• <

Wynik wyszukiwania - "most" - Wiadomości

Służby usuwają ostatnie sekcje zawalonego mostu w Baltimore. Trasa żeglugowa ma być w pełni otwarta

Pierwszy raz od czasu katastrofy z 26 marca, gdy zawalił się most Francis Scott Key, trasa żeglugowa prowadząca przez rzekę Patapsco do portu w Baltimore w stanie Maryland w USA ma zostać ponownie otwarte. Jak podkreślają służby zajmujące się rozbiórką, normalny ruch morski ma zostać przywrócony do końca maja, zgodnie z wcześniejszym planem.
06.06.2024

Rosyjski statek uderzył w Most Krymski

Statek pod rosyjską banderą uderzył w kolejową część Mostu Krymskiego, łączącego Krym z Rosją. Rosjanie przekazali informacje o awarii, nie ma doniesień o sabotażu.
28.05.2024

[WIDEO] Sprawca katastrofy w Baltimore odholowany, kanał ponownie żeglowny

Blisko dwa miesiące po tym, jak kontenerowiec Dali uderzył w przęsło mostu Key Bridge w Baltimore, powodując zawalenie się całej konstrukcji, statek został odholowany z miejsca katastrofy, a kanał dostępowy do Fort McHenry został ponownie otwarty, choć z ograniczeniami.
22.05.2024

Kolejny incydent z mostem w USA. Barka zalicza kolizję na rzece w Teksasie

Do groźnej sytuacji doszło w środę rano na wyspie Pelican w pobliżu miasta Galveston w stanie Teksas. Barka transportowa zderzyła się z nieczynnym mostem kolejowym, łączącym uczelnię miasto z tamtejszą uczelnią (Texas Agricultural and Mechanical University). W wyniku kolizji doszło do wycieku ropy do rzeki.
16.05.2024

Na statku, który uderzył w most w Baltimore, wysadzono zalegające od tygodni elementy konstrukcji. Kontenerowiec jest wolny

Saperzy z armii USA wykonali skomplikowaną operację wysadzenia elementu konstrukcji mostu Francis Scott Key, który od marca zalegał na kontenerowcu M/V Dali, który z tego powodu pozostawał zablokowany. Teraz będzie możliwe odholowanie statku i udrożnienie trasy żeglugowej, prowadzącej do portu w Baltimore.
14.05.2024

Postęp prac przy zawalonym moście w Baltimore. Zostanie otwarta wodna trasa dla jednostek rekreacyjnych

Amerykańskie władze przygotowują się do usunięcia kolejnych elementów zawalonego 26 marca br. mostu Francis Scott Key. W międzyczasie Kapitanat Portu ustanawia plan tranzytowy, aby zapewnić statkom rekreacyjnym możliwość poruszania się przez strefę bezpieczeństwa.
10.05.2024

Zaczepił w Danii o most, płynie do Polski

W sieci pojawiło się nagranie, na którym wypływający z Danii statek ociera się burtą o most. Jednostka wpłynie dziś do Gdyni.
07.05.2024

Po ponad miesiącu od katastrofy kolejne statki opuszczają port w Baltimore

W efekcie działań władz lokalnych, stanowych służb i kapitanatu portu w celu stworzenia tymczasowego kanału o dużym zanurzeniu, kolejne duże statki opuszczają Baltimore. Od momentu katastrofy, gdy zawalił się most Francis Scott Key, wiele statków spędziło przymusowo w porcie kilka tygodni, oczekując na przywrócenie żeglowności na rzece Patapsco.
29.04.2024

W Baltimore otwarto trzecią, tymczasową trasę w pobliżu zniszczonego mostu

Kapitanat Portu ustanowił Tymczasowy Kanał Alternatywny Fort Carroll, który znajduje się po północno-wschodniej stronie głównego kanału w pobliżu zawalonego w ubiegłym miesiącu mostu Francis Scott Key i zapewni ograniczony dostęp dla statków o znaczeniu komercyjnym.
24.04.2024

FBI wszczęło śledztwo w sprawie katastrofy mostu w Baltimore

FBI wszczęło śledztwo w sprawie zawalenia się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore. Miasto zamierza podjąć kroki prawne przeciwko właścicielowi statku, który uderzył w filar obiektu powodując jego zniszczenie.
16.04.2024

Było blisko. 26 barek dryfowało w stronę mostów

Dwa mosty w rejonie Pittsburgha na rzece Ohio w Stanach Zjednoczonych zostały zamknięte ze względów bezpieczeństwa – w ich stronę w niekontrolowany sposób płynęło aż 26 załadowanych barek.
14.04.2024

W Baltimore rozpoczął się rozładunek kontenerów z feralnego statku, który uderzył w most

Służby portowe oraz wojskowi inżynierowie rozpoczęli rozładunek kontenerów znajdujących się na statku Dali, który 26 marca zderzył się z przęsłem mostu Francis Scott, doprowadzając do katastrofy, w wyniku której zginęło sześć osób oraz doszło do zablokowania dostępu do portu w Baltimore. Prace nad udrożnieniem trasy żeglugowej mają potrwać do końca maja.
09.04.2024

O włos od kolejnej katastrofy z udziałem statku i mostu. Tym razem w Nowym Jorku

Dwa tygodnie po katastrofie w Baltimore, gdzie statek uderzył w przęsło mostu Francis Scott, w wyniku czego doszło do jego zawalenia, prawie doszło do podobnej sytuacji w Nowym Jorku. Kontenerowiec APL Qingdao (IMO 9461893) doznał awarii, lecz tym razem nikomu nic się nie stało.
09.04.2024

Szczątki mostu w Baltimore po katastrofie pójdą na złom. Trwa wywóz wielotonowych elementów

Amerykańskie służby kontynuują demontaż elementów mostu Francis Key, który zawalił się 26 marca po tym, jak w jedno z jego przęseł uderzył kontenerowiec Dali. Wielotonowe fragmenty są ładowane na barki wywożone celem ich przyszłej utylizacji. Udrożnienie trasy żeglugowej, prowadzącej do portu w Baltimore, ma potrwać przynajmniej kilka tygodni.
08.04.2024

Raport wypadków i zdarzeń morskich – marzec 2024 r.

