• <

Wspólna Kaczka 2016 za nami. Znamy laureatów „bursztynowych” nagród

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wspólna Kaczka 2016 za nami. Znamy laureatów „bursztynowych” nagród
Wspólna Kaczka 2016 za nami. Znamy laureatów „bursztynowych” nagród - GospodarkaMorska.pl

Patrycja Cybulska

16.10.2016 Źródło: własne

EuroAfrica Services oddział w Polsce oraz Navimor International Com laureatami „Bursztynowej Kaczki”. Nagrody zostały wręczone w piątek podczas XVII Spotkania Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2016. Gala odbyła się w Gdynia Arenie.

W tym roku Krajowa Izba Gospodarki Morskiej przyznała aż dwie „Bursztynowe Kaczki”. To nagrody za najbardziej spektakularne osiągnięcia w gospodarce morskiej. Pierwszą „Bursztynową Kaczkę" otrzymała Euroafrica Servises oddział w Polsce za skuteczne działania na rzecz uwolnienia z rąk piratów marynarzy statku „Szafir”, oraz rozpoczęcie w trudnym dla żeglugi okresie realizacji długoterminowej strategii inwestycyjnej, w ramach której zakupiono 2 drobnicowce o nośności 17,3 tys. t.

Druga „Bursztynowa Kaczka” trafiła do Navimor International Com. za budowę „pod klucz” i otwarcie Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli. Ta inwestycja była największym polskim projektem w Afryce i jednocześnie największym projektem edukacyjnym Unii Europejskiej na tym kontynencie. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 100 min euro.

Tego wieczoru przyznano także trzy wyróżnienia. „Bursztynowe Jajko” trafiło do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia za oddanie do użytku nowego magazynu śrutowo-zbożowego o kubaturze 222 tys. m2, wyposażonego w nowoczesną technologię załadunkowo-wyładunkową o wysokim stopniu bezpieczeństwa dla środowiska.

To samo wyróżnienie otrzymało także PCC Intermodal za ukończenie kolejnego etapu procesu inwestycyjnego, czyli oddanie do użytku w Polsce 3 nowoczesnych hubów intermodalnych.

Trzecie „Bursztynowe Jajko” otrzymała Remontowa LNG Systems za opracowanie i wdrożenie do linii produkcyjnej innowacyjnej technologii napędu LNG, uruchomionej następnie na „Samso” – duńskim promie pasażersko-samochodowym.

W tym roku Krajowa Izba Gospodarki Morskiej przyznała także nagrodę specjalną. Otrzymał ją Zarząd Morskiego Portu Gdynia za konsekwentną i wieloletnią realizację strategii rozwoju portu i modernizację infrastruktury portowej przy wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2015.

Gościem specjalnym tej edycji „Wspólnej Kaczki” był Polski Rejestr Statków. To towarzystwo klasyfikacyjne w tym roku obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia i działalności na rzecz gospodarki morskiej.

Stały punkt w kalendarzu branży morskiej

Miłośnicy „Wspólnej Kaczki” spotykają się co roku w drugi piątek października. W tej edycji udział wzięło 2 106 gości zaproszonych przez 196 firm. Przy 209 stołach spotkali się przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw branży morskiej: portów, stoczni, przedsiębiorstw żeglugowych, firm spedycyjnych i logistycznych, a także współpracujące z nimi podmioty: maklerzy, rzeczoznawcy, agenci i morscy ubezpieczyciele.

Na spotkaniu gościli także przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, województwa pomorskiego, władz samorządowych oraz parlamentarzyści.

„Wspólnej Kaczce” towarzyszyło także Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2016. To miejsce dyskusji o najważniejszych sprawach i problemach branży morskiej. Atmosfera „Wspólnej Kaczki” pozwala porozmawiać o nich raz jeszcze, lecz w zupełnie innej atmosferze. Uczestnicy tego spotkania to właśnie niezwykły klimat tej uroczyści wymieniali jako główny powód ich obecności na „Wspólnej Kaczce”.

Spotkanie Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego „Wspólna Kaczka” w tym roku odbyło się po raz 17., a 8. w Gdyni. Kolejna edycja w przyszłym roku.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.