• <
KONGSBERG_2023

Norweski Fosen Yard dokończy prom zasilany LNG Honfleur

PMK

29.10.2020 15:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Norweski Fosen Yard dokończy prom zasilany LNG Honfleur

Partnerzy portalu

Norweski Fosen Yard dokończy prom zasilany LNG Honfleur - GospodarkaMorska.pl
Brittany Ferries

Budowa w połowie ukończonego promu napędzanego LNG Honfleur zostanie wznowiona w Fosen Yard AS w Rissa w Norwegii zamiast w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG) we Flensburgu w Niemczech.

Jak poinformowano, Fosen Yard otrzymał kontrakt od norweskiej firmy żeglugowej Siem Group na dokończenie statku pasażerskiego typu ro-ro, którego budowa rozpoczęła się w 2018 roku.

Nowa jednostka o masie 42 400 ton brutto (z numerem kadłuba 774) jest obecnie holowana z Niemiec do Norwegii i ma przybyć do Rissy w następny weekend.

W czerwcu tego roku francuskie przedsiębiorstwo żeglugowe Brittany Ferries anulowało kontrakt na budowę promu zasilanego LNG z FSG, powołując się na opóźnienia w dostawie statku spowodowane utrzymującymi się problemami finansowymi stoczni.

Statek został następnie przejęty przez Siema od FSG. W przeszłości niemiecka stocznia zbudowała dla Siema wiele jednostek pływających. Siem posiadał również mniejszościowy pakiet udziałów w starej FSG, zanim sprzedał ją firmie inwestycyjnej Tennor Holding.

Po rozpoczęciu postępowania upadłościowego w sierpniu, we wrześniu 2020 r. FSG przejęło kilka spółek należących do Tennor Holding.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.