Ostatni miesiąc pierwszego kwartału roku to nie tylko nadal napięta sytuacja międzynarodowa na wielu akwenach świata, skutkująca ograniczonym bezpieczeństwem żeglugi i pierwszymi śmiertelnymi ofiarami wśród cywilnych marynarzy, ale również jedna z największych katastrof z udziałem statku handlowego w ostatnich latach. Zderzenie dużego kontenerowca oceanicznego z mostem w Baltimore USA, bo o tym wypadku mowa będzie miało szereg wielopłaszczyznowych konsekwencji.
07.04.2024

Korpus inżynieryjny armii USA podaje wstępną datę otwarcia kanału żeglugowego w Baltimore po katastrofie

Z udziałem inżynierów US Army trwają prace nawodne i podwodne związane z oceną stanu uszkodzeń mostu Francis Scott Key i prac związanych z udrożnieniem kanału żeglugowego połączonego z portem w Baltimore. Wojskowi specjaliści ustalili wstępny harmonogram renowacji w celu bezpiecznej nawigacji na wodnej trasie.
05.04.2024

Włochy. 450 domów przeznaczono do zburzenia na Sycylii i w Kalabrii pod budowę mostu

450 domów przeznaczono do zburzenia na Sycylii i w Kalabrii na terenach, gdzie powstaną place budowy mostu w Cieśninie Mesyńskiej - poinformowały włoskie władze lokalne w związku z rozpoczęciem procedury pozyskiwania tych obszarów. Budowa mostu ma rozpocząć się w tym roku.
04.04.2024

Katastrofa mostu w Baltimore przyczyną strat dla żeglugi

Wiele firm wskazuje, że ubiegłotygodniowa katastrofa, w wyniku której doszło do zawalenia mostu w Baltimore, doprowadziła do zaburzenia żeglugi w regionie. Wallenius Wilhelmsen wskazuje u siebie straty wynoszące do 10 mln dolarów.
03.04.2024

Katastrofa mostu w Baltimore. Ruszyły prace rozbiórkowe, uruchomiono awaryjny tor żeglugowy

W Baltimore ruszyły prace nad rozbiórką zawalonego mostu Francis Scott Key. Jednocześnie ustanowiony został tymczasowy tor żeglugowy dla kluczowych jednostek o niewielkim zanurzeniu.
02.04.2024

Baltimore. Uwolnienie statku Dali jeszcze niemożliwe

Kontenerowiec Dali, który utknął pod zniszczonym mostem po wypłynięciu z portu Baltimore, nie zostanie uwolniony w najbliższym czasie. Nie wiadomo ile potrwa usuwanie zawalonej konstrukcji, która dociska statek do dna kanału. Ponadto okazało się, że pod rumowiskiem biegnie gazociąg.
31.03.2024

Armator wycieczkowców ostrzega przed finansowymi skutkami katastrofy w Baltimore

Carnival Corp, armator jednostek wycieczkowych, zwrócił już uwagę na finansowe skutki katastrofy mostu w Baltimore, która odcina tamtejszy port na bliżej nieokreślony czas.
29.03.2024

Zanieczyszczone paliwo przyczyną problemów Dali w Baltimore?

Powodem problemów z zasilaniem na kontenerowcu Dali, co doprowadziło do kolizji z mostem w Baltimore, może być zanieczyszczenie paliwa na statku. To jedna z teorii, która będzie badana przez śledczych.
29.03.2024

W Baltimore utknęło jedenaście jednostek

W porcie Baltimore, z którego nie można teraz wypłynąć po katastrofie mostu, utknęło jedenaście jednostek, w tym cztery służące wojsku.
29.03.2024

USA. Rząd przyznał 60 mln dolarów na odbudowę mostu w Baltimore

W czwartek rząd USA przyznał stanowi Maryland 60 milionów dolarów federalnej pomocy nadzwyczajnej w odpowiedzi na zawalenie się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore, Koszty odbudowy mostu mogą wzrosnąć do 2 miliardów dolarów, prognozują urzędnicy federalni.
29.03.2024

Sześć osób zaginionych w katastrofie w Baltimore uznano za zmarłe

Sześć osób, które zaginęły w wyniku uderzenia statku handlowego w most Key w Baltimore, uznaje się za zmarłe, a akcja ratownicza zostaje zawieszona - poinformowała we wtorek policja stanu Maryland. W środę rano poszukiwania mają zostać wznowione przez nurków.
27.03.2024

Most runął jak domek z kart po tym, jak uderzył w niego statek. Wielka tragedia w Baltimore (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Nad ranem we wtorek doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Baltimore w amerykańskim stanie Maryland. Na opublikowanych w internecie nagraniach widać, że statek handlowy uderzył podpory mostu Key Bridge, w wyniku czego ten niemal w całości runął do wody. Trwa szacowanie szkód, a liczba ofiar rośnie.
26.03.2024

Katastrofa mostu w Baltimore: kolejne szczegóły. Co z załogą statku?

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły związane z uderzeniem kontenerowca Dali w most Key w Baltimore, który doprowadził do tragicznego zawalenia się przeprawy. Okazuje się, że załoga i piloci w obliczu awarii statku zachowali się zgodnie z procedurami.
26.03.2024

Biden chce jak najszybciej otworzyć port Baltimore i odbudować most Key

Poleciłem mojemu zespołowi, by poruszył niebo i ziemię, by ponownie otworzyć port w Baltimore i odbudować most Key tak szybko, jak to tylko możliwe - powiedział we wtorek prezydent USA Joe Biden. Zapewnił, że za odbudowę przeprawy w całości zapłaci rząd federalny.
26.03.2024

Przed uderzeniem w most Dali tracił zasilanie. Załoga alarmowała, most był zamknięty

Gubernator stanu Maryland Wes Moore poinformował, że wstępne wyniki śledztwa ws. zawalenia się mostu Key w Baltimore wskazują na wypadek. Nie widzieliśmy żadnych dowodów na związki z terroryzmem - powiedział Moore we wtorek na konferencji. Dodał, że załoga statku zgłosiła utratę mocy silnika, co pozwoliło zamknąć most tuż przed uderzeniem.
26.03.2024

Pięć ofiar zderzenia barki z mostem

W pobliżu miasta Kanton (Guangzhou) w Chinach barka uderzyła w most na drodze wodnej w delcie Rzeki Perłowej. Część mostu zarwała się, zginęło pięć osób.
23.02.2024

Finlandia. Rząd: most do Szwecji zabezpieczeniem kraju na wypadek zagrożenia ze strony Rosji

Stałe połączenie drogowe do Szwecji o długości około 60-80 km, wiodące przez północną część Zatoki Botnickiej, zabezpieczyłoby Finlandię w przypadku eskalacji napięcia na Morzu Bałtyckim i zablokowania przez Rosję kanałów żeglownych; fińskie władze przystąpiły do oceny opłacalności projektu – podało radio Yle.
01.02.2024

Wypadek w Kanale Sueskim. Kontenerowiec uderzył w most pontonowy

Kontenerowiec One Orpheus uderzył w środę w most pontonowy na wschodniej przeprawie Kanału Sueskiego. Ruch nie został wstrzymany, a statkowi przywrócono pływalność.
06.12.2023

Sztorm zniszczył rosyjskie umocnienia na Krymie i uwolnił delfiny

Od 26 listopada państwa nad Morzem Czarnym muszą zmagać się z wyjątkowo silnym sztormem, w wyniku którego doszło do uszkodzenia morskiej i nadmorskiej infrastruktury, a wiele statków uległo trafiło na mieliznę. Spotkało to także okupowany przez Rosję od 2014 roku Krym. Efekty działań sił żywiołu okazują się także strategicznie bolesne dla Rosjan.
01.12.2023

Wkrótce doraźny remont mostu obrotowego w Giżycku, bez niego statki nie mogą spłynąć na miejsce zimowania

Wkrótce rozpocznie się doraźny remont mostu obrotowego w Giżycku, który ma pozwolić na otwarcie przęsła mostu. To z kolei pozwoli spłynąć statkom Żeglugi Mazurskiej na miejsce zimowania, bo na razie jednostki stoją w giżyckim porcie.
05.11.2023

Województwo śląskie w najbliższym czasie spodziewa się rządowej dotacji do nowego mostu na Odrze

W najbliższym czasie, w ciągu tygodnia-dwóch, gotowa powinna być umowa ws. rządowej dotacji do budowy nowego mostu na Odrze między miejscowościami Łubowice i Ciechowice (pow. raciborski) - poinformował w czwartek członek zarządu woj. śląskiego Krzysztof Klimosz.
28.09.2023

Prezydent Zełenski: most na okupowany Krym jest celem, który trzeba zneutralizować

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w piątek podczas wystąpienia online na konferencji Aspen Security Forum, że rosyjski most na okupowany Krym jest "wrogim obiektem" zbudowanym nielegalnie, niezgodnie z prawem międzynarodowym, a także jest "celem, który należy zneutralizować".
22.07.2023

Atak na most krymski. Mnożą się teorie na temat jego przebiegu i użytej broni

Choć na ten moment nie jest to wciąż oficjalnie potwierdzone, wiele wskazuje iż Ukraina dokonała ataku na Most Krymski z użyciem bezzałogowego drona. To już drugi od października ubr. incydent związany z uszkodzeniem tej ważnej drogi łączącej półwysep z Rosją, będący też symbolem panowania Moskwy nad Krymem.
17.07.2023

Most Stągiewny będzie zwodzony tylko na żądanie jednostek pływających

Most Stągiewny może być zwodzony maksymalnie siedem razy w ciągu doby i według ustalonego harmonogramu. Jest to trzeci obok kładki na Ołowiankę i kładki obrotowej na Wyspę Spichrzów obiekt zwodzony na Motławie. Podnoszenie przęsła realizowane będzie tylko po wcześniejszym zgłoszeniu jednostek pływających.
12.07.2023

Jeden z najdłuższych w Europie. W Rumunii otwarto olbrzymi most

Trzeci pod względem długości most wiszący na kontynencie otwarto w Rumunii. Rozpościerająca się nad Dunajem przeprawa łączy dwa rumuńskie regiony i otwiera drogę do rejonów nad Morzem Czarnym przy granicy z Ukrainą.
07.07.2023

Most w Nowakowie powstający w związku inwestycją na Mierzeji Wiślanej lada moment będzie przejezdny

W środę, 5 lipca rozpocznie się ruch kołowy przez most nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo. Most został zbudowany w ramach „Drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską cz. II”, której inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni. Most pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe w kwietniu, uzyskał niezbędne zgody i został dopuszczony do użytkowania.
04.07.2023

Most nad Regalicą ma zostać ukończony w tym roku. Aktualnie trwa nasuwanie części konstrukcji

Budowa mostu nad Regalicą ma zakończyć się zgodnie z planem, nie jest zagrożone jej finansowanie. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec br., poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Nowy most zwiększy swobodę żeglugi śródlądowej przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości ruchu kolejowego.
26.06.2023

Indie. Most na Gangesie zawalił się lub został umyślnie wysadzony

Media w Indiach rozgrzała do czerwoności informacja o zawaleniu się wciąż będącego w budowie mostu na Gangesie w miejscowości Bihar. Oficjele mówią, że wszystko było zaplanowane, ale naoczni świadkowie są innego zdania.
06.06.2023

Most Krymski został zamknięty i znów unosi się nad nim dym

Użytkownicy Twittera donoszą, że most na Krymie znowu został zamknięty i unosi się nad nim dym. Według oficjalnych, rosyjskich danych, obiekt jest niedostępny z powodu „ćwiczeń wojskowych”. W związku z niedawnym atakiem dronów na rosyjski okręt Iwan Churs pojawiają się domniemania, że to preludium do ukraińskich działań mających na celu odzyskanie półwyspu utraconego w 2014 roku.
24.05.2023

Przekop przez Mierzeję: przed wakacjami zostanie oddany do użytku obrotowy most w Nowakowie

Most obrotowy w Nowakowie, budowany w ramach drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, zostanie oddany do użytku przed wakacjami. To trzeci i największy most obrotowy na nowym szlaku do Elbląga - podała PAP rzeczniczka inwestora Urzędu Morskiegow Gdyni Magdalena Kierzkowska.
21.05.2023

Most w Nowakowie po próbach obciążeniowych. To kolejna inwestycja w związku z Mierzeją Wiślaną

Budowany w ramach drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską most obrotowy w Nowakowie pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe. Odbyły się one w kwietniu, kiedy to również przeprowadzono z powodzeniem testowy obrót całej konstrukcji.
09.05.2023

Włochy: budowa mostu w Cieśninie Mesyńskiej ma kosztować 13,5 mld euro

13,5 miliarda euro będzie kosztować według prognoz rządu Włoch budowa mostu w Cieśninie Mesyńskiej, łączącego Kalabrię na stałym lądzie z Sycylią - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury i transportu Edoardo Rixi. W marcu tego roku rząd Giorgii Meloni przyjął dekret o budowie mostu. W 2013 roku plany te zostały zawieszone głównie ze względu na oszczędności w dobie kryzysu.
08.05.2023

GDDKiA: ponad 46 mln zł ma kosztować projekt i budowa nowego mostu na Narwi koło Wizny

Projekt i budowa nowego mostu na Narwi w rejonie Wizny (Podlaskie) na drodze krajowej 64 z Łomży do Białegostoku ma kosztować 46,4 mln zł - poinformowała GDDKiA. Dodała, że most powinien być gotowy pod koniec 2025 r.
25.04.2023

Przyjęto dekret w sprawie budowy mostu łączącego Kalabrię z Sycylią

Rząd Włoch przyjął dekret, który otwiera drogę do realizacji odkładanej od lat i stale powracającej w planach budowy mostu w Cieśninie Mesyńskiej, który ma połączyć Kalabrię z Sycylią. Projekt tej inwestycji bije rekordy pod względem liczby jej planów, decyzji w sprawie przystąpienia do robót i ich wstrzymywania. Prace mają rozpocząć się do lata przyszłego roku.
17.03.2023

Rosyjski dron-samobójca uderza w ukraiński most

Zdaniem obserwatorów siły rosyjskie użyły bezzałogowego statku powierzchniowego (USV) do ataku na strategiczny most między Ukrainą a Mołdawią. Jest to pierwsze znane rosyjskie użycie tego typu jednostki w walce.
13.02.2023

Awaria mostu w Sobieszewie

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) poinformowała o awarii zwodzonego mostu w Sobieszewie (woj. pomorskie) nad Martwą Wisłą. Ruch samochodowy przebiega sprawnie. Martwą Wisłą nie przepłyną większe jednostki.
13.01.2023

Ukraina. Wywiad: oskarżenia FSB dotyczące ataku na most na Krym są "bzdurne"

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Andrij Jusow ocenił w środę jako "bzdurne" oświadczenie rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która oznajmiła, że za atakiem na most na Krym stoi szef HUR Kyryło Budanow.
12.10.2022

[WIDEO] Wybuch na rosyjskim moście na Krym

Na zbudowanym przez Rosję moście prowadzącym na anektowany Krym wybuchł pożar - informuje w sobotę portal Ukraińska Prawda. Na most nie są wpuszczane pojazdy. Część przeprawy zawaliła się.
08.10.2022

Jacht Jeffa Bezosa nie spowoduje demontażu zabytkowego mostu

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że firma Oceanco, która buduje superluksusowy jacht dla multimiliardera Jeffa Bezosa, będzie domagać się demontażu historycznego mostu w Rotterdamie na potrzeby transportu jednostki. W ostatnim czasie firma miała poinformować, że zrezygnuje z pomysłu.
12.07.2022

Widoczne postępy przy przebudowie mostu nad Regalicą

Przebudowa mostu na Regalicy to jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych obecnie na Pomorzu Zachodnim. Realizatorem są Wody Polskie, a projekt jest realizowany w ramach Programu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły.
02.06.2022

[WIDEO] Frachtowiec utknął pod mostem

Frachtowiec Outrivaling 3 zdryfował i uderzył w nabrzeże, po czym zaklinował się pod mostem. Do wydarzenia doszło w porcie Hai Phong w północnym Wietnamie.
24.04.2022

Przekop Mierzei Wiślanej. Trwają roboty i testy drugiego mostu obrotowego

Roboty czerpalne i narzut z kamienia w portach osłonowych na Zatoce Gdańskiej oraz montaż wyposażenia hydrotechnicznego w śluzie. Poza tym próby ruchowe drugiego już mostu obrotowego i dalsze wykonywanie sztucznej wyspy na Zalewie. Tak w skrócie przebiegały prace na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej w ostatnim czasie. Nowy kanał żeglugowy ma być gotowy jeszcze w tym roku.
21.03.2022

Nad Cieśniną Dardanele otwarto najdłuższy wiszący most na świecie łączący Europę z Azją [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Turcji otwarto w piątek najdłuższy wiszący most na świecie, zbudowany nad Cieśniną Dardanelską, łączący Europę z Azją. Most o nazwie Canakkale 1915 ma 4608 m długości i 318 m wysokości.
19.03.2022

Kultowy most w Rotterdamie może zostać rozebrany, by umożliwić przepłynięcie jachtu Bezosa

Aby umożliwić przepłynięcie superjachtu za prawie pół miliarda dolarów założyciela firmy Amazon Jeffa Bezosa, konieczny będzie czasowy demontaż mostu Koningshaven, lepiej znanego jako De Hef, w Rotterdamie.
04.02.2022

Most nad Sundem zamknięty, przewozy promowe zawieszone

Z powodu orkanu Malik zamknięto w sobotę wieczorem most łączący Danię ze Szwecją nad cieśniną Sund. Na Bałtyku nie kursują promy, w tym zawijające do polskich portów.
30.01.2022

Most Południowy nad kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej będzie nosił imię posła PiS Jerzego Wilka

Most Południowy nad kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej będzie nosił imię zmarłego w maju br. posła PiS Jerzego Wilka. Uroczystość nadania imienia odbędzie się w poniedziałek.
24.10.2021

Przekop Mierzei Wiślanej. Trwają testy drugiego mostu i budowa wyspy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zakończono część prac w portach osłonowych na Zatoce Gdańskiej. Trwają testy i regulacja mechanizmów drugiego mostu obrotowego. Bliskie ukończenia jest też pogrążanie ścianek szczelnych sztucznej wyspy. Co jeszcze dzieje się na budowie Przekopu Mierzej Wiślanej?
22.10.2021

Most połączył kontynentalną część Chorwacji z półwyspem Pelješac

Most Pelješac połączył kontynentalną część Chorwacji z półwyspem o tej samej nazwie, na lądzie oddzielonym od reszty kraju przez terytorium Bośni i Hercegowiny.
23.08.2021

W piątek ma być oddany do użytku nowy most nad kanałem żeglugowym przez Mierzeję

Nowy most nad budowanym kanałem żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną zostanie oddany do użytku w piątek - poinformował inwestor, Urząd Morski w Gdyni. To jeden z dwóch mostów, po których mieszkańcy i turyści będą przejeżdżać odwiedzając miejscowości od Krynicy Morskiej do Stegny.
24.06.2021

Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na moście w Sobieszewie

Od poniedziałku, (19 kwietnia) od godzin porannych do soboty (24 kwietnia) na Moście im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Sobieszewie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Zmiany w organizacji ruchu wynikają z konieczności przeprowadzenia prac gwarancyjnych na obiekcie.
19.04.2021

Nowy most w Genui przypomina konstrukcją kadłub statku (wideo)

Po niespełna dwóch latach budowy w Genui zainaugurowany został nowy most w miejscu poprzedniego, który runął, zabijając 43 osoby. Nowy most Świętego Jerzego stanął szybciej niż wymiar sprawiedliwości Włoch zakończył postępowanie w sprawie przyczyn katastrofy.
04.08.2020

Cermar Industry Sp. z o. o.

konstrukcje offshore,konstrukcje okrętowe,konstrukcje offshorowe,zbiorniki,wyposażenie pokładowe,łodzie rybackie,marki morskie,podnośnik offshore,podnośniki offshore,offshore,moduły offshore,pale kotwiące do platform,platforma tłumiąca,rurociągi i platformy,uchwyt do podnoszenia wież ,uchwyt do podnoszenia wież wiatrowych,wyciągarki okretowe,wyciągarki okrętowe,zbiorniki ciśnieniowe,zbiorniki wypornościowe,wysięgniki palnikowe do platform,platforma do podnoszenia 3500 ton,konstrukcje morskie,konstrukcje typu offshore,konstrukcje mostów i kładek,wysięgniki palnikowe na platformy,zabezpieczenia antykorozyjne,hydraulik siłowa,hydraulika siłowa i elektryczna,produkcja zbiorników ciśnieniowych,wytwarzanie rurociągów o dużych gabarytach,przewóz konstrukcji ponadgabarytowych

Alphatron Marine Poland Sp. z o.o.

alphatron marine,alphabridge,jrc,japan radio company,sailor,jotron,tron,yokogawa,wempe,intellian,inmarsat,autopilot,gmdss,gps,dgps,fleet broadband,fbb,żyrokompas,nawigacja,elektronawigacja,radionawigacja,ecdis,navtex,radar,skaner,gyro,vdr,svdr,ais,echosonda,sonar,log,telefon satelitarny,łączność satelitarna,elektronika morska,łączność morska,radiokomunikacja,dsc,epirb,radiopława,sart,public addresser,rozgłośnia,PAGA,wiatromierz,antena,przeglądy radiowe,apt,coc,mf/hf,vhf,uhf,radio,mostek zintegrowany,bateria,baterie,zwalniak,hru,zegar

Buttimer Polska Sp. z o.o.

konstrukcje wsporcze,konstrukcje stalowe,ogrodzenia,kosze zasypowe,podesty obsługowe,kraty pomostowe,wyroby ze stali,podesty,zbiorniki,bufory

Ośrodek Szkoleniowy Rybołówstwa Bałtyckiego Akademia Morska w Szczecinie

ośrodek rybołówstwa,ośrodek,ośrodek szkoleniowy,rybołówstwo,szkolenia symulator,szkolenia rybaków,Symulator Manewrowo-Nawigacyjny Mostka Statku Rybackiego

Elpo Firma Usługowa Wiesław Tusk

WYKONUJEMY USŁUGI SPECJALISTYCZNE ZWIĄZANE Z ZASTOSOWANIEM HYDRAULIKI SIŁOWEJ.
elpo,hydrauliczny system poślizgowy,hydraulic skidding system,skidding system,transport metodą ślizgową,przemieszczanie sztuk ciężkich,podnoszenie i opuszczanie sztuk ciężkich,podnoszenie przęseł mostowych,przemieszczanie i ustawianie maszyn,testy wytrzymałościowe konstrukcji,ważenie sztuk ciężkich,hydraulic jack climbing system

Gillmet Sp. z o.o.

Cynkownia ogniowa, Konstrukcje stalowe
cynkowanie ogniowe,zabezpieczenia antykorozyjne,kraty pomostowe,stropy robocze,konstrukcje stalowe,cynkownia ogniowa

NAVINORD Piotr Cywiński

Elektronika morska,Elektronika okrętowa,Elektronika jachtowa,Nawigacja morska,Urządzenia nawigacyjne,Integracja elektroniki morskiej projektowanie elektroniki morskiej NMEA0183 NMEA2000 projektowanie CAD 3D modelowanie CAD 3D plan aranżacji anten aranżacja mostka plan rozmieszczenia przetworników bezzałogowe jednostki pływające hydrografia automatyczna hydrografia bezzałogowa naprawy jednostek bezzałogowych morskie prace wysokościowe wymiana anten morska antena ukf vhf antena iridium VDO Actisense promarine scan antennas

Geo Ingenieurservice Polska Sp. z o.o.

Hydrografia Geodezja
inżynieria morska,offshore,budownictwo hydrotechniczne,budownictwo morskie,konstrukcje morskie,konstrukcje offshore,hydrografia morska,geodezja morska,hydrografia morska i śródlądowa,geodezja inżynieryjna,hydrografia,geodezja,batymetria,pomiary małych cieków wodnych,pomiary rzek,czujnik rozkładu prędkości dźwięku w wodzie,system echosondy jednowiązkowej single-beam,czujnik ruchu,system echosondy wielowiązkowej multi-beam,pomiary wraków,pomiary stanu falochronów,umocnień mostów,pomiary nabrzeży,porty i nabrzeża dla statków,sonar holowany side-scan,magnetometr

Capital Sp. z.o.o.

rusztowania szalunki Baumann Mostostal,plendeki,montaż rusztowań,Rusztowania Rusztowania ramowe,Rusztowania modułowe,Rusztowania przejezdne,Rusztowania RSK,Zadaszenia/Hale namiotowe,Szalunki/Deskowania,Szalunki ścienne,Szalunek szybu windowego,Szalunki stropowe,Strop tradycyjny,Alustrop,Zsypy do gruzu,Siatki i plandeki,Akcesoria budowlane,rusztowania gdańsk,rusztowania trójmiasto,rusztowania szlunki,

MK Marine

Wyposażenie marin.
oznakowanie nawigacyjne,budowa pomostów,wyposażenie marin,emkamarine,emka marine,

Komet Zakład Produkcyjno-Usługowy Sp. z o.o.

konstrukcje spawane,obróbkę mechaniczną,palenie blach plazmą cyfrową,wyposażenie okrętowe,zbiorniki wstawiane,zbiorniki okrętowe (wg katalogu CTD),włazy okrętowe wszystkich typów,włazy okrętowe płaskie z pokrywami do śrub,krągłe i owalne (wg PN-89/W/88031),włazy okrętowe z pokrywami: z zamknięciami klinowymi (PN-84/W-88027),z zamknięciami śrubowymi (PN-88W-88024),okrętowe głowice wentylacyjne nawiewno-wyciągowe (BN-91/3723),odpowietrzniki pokładowe okrętowe z zamknięciami kulowymi,bez zamknięć kulowych,drabiny okrętowe (BN-84/3713-01),schody stalowe pokładowe (czarne i ocynk),schody stalowe siłowni (czarne i ocynk),przejścia grodziowe,korytka kablowe,szyny kablowe,przejścia tulejowe,stójki wszystkich typów,pachoły,korki denne,obejmy,uchwyty,przemysł stoczniowy,wyposażenie siłowni okrętowych,zbiorniki olejowo-wodne z zaworami i płynowskazami,schody pokładowe i maszynowe,kraty pomostowe (greting),włazy i luki pokładowe.

