• <
Baltexpo2023_duży

ONE odbiera swój pierwszy statek o pojemności 24 000 TEU

rk

07.06.2023 09:45 Źródło: ONE
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki ONE odbiera swój pierwszy statek o pojemności 24 000 TEU

Partnerzy portalu

ONE

Japan Marine United Corporation's Kure Shipyard dostarczył pierwszy z sześciu statków klasy Megamax zamówionych przez morskiego giganta przewozowego ONE (Ocean Network Express), niemal 400-metrowy ONE Innovation.

Zamówiona jednostka ma pojemność do 24 136 TEU i zdaniem firmy charakteryzuje się znacznie niższą emisją CO2 dzięki konstrukcji kadłuba, która ma na celu także maksymalizację poboru ładunku i zminimalizowanie zużycia paliwa. Statek jest także w nowoczesny system oczyszczania spalin, aby spełnić przepisy IMO dotyczące redukcji emisji, związanych z ogólnoświatowym trendem dekarbonizacji żeglugi.

- ONE Innovation to największy statek w naszej flocie i jesteśmy dumni, że jest naszym okrętem flagowym. Ten nowo wybudowany statek pomoże nam utorować drogę do zrównoważonego rozwoju globalnej logistyki i odpowiedzieć na potrzeby klientów z jakością usług nr 1 na świecie. W zeszłym roku ogłosiliśmy naszą Zieloną Wizję, której celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. Aktywnie pracujemy nad zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych z naszej floty i jesteśmy przekonani, że ten statek przyczyni się do tego wysiłku i wprowadzi innowacje do globalnej logistyki - powiedział dyrektor zarządzający ONE Yu Kurimoto.

ONE zawsze dąży do doskonałości operacyjnej, zrównoważonego rozwoju biznesu i ochrony środowiska. Poprzez wprowadzenie ONE INNOVATION wraz z innymi pięcioma nadchodzącymi siostrzanymi statkami Megamax. Celem ONE jest oferowanie bardziej konkurencyjnych i najlepszych w swojej klasie usług naszym klientom przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

ONE Innovation będzie obsługiwał trasę z Azji do Europy (FE3) w ramach THE Alliance (THEA). Rotacja portów będzie następująca: Ningbo - Xiamen - Kaohsiung - Yantian - Singapur - Rotterdam - Hamburg - Antwerpia - Southampton - Algeciras - Singapur - Yantian - Hongkong - Kaohsiung - Ningbo.

Japońska firma transportowa podkreśla, że budową tych nowych jednostek dąży nie tylko do bicia rekordów w zakresie rozmiarów statków oraz tonażu, ale też stania się pionierem zrównoważonego rozwoju biznesu morskiego i ochrony środowiska. Celem ONE jest stworzenie jak najbardziej konkurencyjnych usług przy jednoczesnym wpisaniu się w zeroemisyjną politykę względem CO2.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.