• <
gryfia_70lat

[WIDEO] Frachtowiec utknął pod mostem

jm

24.04.2022 14:35

Partnerzy portalu

[WIDEO] Frachtowiec utknął pod mostem - GospodarkaMorska.pl
Fot. YouTube

Frachtowiec Outrivaling 3 zdryfował i uderzył w nabrzeże, po czym zaklinował się pod mostem. Do wydarzenia doszło w porcie Hai Phong w północnym Wietnamie.

Wstępne doniesienia mówią, że Outrivaling 3 (12 000 DWT) miał problem z zasilaniem, przez co statek załadowany żelazem i stalą zdryfował i uderzył w nabrzeże. Miejscowi urzędnicy szybko zweryfikowali, że statek nie uderzył w most od spodu i nie naruszył jego konstrukcji. Jednakże przypływ spowodował, że przednia wieża dźwigu zaklinowała się w niebezpiecznej pozycji po jednej stronie mostu. Istniało też zagrożenie, że jeśli jednostka będzie dalej dryfowała w górę rzeki, w drugą stronę mostu uderzy jej masz radarowy.Frachtowiec stracił moc silnika i zdolność manewrowania podczas zbliżania się do portu. W trakcie uderzenia w nabrzeże statek postrącał balustrady i latarnie. Gumowe absorbery zamocowane na zewnętrznych stronach nabrzeża zapobiegły większym uszkodzeniom samego brzegu, ale także ocaliły statek przed wyrwaniem dziury w kadłubie.

Do pomocy jednostce oddelegowano siedem holowników, które miały zapobiec dalszemu dryfowi Outrivaling 3. Jeden z nich został także umieszczony między dziobem frachtowca a nabrzeżem. Port nakazał także statkowi rzucić kotwicę, aby ustabilizować pozycję dziobu.

Outrivaling 3 musiał przeczekać w takiej pozycji do odpływu, kiedy przeholowano go do odpowiedniego nabrzeża. Tam jest poddawany inspekcji technicznej.

Outrivaling 3 to 118-metrowy masowiec zbudowany w 2011 roku i pływający pod flagą Hong Kongu.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.