JAN-DŹWIG

Naprawa i konserwacja urządzeń dźwigowych.
dźwigi szynowe,dźwigi wieżowe,naprawa dźwigów,remonty dźwigów,naprawa suwnic,remonty suwnic,konserwacja suwnic,konserwacja dźwigów,suwnice mostowe,bramowe,półbramowe,wciągarki,wciągniki,obowiązkowe miesięczne przeglądy,dźwig,suwnica,remonty urządzeń stoczniowych,skomplikowane wymiany łożysk ciężkich,regeneracja kół jezdnych,wymiany torowisk,naprawa przekładni zębatych,wykonanie przekładnic,naprawa silników elektrycznych,usuwanie awarii mechanicznych,elektrycznych,urządzenia dźwigowe,dźwignice portalowe,dźwignica portalowa,dźwignica mostowa,dźwignice mostowe,dźwignice bramowe,dźwignica bramowa,remonty dźwignic,konserwacja dźwignic,naprawa dźwignic.

Malbo sp.z.o.o.

konstrukcje stalowe,kadłuby statków morskich,holowników i barek rzecznych,pokrywy lukowe; kontenery różnych typów,zbiorniki; konstrukcje budownictwa lądowego,takie jak mosty drogowe i kolejowe różnej wielkości i inne.

Pres – Kol Sp. z o.o.

Hydraulika siłowa,Przemysł stoczniowy,Produkcja dla offshore,Produkcja dla stoczni,Cylindry hydrauliczne,Agregaty hydrauliczne,Obróbka skrawaniem,Konstrukcje stalowe,Prasy hydrauliczne,Chwytaki,Frezowanie,Wytaczanie,Siłowniki hydrauliczne,Zasilacze hydrauliczne,Konstrukcje offshore,Farmy Wiatrowe Offshore,wysokociśnieniowa hydraulika siłowa,napędy suwnicy bramowej na statku,energia wiatrowa,elementy systemu załadowczego statku,agregat hydrauliczny,obrotnica taśmociągu transportowego,konstrukcje stalowe offshore,konstrukcje stalowe mostów,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla rolnictwa,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla handlu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla sportu,konstrukcje stalowe hal przeznaczone dla przemysłu,napędy suwnicy bramowej na statki,wózki do transportu kolumn wiatraka elektrowni wiatrowej,chwytaki do złomu,obróbka skrawaniem,wytaczanie,frezowanie,toczenie,wiercenie,szlifowanie,urządzenia do transportu konstrukcji dużych gabarytów,elementy systemu załado

Kappa Projekt

Pracownia projektowa budownictwa hydrotechnicznego.
pirsy,pomosty,przystanie jachtowe,bulwary,konstrukcjr oporowe,umocnienia brzegów,zabezpieczenia głębokich wykopów,pracownia projektowa,biuro projektów,śluzy,jazy,pochylnie,biuro projektowe,

CONSERVICE

prace hydrotechniczne,prace podwodne,usługi holownicze,prace ziemno transportowe,budowa marin,portów,porty,mariny,budowa remonty nadbrzeży,remonty w porcie,torowiska suwnicowe,budowa pomostów,pomosty,infrastruktura nadbrzeżna,conservice.

Tomstal Sp. z o.o.

kraty pomostowe,stalowe kraty pomostowe,stopnie schodowe,kraty pomostowe mostostal,kraty wema,kraty pomostowe tomstal gdańsk

Waryński Famabud Sp. z o.o.

konstrukcje stalowe,konstrukcje dla offshore,przemysł offshore,konstrukcje dla przemysłu stoczniowego,offshore,wieżowych dla budownictwa żurawi - żurawi okrętowych - dźwignice okrętowe,- dźwignic portowych,kolejowych i samochodowych - dźwignic do obiektów przemysłowych - skomplikowanych fundamentów,podpór,dźwigarów,architektonicznych konstrukcji przestrzennych dla budownictwa drogowo-mostowego oraz hydrotechnicznego - wszelkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie - wyposażenia okrętowego

Jbp sp. z o.o.

Budowa i wyposażenie jednostek morskich l Konstrukcje stalowe
budowa jednostek morskich,wyposażenie jednostek morskich,spawanie,sekcje,odstępki,rury,konstrukcje stalowe,rusztowania z materiałów powierzonych,produkcja statków i jednostek pływających,produkcja łodzi wycieczkowych i sportowych,naprawa i konserwacja statków i łodzi,instalowanie maszyn przemysłowych,sprzętu i wyposażenia,produkcja konstrukcji metalowych i ich części,produkcja pozostałych zbiorników,cystern i pojemników metalowych,pozostałe specjalistyczne roboty budowlane,roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych,roboty związane z budową mostów i tuneli,demontaż wyrobów zużytych,naprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych,produkcja urządzeń dźwigowych i chwytaków,produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych,jbp

Polimex Mostostal S.A.

Kraty pomostowe.
konstrukcje offshore,kraty pomostowe,kraty offshore,

IOW SERVICE sp z.o.o

Hydraulika siłowa.
Mosty,zmienniki i przekładnie Hydraulika siłowa Filtracja Przekładnie przemysłowe Układy przeniesienia napędu Silniki wysokoprężne Cięgna sterujące Łańcuchy ochronne i trakcyjne Łańcuchy śnieżne

Poltraf Sp. z o.o.

Automatyka przemysłowa i klimatyzacja.
automatyka przemysłowa,klimatyzacja,Pomiary ciśnienia,poziomu,temperatury i wilgotności •Presostaty,termostaty,przetworniki ciśnienia,temperatury,wilgotności•Regulatory analogowe i cyfrowe,zawory regulacyjne,siłowniki,pneumatyka

ASTAL Sp. z o.o.

A-ramy,żurawiki okrętowe,wciągarki,pomosty robocze,wysięgniki,trawersy,zbiorniki olejowe i wodne,suwnice,pomostowe,suwnice bramowe,trawersy,kabiny sterownicze,konstrukcje mostowe,części zamienne do suwnic.

Promostal Sp. z o.o. Sp.k.

Konstrukcje Stalowe
konstrukcje stalowe,stalowe konstrukcje,hale,hale stalowe,mosty,wiadukty,kładki,hale przemysłowe,hale magazynowe,producent konstrukcji stalowych,konstrukcje budowlane,obiekty przemysłowe,obiekty handlowe,spawanie,śrutowanie,cięcie,obiekty stalowe,obiekty mostowe,producenci konstrukcji stalowych,wytwórnia konstrukcji stalowych,konstrukcje,stalowe,stal,konstrukcje metalowe,stalowe konstrukcje budowlane,steel construction poland,steel construction

GH INTERTECH sp.z.o.o.

