• <
smartre_2023

Kadłub statku zbudowanego przez Marine Projects popłynął do Norwegii [GALERIA, WIDEO]

jm

19.12.2022 06:29
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kadłub statku zbudowanego przez Marine Projects popłynął do Norwegii [GALERIA, WIDEO]

Partnerzy portalu

Kadłub statku zbudowanego przez Marine Projects popłynął do Norwegii [GALERIA, WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Marine Projects

W gdańskiej stoczni Marine Projects Ltd. powstał częściowo wyposażony kadłub statku rybackiego Nord Fugløy. W czwartek 15 grudnia opuścił on dok i popłynął na holu do Norwegii.

Wykonany przez Marine Projects Ltd. częściowo wyposażony kadłub statku rybackiego został 9 grudnia wprowadzony do pływającego doku i zwodowany, a następnie, 15 grudnia, opuścił stocznię i popłynął do Norwegii na holu holownika Bestla. Na miejscu, w stoczni Larsnes Mek. Verksted AS jednostka zostanie wykończona.

Statek rybacki został zamówiony przez norweskiego armatora Camaro Fiskeriselskap AS, do którego trafi wiosną. Mierzy 50,7 m długości i 12 m szerokości. Na pokładzie jest 11 kabin przeznaczonych dla 14 członków załogi.

Nord Fugløy to kolejna kooperacja między Marine Projects i norweską Larsnes Mek. Verksted. W ciągu ostatnich miesięcy polska stocznia zwodowała i przekazała norweskim kolegom częściowo wyposażone kadłuby innych statków, jak 80-metrowego transportowca ryby żywej Orca Yka dla armatora z Chile i nieco większego Ro Senja dla armatora z Norwegii.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.