie trio chce produkować silniki napędzane wodorem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Yanmar

Kawasaki Heavy Industries, Yanmar Power Technology i Japan Engine Corporation utworzyło HyEng Corporation w ramach rozwoju napędu zerowego netto.

Trzech japońskich producentów silników okrętowych połączyło siły, aby utworzyć nową spółkę joint venture, której celem jest rozwój silników napędzanych wodorem dla przemysłu morskiego.

Firmy wyznaczyły Seiji Shindo na nowego prezesa HyEng. Kawasaki, Yanmar i Japan Engine posiadają po 33,33% udziałów w firmie. Główne działania biznesowe obejmą rozwój silnika wodorowego (podstawowa technologia), opracowanie międzynarodowych norm i zasad dotyczących systemów zasilania paliwem wodorowym, integrację systemów zasilania paliwem wodorowym, konserwację i eksploatację obiektów demonstracyjnych silników na paliwo wodorowe.

Ze względu na rosnącą potrzebę redukcji emisji gazów cieplarnianych oczekuje się, że w nadchodzących latach silniki okrętowe przejdą na różne paliwa alternatywne. Wśród wielu alternatyw, wodór cieszy się globalnym zainteresowaniem ze względu na jego zastosowanie w wielu sektorach przemysłu energetycznego i mobilnego jako paliwo o zerowej emisji.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.