• Suwnice pomostowe - natorowe i podwieszane (jednodźwigarowe i dwudźwigarowe) • Suwnice bramowe i półbramowe suwnice,Suwnice specjalne - lejnicze,chwytakowe,konsolowe,z obrotową wciągarką wyposażoną w trawersy elektromagnetyczne lub inne urządzenia,wciągarki,

Z.P.U. CONCORDIA Sp. z o.o.

sekcje statków,grodzie,pokrywy lukowe,prowadnice,rampy,drzwi burtowe z wyposażeniem hydraulicznym i elektrycznym,konstrukcje stalowe mostów i wiaduktów,konstrukcje hal stalowych,

LIFT - TECHNIKA Sp. z o.o

Urządzenia dźwignicowe.
dźwignice,urządzenia dźwignicowe,SUWNICE POMOSTOWE: * natorowe * podwieszane * jedno i dwudźwigarowe

CFP CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore,farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,farby dekoracyjne,kleje,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,baril,carboline,oliva,tikkurila

ArcelorMittal Commercial Long Polska sp. z o.o.

grodzice,elementy konstrukcyjne mostów,profile stalowe

Stomar Sp. z.o.o.

Kraty pomostowe, kraty typu offshore , Konstrukcje stalowe,
bramy,ogrodzenia,kraty,stopnie,kraty pomostowe,kraty dla offshore,kraty offshore,konstrukcje stalowe,wyroby ze stali,kraty offshore,podesty,

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Porta Marine Service Sp. z o.o.

porta,portamarine,kraty,Prefabrykacja rurociągów,WYPOSAŻENIE STATKÓW,kraty offshore,kraty typu offshore,włazy,drabiny,zawory,regulatory,kosze,Konstrukcje stalowe Kraty pomostowe,Wyposażenie statków,

EPA Marine sp. z o.o.

Nasz serwis zawsze w Twoim zasięgu
epamarine,epa,elektronika morska,epa,epa marine,automatyka morska,nawigacja,nawigacja morska,systemy zintegrowanego mostka nawigacyjnego,systemy radiowe,radary,wiatromierze,

ODYS Stocznia & Co.

Your best choice in building advanced steel construction.
budownictwo okrętowe,naprawy statków,konstrukcje stalowe,stocznia,budowa statków,instalacje biogazu,konstrukcje stalowe,rampy,platformy wiertnicze,stalowe konstrukcje lądowe,mosty,barki,pontony,statki rybackie,promy,rzeczne/morskie kontenerowców wielozadaniowych,jednostki obsługujących platformy wiertnicze,stocznie,statki budowa,wyposażenie,biuro projektowe,projektowanie jednostek pływających

CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,

KAROS

pomosty pływające,budowa śródlądowych portów,budowa przystani jachtowych DYSTANSOWE ODNOGI CUMOWNICZE,ODNOGI CUMOWNICZE,BOJE CUMOWNICZE,KNAGI I PACHOŁKI CUMOWNICZE,ODBIJACZE POMOSTOWE,POSTUMENTY ZASILAJĄCE I OŚWIETLENIOWE,STANOWISKA CZERPALNE WODY,POMPY DO OPRÓŻNIANIA ZBIORNIKÓW ŚCIEKOWYCH,LAMPY NAWIGACYJNE SEALITE,PŁYWAJĄCE STACJE PALIWOWE PILDNE,DRABINKI KĄPIELOWE I BEZPIECZŃSTWA,TRAPY DOJŚCIOWE,STANOWISKA RATOWNICZE,OŚWIETLENIE POMOSTÓW ROLEC POMOSTY REKREACYJNE,POMOSTY SEGMENTOWE,POMOSTY O KONSTRUKCJI CIĄGŁEJ,POMOSTY WYSOKOOBCIĄŻALNE,FALOCHRONY,ŚRODKI DO KONSERWACJI DREWNA CLIN AZUR

REMBUD-ZREMB

Suwnice i dźwigi Chwytaki Konstrukcje stalowe mostów Konstrukcje stalowe dla budownictwa Konstrukcje stalowe dla przemysłu Urządzenia do wyposażenia ferm hodowlanych Konstrukcje ze stali stopowej i aluminium Platformy transportowe Montaż urządzeń i konstrukcji stalowych Przepustnice energetyczne Elementy wyposażenia hut Elementy mieszalni asfaltów Konstrukcje specjalne Elementy transportowe dla turbin wiatrowych

Promet – Ireneusz Wojciechowski

kraty pomostowe,cynkowanie ogniowe

RAPMET ZAKŁAD WYROBÓW METALOWYCH

Kraty pomostowe.
kraty pomostowe,kraty dla offshore,przemysł offshore,kraty typu offshore,Kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej,

ELPLAST+ Sp. z o.o.

WYROBY Z TWORZYW SZTUCZNYCH
produkcja rur i profili z polietylenu i polipropylenu metodą wytłaczania oraz wielko i małogabarytowych wyrobów z polietylenu metoda rotoformowania,autoryzowany dystrybutor systemu Victaulic,pomosty pływające,rury z tworzyw sztucznych,sieci wod-kan,instalacje wewnętrzne,kanalizacja kablowa,hydrotransport,specjalistyczne rurociągi przemysłowe,zbiorniki wody,oczyszczalnie ścieków,platformy pływające

Hansa Loadtest Baltic sp. z o.o.

badanie obciążenia przy użyciu worków wodnych,worki do testów łodzi ratunkowych i trapów,testowanie platform,mostów oraz powierzchni podłogowych nośnych,pomiar obciążenia i siły,standardowe ogniwa obciążnikowe Szakle (ładunkowe),pomiar ciężaru kompresyjnego,pomiar naciągu olinowania

Ruroserw P.P.U.H. inż. Ryszard Szmit

Konstrukcje dla przemysłu stoczniowego i ogólnego
konstrukcje stalowe,budowa kadłubów,remonty statków,usługi dla stoczni,usługi spawalnicze,usługi ślusarskie,rurociągi,prace rurarskie,remonty kadłubów,przemysł stoczniowy,kraty pomostowe,konstrukcje okrętowe,konstrukcje stoczniowe,hydraulika siłowa

