• <
KONGSBERG_2023

AET wraz z Shell, Trafigura i Saudi Aramco inwestuje w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami klimatycznymi

14.11.2021 12:27 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki AET wraz z Shell, Trafigura i Saudi Aramco inwestuje w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami klimatycznymi

Partnerzy portalu

AET wraz z Shell, Trafigura i Saudi Aramco inwestuje w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami klimatycznymi - GospodarkaMorska.pl
Fot. AET

Malezyjski właściciel tankowca AET dołączył do grupy inwestorów składającej się z Shell, Trafigura i Saudi Aramco do wspierania szwajcarskiego startupu Daphne Technology zajmującego się technologiami mającymi na celu usunięcie substancji toksycznych i emisji gazów cieplarnianych z paliw.

Rozwiązanie plug-and-play firmy Daphne ma rozkładać zanieczyszczenia, takie jak tlenki azotu, metan i dwutlenek węgla z gazów spalinowych każdego rodzaju paliwa, w tym ropy naftowej, LNG, biopaliw, amoniaku i wodoru, przekształcając je w nieszkodliwe produkty uboczne.

– Jako zwolennicy zastosowania LNG jako długoterminowego rozwiązania w zakresie dekarbonizacji żeglugi morskiej, szukamy technologii, które pozwolą nam ograniczyć emisje i poprawić środowisko dekarbonizacji. Dlatego też, oprócz bycia inwestorem, będziemy również wdrażać i testować tę technologię na naszych statkach, które wykorzystują LNG paliwa – mówił kapitan Rajalingam Subramaniam, prezes i dyrektor generalny AET.

Shell Ventures doprowadził do pozyskania kapitału w wysokości 10 mln CHF (10,9 mln USD) wraz z Trafigura, AET i wszystkimi poprzednimi inwestorami, w tym Saudi Aramco Energy Ventures i Innovation Fund. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na drugą rundę finansowania badań, po tym jak Daphne Technology wydzieliła się ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technicznego (EPFL) w 2018 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.