• <
smartre_2023

Furetank i Algoma rozszerzają inwestycje o kolejne tankowce dwupaliwowe

10.11.2022 21:42 Źródło: Furetank
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Furetank i Algoma rozszerzają inwestycje o kolejne tankowce dwupaliwowe

Partnerzy portalu

Furetank i Algoma rozszerzają inwestycje o kolejne tankowce dwupaliwowe - GospodarkaMorska.pl
Furetank

Szwedzki Furetank i kanadyjska Algoma Central Corporation rozszerzają swoje wspólne przedsięwzięcie (joint venture) FureBear o kolejne tankowce dwupaliwowe o pojemności 18 000 ton serii Vinga, przeznaczonych do handlu na europejskich akwenach. Współpraca została ogłoszona w sierpniu i wtedy jeszcze planowano cztery nowe jednostki.

Celem obu przedsiębiorstw jest uczynienie transportu i handlu morskiego przyjaznym dla środowiska, wprowadzając najnowsze nowinki techniczne pozwalające na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Ważne jest też dla nich bezpieczeństwo morskiej fauny i flory.

Nowe statki Vinga zostaną zbudowane przez China Merchants Jinling Shipyard w Yangzhou. Dwa z nich zostały zamówione przez Furetank we wrześniu i zostaną przekazane do FureBear, natomiast zamówienie na dwa kolejne zostało złożone z oczekiwaną dostawą w 2025 roku. Jednostki są zaprojektowane we współpracy z FKAB Marine Design. Wszystkie mają możliwość zasilania dwupaliwowego i mogą być zasilane zarówno LNG jak i w sposób konwencjonalny. Zostały zaprojektowane z hybrydowym rozwiązaniem akumulatorowym i kilkoma innymi innowacyjnymi funkcjami, zmniejszającymi zużycie paliwa i energii.

- Zacieśnienie współpracy z Algoma pozwoli spółce FureBear lepiej się rozwijać. To kolejne potwierdzenie korzyści dla środowiska i innowacyjnego projektu naszej serii Vinga - podkreślił dyrektor generalny Furetank Lars Höglund.

Obecnie w wyposażeniu firmy znajduje się 11 jednostek morskich tej serii określanych jako „najbardziej przyjazne środowisku statki transportowe”

Gospodarka Morska
Furetank

- W naszym planie strategicznym postanowiliśmy znaleźć zrównoważone obszary, aby rozwijać naszą działalność i wykorzystywać kapitał w najwyższych i najlepszych zastosowaniach. Ta inwestycja umożliwia nam dalszą dywersyfikację bazy aktywów i geograficznych stref handlowych Algomy w segmencie, który dobrze znamy i z partnerami, którzy podzielają nasze wartości – zaznaczył prezes i dyrektor generalny Algomy Gregg Ruhl.

Po zakończeniu budowy wszystkie statki będą obsługiwane przez firmę Furetank z portu w Göteborgu w Szwecji.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.