PMK
Niemiecka stocznia Meyer Werft przekazał nowoczesny wycieczkowiec Spectrum of the Seas armatorowi Royal Caribbean International podczas ceremonii w czwartek w niemieckim Bremerhaven.
Z długością 347,75 metrów i szerokością 41,4 metrów, Spectrum of the Seas zostanie największym statkiem wycieczkowym w Azji, w momencie zawinięcia do Szanghaju w czerwcu tego roku.
Opierając się na projekcie Quantum-Class firmy Royal Caribbean, Spectrum of the Seas jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy kontroli emisji, takie jak hybrydowy system skruberów, energooszczędne systemy techniczne, zoptymalizowana hydrodynamikę, odzysk ciepła i energooszczędne diody LED system oświetlenia, które razem dają znaczne oszczędności energii.
W czwartkowej ceremonii wziął udział prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Cruises, Richard D. Fain, oraz prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean International, Michael Bayley.
- Z radością witamy Spectrum of the Seas, nasz pierwszy statek klasy Quantum Ultra, do rodziny Royal Caribbean - powiedział Michael Bayley. - Po raz kolejny połączyliśmy rewolucyjną konstrukcję statku z najnowszą technologią, aby dostarczyć statek, który zmieni na stałe chiński rynek wycieczkowy. Cieszymy się, że nasi goście będą mogli tworzyć tam wspaniałe rodzinne wspomnienia - dodał.
Szwedzka prasa pozytywnie o podpisaniu umowy na "Orkę". Wzmocni to NATO i gospodarkę
Zakończenie upadłości ST3 Offshore to nie koniec roszczeń wierzycieli o dalsze odsetki
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Zakończenie upadłości ST3 Offshore to nie koniec roszczeń wierzycieli o dalsze odsetki
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego