• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Pięć ofiar zderzenia barki z mostem

jm

23.02.2024 21:55

Partnerzy portalu

Fot. X / @BreakingItalyNe

W pobliżu miasta Kanton (Guangzhou) w Chinach barka uderzyła w most na drodze wodnej w delcie Rzeki Perłowej. Część mostu zarwała się, zginęło pięć osób.

Jak ustaliły chińskie media, barka płynęła z miasta Foshan do południowych rejonów Kantonu. Około godziny 5:30 czasu miejscowego na Rzece Perłowej uderzyła w most Lixinsha. W wyniku zderzenia część mostu zarwała się i spadła do wody. Z mostu spadły także cztery auta i motocykl elektryczny -- dwa z pojazdów, w tym autobus, wpadły do wody, pozostałe spadły na barkę. W autobusie nie było pasażerów, niemniej jednak jego kierowca zginął, podobnie jak kierowca motocykla i trzy osoby w furgonetce. Dodatkowo, dwie osoby trafiły do szpitala, a ich stan jest stabilny, jeden z członków załogi barki doznał lekkich obrażeń.

Podczas zderzenia na barce nie było ładunku.

Chińskie władze podały, że w akcji ratunkowej wzięło udział ponad 100 osób (w tym ekipa nurków), a także około 15 jednostek pływających. Nie wiadomo jeszcze dlaczego doszło do katastrofy. Miejscowa administracja zdążyła obwinić jednak o zdarzenie załogę barki. Według „Global Times” pobliscy mieszkańcy zostali ewakuowani na wypadek większej katastrofy konstrukcji mostu, zaś właściciel statku został zatrzymany.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.