TECNOMASZ Zbigniew Choromański

Suwnice; Suwnice pomostowe,Suwnice bramowe,Suwnice portowe; Suwnice kołowe; dźwigi samochodowe; Suwnice kontenerowe; Wózki kontenerowe; Wózki dużego udźwigu; Dźwigi; Żurawie; Maszyny do obróbki stali; Ciągniki; Suwnice jednodźwigarowe; Suwnice dwudźwigarowe; Suwnice używane; Suwnice nowe

LOCH - ANDRZEJ LOCH

KRATY POMOSTOWE
KRATY POMOSTOWE

RMD Boats

pomosty pływające,pomosty pływające z HDPE,pomosty pływające z polietylenu,łodzie motorowe,houseboat,jachty motorowe,pomost pływający,barki turystyczne

Cetech

Budownictwo hydrotechniczne i drogowo - mostowe.
budownictwo hydrotechniczne,gospodarka wodna,drogi,mosty,tunele,przepusty,konstrukcje oporowe,konstrukcje żelbetowe,konstrukcje stalowe

MOSTOSTAL Kędzierzyn S.A.

konstrukcje offshore,przemysł offshore,kraty pomostowe,

Allrad Sp. Z O. O.

wentylacja,klimatyzacja na jednostkach pływających,systemy rurarskie,centrale klimatyzacji,instalacje paliwowe na okrętach,prefabrykacja rur z katalogu izometrycznego,kraty pomostowe,stal czarna,nierdzewna,blachy,kątowniki,rury okrągłe,kwedratowe,pręty okrągłe,kwadratowe,teowniki,systemy klimatyzacyjne na jednostkach pływających od planów do wykonania

Stocznia Żuławy Sp. z o.o.

stocznia żuławy,konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,pomosty pływające,pontony,łodzie aluminiowe,łodzie poliestrowe,remonty

Mostostal Pomorze wykonał kolejne konstrukcje na potrzeby eksploatacji złóż gazowych

Mostostal Pomorze S.A. zakończył prace nad kolejnym projektem dla branży subsea. Dostarczone konstrukcje zostaną wykorzystane na potrzeby trzech złóż gazowych zlokalizowanych w północnej części Morza Norweskiego.
27.03.2024

Mostostal Pomorze w łańcuchu dostaw dla polskiego offshore wind

Offshore wind staje się kluczowym nurtem polskiej transformacji energetycznej, a Mostostal Pomorze ma określony plan na zaistnienie w tym obszarze. Podczas zorganizowanej przez PTMEW Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies zapytaliśmy Arkadiusza Aszyka, prezesa zarządu, o strategię zaangażowania w morską energetykę wiatrową.
20.11.2023

Mostostal Pomorze. 5 podwodnych konstrukcji na pole gazowe popłynęło do Norwegii

Mostostal Pomorze wykonał 5 konstrukcji subsea na potrzeby pola gazowego na Morzu Norweskim.
26.10.2023

Mostostal Pomorze zaprasza na Baltexpo 2023!

Już 10-12 października kolejna edycja Baltexpo – renomowanych międzynarodowych targów morskich, które odbywają się co dwa lata w Gdańsku. Arkadiusz Aszyk, prezes zarządu Mostostal Pomorze, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w regionie Morza Bałtyckiego.
24.09.2023

Mostostal Pomorze. Ponad 300-tonowa trafostacja w drodze do Danii [WIDEO]

Załadunek konstrukcji dla duńskiego klienta odbył się 16 lipca przy nabrzeżu Zakręt Pięciu Gwizdków w Porcie Gdańsk. To kolejna udana realizacja Mostostalu Pomorze, który z powodzeniem buduje konstrukcje dla offshore.
18.07.2022

Metalowe konstrukcje Muehlhan dla sektora offshore

W czerwcu na Nabrzeżu Pięciu Gwizdków pojawiły się specjalistyczne metalowe kontrukcje. Były to części zabezpieczające dla elementów offshore, zamówione przez skandynawskiego klienta. Pracami antykorozyjnymi na zlecenie Mostostalu Pomorze zajął się zespół Muehlhan.
05.07.2022

Przeładunek sekcji mostu w Porcie Gdańsk. Hecksher Polska partnerem operacji [WIDEO]

2 czerwca przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte w Porcie Gdańsk przeprowadzono przeładunek sekcji mostu. Na ten ładunek złożyły się cztery sekcje mostu kolejowego oraz dwie sekcje kładki dla pieszych. Sekcje zostały wyprodukowane przez Mostostal Puławy dla duńskiego klienta Danpro.
08.06.2022

Mostostal Pomorze. Zobacz wypłynięcie 1000-tonowego giganta [wideo]

Mostostal Pomorze wykonał trafostację na jedną z farm wiatrowych o mocy 247 MW na Morzu Bałtyckim. Gigant łącznie waży ponad 1000 ton.
07.06.2021

Montaż wielkiej trafostacji offshore - operacja wagi ciężkiej w Mostostalu Pomorze [wideo]

W Mostostalu Pomorze powstaje wielka trafostacja na jedną z farm wiatrowych o mocy 247 MW na Morzu Bałtyckim. Gigant łącznie waży ponad 1000 ton. W piątek odbyła się kluczowa operacja łączenia dwóch największych elementów konstrukcji.
03.05.2021

380-tonowa trafostacja od Mostostalu Pomorze w drodze z Gdańska do Danii. Zobacz załadunek

Kolejny projekt Mostostalu Pomorze zakończony. Tym razem mowa o 380-tonowej trafostacji dla morskiej farmy wiatrowej. Załadunek platformy zakończył się w niedzielę na Nabrzeżu Pięciu Gwizdków w Gdańsku.
15.04.2019

Port Gdańsk przedstawił wstępne koncepcje Portu Centralnego

Kolejny etap prac nad Portem Centralnym w Gdańsku. W czwartek przedstawione zostały wstępne koncepcje tego projektu. Najważniejsza inwestycja Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ma być gotowa do końca 2027 r. Jej celem jest zwiększenie konkurencyjności gdańskiego portu na Morzu Bałtyckim.
28.09.2018

Port Gdańsk podpisał umowę na opracowanie koncepcji Portu Centralnego

Port Centralny coraz bliżej. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk we wtorek podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie koncepcji tej inwestycji. – Chcemy, żeby to był, jak nasz cały port, port uniwersalny – powiedział Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
23.05.2018

Nowoczesne symulatory w Akademii Morskiej w Gdyni. Ich możliwości robią wrażenie

Nowoczesne symulatory w Akademii Morskiej w Gdyni. Na Wydziale Nawigacyjnym tej uczelni zamontowano cztery nowoczesne mostki wizyjne. Dzięki nim oferta edukacyjna uczelni znacznie wzrosła. A możliwości tych urządzeń są praktycznie nieograniczone.
03.12.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.