• <
nauta_2024

Markos z rekordową sprzedażą do Holandii

jm

10.11.2021 13:50 Źródło: Inf. prasowa

Partnerzy portalu

Markos z rekordową sprzedażą do Holandii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Markos

Październik był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży na rynek holenderski łodzi produkowanych przez firmę Markos. Tylko w ciągu miesiąca trafiło tam 40 jednostek łodzi turystycznych.

Firma Markos z podsłupskiego Głobina produkuje łodzie na rynek niderlandzki od 15 lat. Pierwszą z nich w 2006 roku zakupiła firma Seagle. Od tego czasu sprzedaż systematycznie rosła, by w październiku 2021 osiągnąć rekordową liczbę 40 łodzi wysłanych do Holandii.

– Konsekwentnie budowana pozycja na tamtejszym rynku, a właściwie to skala realizowanych zamówień, wywołały pewne zmiany. Dziś, ze względu na zaawansowanie całego procesu sprzedażowego, kontaktem z potencjalnymi klientami zajmuje się firma Jachthaven Achterbos, Stormer Marine oraz Sloepen Centrum. To doskonałe potwierdzenie ugruntowanej i solidnej pozycji naszej firmy, która cieszy się doskonałą renomą – mówi Piotr Chomontek, dyrektor techniczno-handlowy Markos.

Zainteresowanie łodziami produkowanymi w Głobinie spotęgowała pandemia koronawirusa. Podobnie jak w wielu europejskich krajach, tak i w Holandii obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu. Reakcja społeczeństwa była natychmiastowa. Zamknięcie granic i brak możliwości zagranicznych wyjazdów urlopowych skłoniło wpłynęły na jeszcze większy rozkwit turystyki wodnej. Boom na posiadanie własnej łodzi trwa nieprzerwanie od czerwca ubiegłego roku.

– Końca tego zainteresowania nie widać. Już dziś mamy pokrycie w zamówieniach do grudnia roku 2022 – tłumaczy Piotr Chomontek.

Rynek holenderski znalazł się tym samym na drugim miejscu pod względem liczby zamówień w październiku. Wyższy wynik sprzedażowy ma jedynie produkcja łodzi marki Axopar.

– Cieszy nas, że produkowane przez nas modele docierają do wielu klientów na całym świecie, gdzie są cenione i polecane kolejnym osobom. To doskonały dowód na to, w jakiej kondycji znajduje się nasza firma – podsumowuje Cezary Koseski, dyrektor naczelny Markos.

Firma Markos specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku przez dwóch inżynierów budowy okrętów – mgr. inż. Bernardyna Marciniaka i mgr. inż. Cezarego Koseskiego. Od 2001 roku udziałowcem firmy Markos jest jeden z głównych, wieloletnich klientów firmy, niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd. Alians z niemieckim gigantem pozwolił na zwiększenie potencjału produkcyjnego i efektywności ekonomicznej oraz transfer informacji technicznej i technologicznej. Siedziba firmy Markos mieści się przy ulicy Przemysłowej w Głobinie (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Słupsk).

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.